IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 

Propozycje i zażalenia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Elyana Tully
Wi(śl)edźma, Kapłanka Księżyca, Pani Rolnego

PisanieTemat: Propozycje i zażalenia   Nie Cze 12, 2016 5:03 pm

Tutaj możemy podrzucać propozycje na to, jak udoskonalić nasze forum. Tutaj możemy także pisać o tym, co nam się nie podoba, etc. Enjoy!
Powrót do góry Go down
Marion Tully
Królowa Rebeliantka, Dekoratorka Wnętrz

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Nie Cze 12, 2016 5:19 pm

Jak już wcześniej pisałam na chatboxie, najważniejsze tematy w informacjach są nieaktualne. Gdy się zarejestrowałam miesiąc temu miałam bardzo duży problem żeby się w tym połapać, a co za tym idzie musiałam zadać milion głupich pytań na czacie gdzie kilka razy spotkałam się z odpowiedzią: jak można tego nie wiedziec, to takie oczywiste. Już nie pamiętam kto to powiedział, bo wtedy byłam tutaj kilka dni i jeszcze nie znałam ludzi. A nie, nie takie oczywiste dla nowego gracza, nawet dla takiego, który czytał książki.
Chodzi mi głownie o temat "Stanowiska i wolne miejsca Tymczasowo nieaktualne" oraz " System Ekonomiczny W remoncie" Drzewa genaologiczne też guzik dają w orientacji skoro powyższy temat jest nieaktualny... Tam też w ogóle ciężko się połapać.

Opisy tematów. Teraz wyciągnę potwora spod łóżka... Na facebooku kiedy się reklamowaliście na Obrońcach to ktoś wam wypomniał, że forum jest puste, bez tematów a ich opisy nie istnieją, wtedy wszyscy się rzucili na tą osobę, że "najlepiej krytykować, a w ogóle się nie rozejrzeć". Ale ta osoba miała racje, bo tutaj jest 5 tematów na krzyż, 90% nie ma opisów, a miejsca to jedno z najważniejszych rzeczy na pbf-ach. Potem są problemy, że ktoś zablokował temat i nagle okazuje się, że nie ma gdzie pisać.
I ja wiem, jaka to jest ciężka robota, bo sama w dwójkę z koleżanką kiedyś stworzyłam forum z multum miejsc do pisania, i każde miało opis i w większości też grafikę... Nie wierzysz, podam linka. Jesli admini nie mają czasu, podejrzewam, że znajdzie się masa użytkowników chętnych do pomocy.
Jesli ktoś ma Świat Pieśni Lodu i Ognia, to raczej nie powinno być problemu z tworzeniem tematów. Nawet internet i trochę wyobraźni tudzież wiedzy o średniowiecznych zamkach wystarczy, aby zrobić jakieś miejsca.

Chyba tyle.

If I look back I am lost.

Umiejętności:

Powrót do góry Go down
Pan Światła
R'hllor, Bóg Ognia i Cienia, Serce Płomieni

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Nie Cze 12, 2016 5:35 pm

Drzewa genealogiczne dają sporo, można zorientować się ile jest osób w rodzie chociażby, a zapytanie się któregoś z moderatorów czy interesujące nas miejsce nie jest zajęte to żaden wstyd. Niestety część administracji jest obecnie zajęta, ale postaramy się dokończyć tematy ze stanowiskami wkrótce lub zastąpić go innym rozwiązaniem.

Co do Ekonomii mogę powiedzieć, że posty nr. 2 i 3 z tego tematu, czyli stany skarbców oraz przychody są już gotowe. Jedynie pierwszy post wymaga drobnej poprawki.

Co do pustych tematów. Tak, jest kilka pustych tematów, głównie w Casterly Rock, ponieważ miał zacząć się tam turniej i zjeżdżali się gracze, którzy musieli mieć gdzie pisać. Te tematy pozostały do opisania w późniejszej chwili. Rozumiem, że najbardziej rzuciły Ci się w oczy, ponieważ Twoje postaci właśnie tam przebywają, ale to nieprawda, że wszystkie miejsca nie mają opisów.
Królewski Trakt i wieś napotkana przez Aegona opisy dostały, wszystkie miejsc w Lys też opisy posiadają, podobnie te w Daeronporcie. Niektóre tematy były potrzebne zwyczajnie szybko i opis został na później, w niektórych nie ma też specjalnie wiele do opisania.
Nie zabraniamy też graczom zakładać tematów i ich opisywać, zwłaszcza w miejscach ich zamieszkania. Jeżeli gracze sami zajęliby się opisaniem swoich zamków/domów ułatwiłoby to wielce pracę administracji, a gracze ponadto czuliby się w domu bardziej jak... w domu, gdyby sami go "umeblowali".
Powrót do góry Go down
http://plio.forumpolish.com
Marion Tully

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Nie Cze 12, 2016 5:50 pm

No w takim razie tylko Essos zostało dopracowane, dlaczego? Nawet Królewska Przystań, jedna z najważniejszych lokacji nie została w ogóle stworzona. Tam też użytkownicy mają zakładać sobie tematy sami i wymyślać bóg-wie-co? Razz

Nie chodzi mi o stwarzanie przez adminów komnat dla wszystkich córek lordów i tak dalej, ale chociaż o te fabularne miejsca jak np. Sala Tronowa, Sept, Cytadela, lokacje Nocnej Straży ect. gdzie można bardzo łatwo znaleźć nawet zdjęcia z serialu albo grafiki ilustrowane w internecie.

