IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Postaci NPC

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Postaci NPC   Pią Maj 13, 2016 12:21 am

Robb Reyne, Lord Pyke i Żelaznych Wysp, dawny Królewski Namiestnik w służbie Viserysa III Targaryena. Ojciec Lorda Zachodu - Roylanda Reyne-Lannistera, wdowiec po Lady Alayne Lannister i mąż Daeny Whitefyre. Zasłynął jako doskonały wojownik, dobry dowódca i niezgorszy polityk, prowadząc siły Korony w Reach podczas rebelii Tyrellów, a później wsławił się pacyfikacją Żelaznych Wysp. Rozbił siły Jonathana Tyrella pod Cider Hall i później pojmał go pod Gorzkim Mostem. Człowiek lojalny swojemu królowi - przynajmniej dopóki pozostaje nim Viserys - i rodzinie, bezwzględny dla wrogów, acz z początku woli pertraktować niż walczyć. Zasłynął nigdy nie łamiąc danego słowa, nieważne czy chodzi o warunki pokoju, czy też groźby.


.
Donnel Waynwood, Lord Dowódca Gwardii Królewskiej i najstarszy z Królewskich Gwardzistów, który jest ostatnim żywym członkiem bractwa pamiętającym rebelię Jonathana Tyrella. Zasłynął z zadania ostatecznego ciosu olbrzymiemu Lordowi Grassy Vale - Dickonowi Meadowsowi - podczas Pierwszej Bitwy o Królewską Przystań. Człowiek honoru, bezgranicznie lojalny swojej przysiędze, podąża ścieżką wytyczoną przez poprzednich Lordów Dowódców - legendarnego Sir Cristona Wylde'a oraz Sir Addama Blackwooda. Mimo wieku pozostaje zabójczy na polu walki, posługując się z wielką wprawą mieczem oraz tarczą. Posługuje się valyriańskim mieczem "Lojalność", przetopionym przez króla Viserysa III ze "Zdobywcy" Dickona Meadowsa.


.
Daeron I Blackfyre, Król Valyrian, Rhoynarów i Andalów, Władca Nowej Valyrii, Strażnik Płomienia, Czempion Pana Światła, Protektor Królestwa. Założyciel królestwa Nowej Valyrii, człowiek odpowiedzialny za powrót smoków oraz zmianę sił w Zatoce Niewolniczej, gdzie dzisiaj każde dziecko uczy się o Daeronie Wyzwolicielu. Sławiony także za zwycięskie kampanie przeciwko armii khala Qhogo oraz koalicji miast niewolniczych. Za młodu podróżnik, opływający wody znanego świata na dromonie "Smok Morski". Człowiek obeznany z mieczem - w walce dzierżył Blackfyre, miecz Aegona Smoka - i jak głoszą niektórzy, sztukami tajemnymi. Jego towarzyszem był czarny smok Varaxes, który zaginął wraz ze swoim jeźdźcem w 263AC.


.
Aemon Targaryen, Wielki Maester, który jest stryjem miłościwie panującego nam króla, Viserysa Trzeciego Tego Imienia. Bezgranicznie lojalny wobec rodu Targaryenów, z którego się wywodzi. Ślepy na wady swych krewnych, widzi jedynie ich zalety. Nie chce dostrzegać ich złych intencji. Staruszek powoli już ślepnie i ma problemy z czytaniem. Na rozkaz Viserysa w najwyższej tajemnicy wybadał tunele w Czerwonej Twierdzy i narysował ich mapę, która spoczywa pod kluczem w jego komnacie. Pomagał w rozwoju obronności stolicy, wynajdując, projektując i budując pierwsze jeżozwierze.
.
Jonathan Tyrell, Lord Dowódca Nocnej Straży, dawniej Lord Wysogrodu i Reach, głównodowodzący rebelianckiej armii podczas wielkiej wojny domowej roku 226AC. Lord Jonathan do dzisiaj słynie w Reach jako wzór cnót rycerskich oraz prawy, niezłomny dowódca. Wielu bardów wciąż śpiewa chwalące go pieśni - czasami nawet na dworach szlacheckich - chociaż czyni to uważając na uszy wierne królowi. Jako przywódca braci z Muru nie prezentuje sobą nic, czego nie prezentowałby wcześniej. Nieugięty stoi na straży królestwa, gotów ochronić je przed każdym zagrożeniem jakie nadciągnie z mroźnej północy, nieważne czy będą to dzicy, czy sami Biali Wędrowcy..
Aegor Bittersteel, Archont Tyrosh, dawny kapitan Złotej Kompanii, szczerze lojalny rodowi Blackfyre. Znany jako wspaniały wojownik i wyśmienity dowódca. Własnoręcznie zabił Khala Qhogo podczas wielkiej bitwy nad dwoma jeziorami w roku 237 AC. Osiadł w mieście w roku 260AC, kiedy to zaczęła męczyć go podagra.


.
Vernon Roche, Lord Harrenhal, Starszy nad Szeptaczami Żelaznego Tronu, syn wędrownego rycerza, który swoim sprytem wspiął się wysoko w hierarchii królestwa. Ludzie powiadają, że jeżeli Vernon o czymś nie wie, to jest to zapewne coś co nigdy nie istniało. Jest prawdziwym mistrzem szpiegów i niewielu jest ludzi zdolnych mu dorównać. Za swoje zasługi podczas Rebelii Tyrella i niezwykłą wierność Koronie otrzymał zamek Harrenhal wraz ze wszystkimi otaczającymi go ziemiami i został nobilitowany. Założył wówczas własny ród - Roche, którego dewiza: "Czuwamy W Cieniu", a herb przedstawia jarzące się w mroku kocie oczy.


.

.
Felix Frey, zwany "Niemym Rzeźnikiem", jeden z synów władającego podczas Rebelii Tyrellów lorda Otto Freya oraz bohater buntowników. Jako młody trubadur został pozbawiony języka przez króla Viserysa III, gdy nie popisał się swoimi umiejętnościami podczas królewskiego wesela. Żądny zemsty dołączył do armii Jonathana Tyrella, aby później walczyć w pierwszej linii podczas bitwy o Królewską Przystań, gdzie zabił w wyłomach jednego z rycerzy Gwardii Królewskiej, Sir Rolanda Vyrwela, którego biały płaszcz do dzisiaj nosi jako trofeum. Towarzyszył królowi Reach aż do bitwy pod Cider Hall, gdzie pochwycili go ludzie Namiestnika. Felixowi udało się uciec z transportu więźniów, których prowadzono do lochów Czerwonej Twierdzy, ale zanim zdążył powrócić do rebelianckiej armii, ta była już rozbita. Nie wiedząc nic o planach Baratheonów, Frey udał się za Wąskie Morze, gdzie zaczął jednoczyć innych uciekinierów i założył najemną kompanię Pieśniarzy Wojny.
Powrót do góry Go down
 
Postaci NPC
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» GENERATOR KARTY POSTACI
» Rezerwacje postaci
» Lista Postaci do Przejęcia.
» Informacje i spis dotyczące postaci specjalnych.
» Spis zajętych postaci

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieśń Lodu i Ognia :: Archiwum :: Archiwum :: Sesja II :: Karty Postaci-
Skocz do: