IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Myrielle Targaryen <zmarła w lochach>

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Myrielle Targaryen
Królowa Pająków
avatar


PisanieTemat: Myrielle Targaryen <zmarła w lochach>   Czw Cze 09, 2016 2:25 pm

Godność:
Myrielle Targaryen

Ród:
z domu Royce
wżeniona w Targaryenów

Wiek:
65 dni imienia

Miejsce urodzenia:
Runestone, Dolina

Miejsce i data śmierci:
Królewska Przystań; 25 lutego 266AC


Stanowisko/Zawód:
wdowa po Rhaegarze Targaryenie
matka Rhaegala Targaryena oraz Visenyi Piper

Wygląd:
Myrielle jest już babcią, choć w jej rysach nadal widać ślady minionej urody. Ciemne niegdyś włosy będące świadectwem płynącej w jej żyłach krwi Pierwszych Ludzi zdążyły posiwieć i upodobnić się do włosów Targaryenów, jednak orzechowe oczy nadal wyglądają tak samo jak przed laty, mimo że widziały już dużo i okoliła je pajęczyna zmarszczek. Myrielle nadal jest wysoką kobietą, poza tym wciąż utrzymuje swoją sylwetkę w dość dobrym stanie, widać jednak, że nie ma już dwudziestu pięciu lat. Wygląda jak godnie starzejąca się królowa, a nie dawna bratowa władcy, który nie rządzi już od wielu, wielu lat. Zazwyczaj na jej twarzy błąka się dobrotliwy uśmiech, z nim na ustach posługuje się ironią i knuje własne plany. W tej chwili ubiera się zresztą nie tylko godnie, ale i modnie – z tego była w końcu zawsze znana. Choć koronki sprowadzane z Myr nie zdobią już tak często jej sukien, nadal pozostaje pewnym symbolem dla młodych, wysoko urodzonych dam. Ma zresztą tak przyjemną i wiarygodną twarz, że uznaje się ją za wzór cnót wszelakich – chyba że pogrzebie się nieco bardziej na arenie politycznej Królewskiej Przystani...