Umiejętności:

Powrót do góry Go down
Elyana Tully
Wi(śl)edźma, Kapłanka Księżyca, Pani Rolnego

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Nie Lip 10, 2016 11:57 pm

Skoro istnieje taki temat, to napiszę o tym tutaj. Nie chcę już tego komentować na czacie, bo to i tak nie ma sensu, słowa na czacie szybko giną Smile

Piszę w sprawie turnieju, a dokładniej w sprawie wyników. Jak zapewne wszyscy już to zauważyli, trzy główne kategorie wygrały postaci jednej osoby. Dwie konkurencje wygrał Aerion, a jedną Bors, ale obydwa konta należą do Pana Światła, który jest głównym adminem. Nie chcę naprawdę wyjść na czepialską, bo nie o to tu chodzi, tylko to wygląda trochę... dziwnie. PŚ, nie chcę cię obrażać, ale jeśli admin wygrywa prawie wszystkie konkurencje na swoim forum, to moim zdaniem coś jest nie w porządku. Na dodatek ten admin wymgejował cały turniej. Wiem, że odwaliłeś kawał ciężkiej roboty, ale nadal uważam, że admin nie powinien MGować konkursu, w którym sam bierze udział.

Druga sprawa to sabotaż Aegona. Ja wiem, że konik wraz z osprzętem był pilnowany, ale nie brakuje mi takiego rzutu, czy np. cały czas mieli konika na oku. To tylko ludzie, mogli sobie odejść. To chyba tyle Smile
Powrót do góry Go down
Marion Tully

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 12:02 am

Ja też uważam, że to pozostawia duży niesmak kiedy MG prowadzący wszystko wygrywa.

Może jestem rozżalona że moja postać nic nie wygrała, to fakt, ale nie tylko ja jedna. Zero zabawy, praktycznie nikt nic nie wygrał... Wszyscy wiązali nadzieje z tym turniejem, a tutaj taki zawód dla wszystkich. Gdybym ja prowadziła ten turniej, powstrzymałabym się od udziału w nim albo chociaż we wszystkich konkurencjach (;

Umiejętności:

Powrót do góry Go down
Durran Storm
Jaskier Siedmiu Królestw

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 12:20 am

To i ja się wypowiem. Zacznę nietypowo, bo od docenienia pracy PŚ, bo jednak wyMGowanie turnieju trochę pracy wymaga. Z drugiej strony jak trzy konkurencje wygrywają dwie osoby (a jedno konto) to jest to jednak w pewien sposób zniechęcające. Wiadomo, nie zamierzam rzucać dziwnymi oskarżeniami bez dowodów itp. bo nie chcę robić niepotrzebnych spin, ale czy nie byłoby niezłym rozwiązaniem MGowanie walk jednego MG przez drugiego? I dla odciążenia i dla większej przyjemności z gry dla graczy.

Druga sprawa - walka zbiorowa. Może jestem jeszcze świeżym graczem, ale naprawdę myślałem, że wszyscy wiedzą, że dogadałem się z Ianem. Jasne, wiadomości w korytarzach CR mogły zginąć w gąszczu innych, ale było to też w TV Bolton. No i w ostatni dzień jak nie dałem rady wejść na forum prosiłem Jainga o przypomnienie tego faktu, z czego się wywiązał, jeśli się nie mylę. Ale rozumiem, przeoczenia się zdarzają. Czy jednak po odbytych walkach, gdy zaczęliśmy mówić o zaistniałej sytuacji, nie dało się powtórzyć tych kilku rzutów? Czy tam dodać ten modyfikator? Bo w sumie wydaje mi się to dość prostą opcją, a z pewnością satysfakcjonującą.
Powrót do góry Go down
Lucas Tyrell

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 12:40 am

To ja się wypowiem od nieco innej strony. Przeglądałem już trochę walki turniejowe, ten turniej i ostatni, w którym wygrał Dae. Było to nieźle podejrzane, ze główny admin sobie to wygrywa itp, ale w rzutach tak wychodzi.
Bardziej jest nieco irytujący fakt, że praktycznie stworzył sobie bez problemowo Nowe Królestwo, które o ironio, ma jakieś tam przyjazne stosunki z 7k, gdzie Nową Valyrią rządzą Targaryieńskei bękarty. Maja sobie smoki, armie nieskalanych, brakuje tylko czilriderek i łodzi podwodnych.
Nie chcę tutaj nic zarzucać, tylko zaznaczyć, że jeśli na czacie wywiązuje się o tym dyskusja to lepiej wytłumaczyć graczom co z czego wynika, a nie po prostu powiedzieć, że "temat skończony" bo to tylko utwierdzi ich w aktualnym przekonaniu. Tyle ode mnie. Smile
Powrót do góry Go down
Pan Światła

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 12:51 am

Postaci mają umiejętności, przeprowadzane są rzuty zgodnie z mechaniką, które niezależnie od MG sprawdza inny MG - Belt czyta wszystko - więc wyszło tak jak chciały kości, a pomagały modyfikatory za umiejętności.

Tak więc turnieje rozstrzygane tak były i tak rozstrzygane będą, ponieważ z punktu widzenia administracji:
1. Zrobiliśmy system tak, żeby nie dało się oszukiwać, chyba, że ktoś jest takim pacanem żeby powtarzać rzuty, a to jest widoczne na pierwszy rzut oka jak się sprawdza, a sprawdzamy.
2. Uważamy oszukiwanie z naszej strony za bezsensowne, nie wiem jaką wy macie opinię o nas, ale wygrywanie tutaj na forum nie jest dla nas czymś tak ważnym, żeby naginać zasady własne i zasady jakiejkolwiek przyzwoitości. Prowadzę to prowadzę