Osobowość:
Przez 65 lat życia człowiek może stać się skomplikowaną zagadką, labiryntem wiedzy, umiejętności i skomplikowanego charakteru, którego nie da się tak po prostu ubrać w słowa. Myrielle jest inną kobietą niż w swojej młodości, odmienną od siebie w wieku średnim, niedającą się zaszufladkować.
Jaka więc jest?
Inteligentna. Była taka zawsze, ale po zostaniu żoną Rhaegara musiała poznać się na ludziach, tak więc nabyła wtedy nowe umiejętności związane z interakcjami międzyludzkimi. Może nie jest mistrzynią planowania, a jej własne knowania są po prostu dobre, lecz nie błyskotliwe, to z ludźmi radzi sobie wprost doskonale. Kiedyś wykorzystywała atuty takie jak swoja uroda, dziś skupia się głównie na swojej roli społecznej oraz stanowisku. Ponieważ jako starsza osoba szanowana jest z powodu dużej wiedzy i autorytetu, nadal jest w stanie przekonywać ludzi do swoich racji. Co tu kryć, najlepiej radzi sobie ze szlachetnie urodzonymi, ale nie warto jej nie doceniać. Oprócz tego jest również sprytna, działanie poza zasięgiem prawa jest jej specjalnością. Wie po prostu, jak zalegalizować swoje działania lub ukryć je tak, by nic nie można jej było zarzucić. Poza tym ma bardzo duży wpływ na rodzinę królewską, nawet przez wnuki Aurory traktowana jest jak druga babcia.
Bardzo dobra z niej aktorka. Wygląda jak bardzo miła staruszka, czyż nie? Tak się jednak okazuje, że w jej głowie plącze się cała sieć spisków. Kiedyś działała bardziej lokalnie, skupiając się jedynie na Ziemiach Korony i Dolinie, dzisiaj może pochwalić się wpływem na większość krain Westeros. Najsłabsze wpływy ma w Dorne i na Stopniach, ale takie są konsekwencje powstania Królestwa Stopni. Poza tym czego nie załatwi poprzez swoich szpiegów, załatwi sama w świetle dnia. Mało jest szlachetnie urodzonych, którzy są w stanie nie oddać jej małej przysługi.
Zna się na handlu i zarządzaniu. Kiedyś miała o tym bardzo skromne pojęcie, ponieważ wiedziała tyle, ile nauczyła się od rodziców. Nie zajmowała się wtedy finansami, jednak po śmierci Rhaegala  wzięła się za siebie. Zaczęła inwestować, a jak się okazało – miała do tego dar. Oczywiście nic nie szło prosto – na początku potrzebowała wskazówek oraz pomocy, którą zapewnili jej Starszy nad Monetą w ramach cichej przysługi oraz jej brat, lord Royce. Później funkcję ojca w spółce z Myrielle przejął jego syn.
Zna się na historii. Była świadkiem dużej ilości ważnych dla królestwa wydarzeń, dlatego rozumie procesy historyczne. Dzięki temu wie, że boczna gałąź Targaryenów nie ma szans utrzymać się w dłuższym rozrachunku na kartach historii. Gdy za dużo dziedziców, wybuchają konflikty. A ona dopilnuje, by to główna gałąź dynastii odeszła w zapomnienie.
Dodatkowo kilka lat temu zaczęła się interesować magią. Przepowiednie, legendy – dużo czyta, by zinterpretować ukryte w nich symbole. Ostatnio kontaktuje się w tej sprawie z Cytadelą, korzystając z pomocy maesterów posiadających w swym łańcuchu ogniwo z valyriańskiej stali. Wszystko to oczywiście robi w tajemnicy. Nie jest przesądna, ale wszelka wiedza o przyszłości mogłaby być przydatna.
Reasumując, Myrielle za dnia jest kochaną babcią na dworze Targaryenów, w nocy zaś rozsyła swoje pajączki po świecie i spiskuje. Czy uda jej się wypełnić swe plany?

Historia:
Myrielle przyszła na świat prawie sześćdziesiąt pięć lat temu jako córka lorda Runestone, Haywarda Royce oraz jego żony Jeyne (z rodu Frey). Mimo wychowywania się w surowej górskiej twierdzy wśród doświadczonych górali przejęła wiele cech matki, która, jak przystało na córkę Lorda Przeprawy wykazywała się sprytem, choć miała w sobie twardą żyłkę okrucieństwa wobec wszystkich, którzy jej podpadli.
W wieku 14 lat pomimo ciężkiej sytuacji w Dolinie Myrielle bardzo pragnęła zobaczyć coś innego niż kamienie Runestone. Kilka razy była już w Orlim Gnieździe, gdzie zabawiała łącznie nieco ponad rok. Na razie jednak perspektywy nie były zbyt okazałe - wyjazd poza Eyrie nie był raczej możliwy, szczególnie, że niedługo miał zostać zorganizowany pogrzeb lorda Arryna. Na tym smutnym wydarzeniu pojawili się przedstawiciele wielu rodów - lord Royce zdecydował się zabrać na nie rodzinę w prawie pełnym składzie. Jedynie brat Myr pozostał w Runestone z załogą żołnierzy gotowych do obrony zamku przed atakiem Górskich Klanów.
Na pogrzeb przybył nawet reprezentant króla Baelora II, jego młodszy brat, książę Rhaegar, który miał wygłosić krótką mowę pogrzebową w zastępstwie króla. W taki właśnie sposób Myr poznała swojego późniejszego męża - w ciągu tych kilku dni uroczystości pogrzebowych młodego Smoka zaintrygowała postać córki lorda Runestone, która całkowicie namieszała mu w głowie. Lord Royce był z tego faktu niezwykle zadowolony i niezwłocznie zgodził się na zaręczyny.
Dzięki temu Myrielle Royce po kilku miesiącach narzeczeństwa stała się żoną Rhaegara Targaryena. Ślub odbył się w Królewskiej Przystani w obecności członków rodów Royce i Targaryen, a także całego dworu.
Od tego czasu Myr była żoną Rhaegara, żyjącą na królewskim dworze. Urodziła dwójkę dzieci, Rhaegala i Visenyę. Nieczęsto podróżowała w rodzinne strony, zazwyczaj to ktoś z rodziny przyjeżdżał do niej. Odkąd tylko skończyła mniej więcej 20 lat toczyła ciągłe wojny o wpływy na dworze z królową Alysanne, które obie panie ukrywały pod maskami grzecznych uśmiechów. Bitwy te dotyczyły nie tylko patronatu nad artystami, mody i wieczorków artystycznych, ale również pozyskiwania informatorów i wzajemnego podstawiania sobie według możliwości nogi. Królowej Alysanne widocznie niezbyt podobała się rywalizacja z o kilka lat od niej młodszą Myrielle, ale o pokoju pomiędzy tymi kobietami nigdy mowy nie było i być nie mogło. Obie miały zbyt wielkie ambicje.
Przez kilka lat Myrielle powoli budowała swoją siatkę informatorów i szpiegów, tzw. "pajączków", jak ich sama nazywa. Dzięki ostrożności udało jej się zachować jaką taką dyskrecję, jednak wszystko zmieniło się wraz z rokiem 226 od Lądowania Aegona, gdy w królestwie doszło do wielu niespodziewanych wydarzeń. Chcąc wprowadzić męża na tron, Myrielle doprowadziła do śmierci króla Baelora oraz jego córki Daenerys, a także rozpoczęła „zimną wojnę” ze wszystkimi, którzy mogli zaszkodzić jej potomstwu oraz Rhaegarowi – zajęła się przejmowaniem osób z otoczenia nowego króla, Viserysa, doprowadziła do ucieczki księżniczki Rhaenys z Westeros, zlikwidowała na jakiś czas ser Cristona, dowódcę Gwardii Królewskiej, a także wytoczyła ciężkie działa, chcąc pozbawić ród Hightowerów ich wpływu na królestwo. Wiele z tych działań odniosło spodziewany, zamierzony efekt, jednak w grze pojawił się nowy, niespodziewany czynnik – Robb Reyne, królewski namiestnik. Ten młodzik wplątał się w konflikt poprzez protekcję ser Crabba, który oskarżył Myrielle o zabójstwo Baelora, choć nie miał ku temu żadnych wskazówek, a jedynie podejrzenia i plotki. W wyniku tego wydarzenia doszło do pamiętnej Próby Siedmiu, w wyniku której zginął Rhaegar, a reprezentanci Myr ponieśli klęskę. Nie oznaczało to jednak winy Myrielle, lecz niesłuszności oskarżeń lorda Arryna, którego napuściła na spiskowców.
Przez pewien czas Myrielle zrezygnowała z planów, najpierw udowadniając na procesie swoją niewinność, a następnie organizując wesele Viserysa z Aurorą Arryn, która miała być jej asem w rękawie. W czasie rebelii w Reach przeniosła się z dziećmi na Smoczą Skałę, gdy jednak doszły ją wieści o wojnie szalejącej tuż za progiem oraz niebezpieczeństwach czekających rezydencję Targaryenów, przeniosła się do Królewskiej Przystanii.
Po rebelii Tyrellów Myrielle zajęła się odbudową zniszczonej wojną siatki szpiegowskiej. Całkiem mądrze, jak się okazało, zaczęła zajmować się lichwą, ponieważ o ile początkowy majątek tej gałęzi Targaryenów nie był zbyt imponujący, wraz z latami powiększał się coraz bardziej. Wojna okazała się dobrym interesem dla tych, którzy mieli z czego pożyczać. Za zdobywane pieniądze Myr inwestowała – głównie w burdele, których własność zapisywała na swojego bratanka z Royce'ów, który współpracował wraz ze swoją ciotką. Dzięki temu zyski wyraźnie się pomnożyły, a ona miała z czego finansować prężnie rozwijającą się siatkę „pajączków”, którzy trzydzieści lat po wojnie stali się najliczniejszą siatką szpiegowską na terenie Westeros.
Przez te wszystkie lata Myrielle nie próżnowała. Dość dużo podróżowała, dzięki czemu nawiązała znajomości wśród największych rodów Siedmiu Królestw, a także umocniła stare związki. Po zamknięciu portów w Dolinie ród Royce'ów umiejętnie wykorzystał niechęć innych rodów do Arrynów, w czym pomogły inwestycje bratanka Myrielle w lokalną gospodarkę. Trzeba przyznać, że dzięki niemu Royce'owie stali się głównymi oponentami przeciw Arrynom w Dolinie.
Myrielle utrzymywała też przyjazne stosunki z Boltonami. Jej syn pojął za żonę Boltonównę, co tylko umocniło związek pomiędzy tymi dwoma rodami. Dzięki temu jest mile widzianą osobą w Dreadfort.
Dzięki starej znajomości ze swoim kuzynem Correnem Starkiem bywa czasem nawet na Północy, choć zdecydowanie bardziej lubi ojczyste Runestone, w którym przypomina sobie chwile młodości. Wraz z wiekiem nabrała wiary w potęgę kręgów runicznych oraz antycznej krwii i przepowiedni, które pielęgnował niegdyś jej dziadek.
W czasie dorastania okazało się, że Rhaegal w niczym nie przypomina ani matki, ani ojca. Dobrze, że naprodukował jej wnuków, dzięki którym jej wiara w potęgę odżyła. Aerys jest jej ulubionym wnukiem, którego nauczyła wszystkiego, co sama wie.
Jej historia jest jednak o wiele bardziej skomplikowana. Tyle lat spisków po prostu nie może zostać w całości spisanych, nie mówiąc już o ich zapamiętaniu. Niemniej Myrielle pamięta, jak blisko tronu była w pewnym momencie jej najbliższa rodzina. Choć stała się zdecydowanie bardziej cierpliwa, nadal pragnie tronu dla swojego potomstwa.

Umiejętności:
NIEZWYKŁA INTELIGENCJA
SZCZEGÓLNA CHARYZMA (Ulepszony: Dar Przekonywania)
SŁABEUSZ
BLEF (4. poziom)
DYPLOMACJA (4. poziom)
KULTURA I HISTORIA (3. poziom)
CYVASSE (2. poziom)
HANDEL I ZARZĄDZANIE (2. poziom)
ALCHEMIA (2. poziom)
ELOKWENCJA
DWORSKIE WYCHOWANIE

Fabularne:
STARZEC IV
ULUBIENICA DWORU
ŁGARZ
NEGOCJATOR
HANDLARZ

Wyposażenie:
- sakiewka ze złotymi smokami
- dobrze ukryty sztylet
- pierścień z rubinem, w którym znajduje się sekretna skrytka
- zawsze modna suknia


Ostatnio zmieniony przez Myrielle Targaryen dnia Czw Cze 09, 2016 6:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Pan Światła
R'hllor, Serce Płomieni, Bóg Ognia i Cienia
avatar


PisanieTemat: Re: Myrielle Targaryen <zmarła w lochach>   Nie Cze 12, 2016 4:16 pm

Akcept
Pan z Tobą!


Spłoniesz w ogniach piekielnych niewierna .-.
Powrót do góry Go down
http://plio.forumpolish.com
 
Myrielle Targaryen <zmarła w lochach>
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Komnaty Rhaegara Targaryena(R.I.P.) i Myrielle Targaryen
» Duchy zmarłych - prawda czy zwiedzenie?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieśń Lodu i Ognia :: Archiwum :: Archiwum :: Sesja II :: Karty Postaci-
Skocz do: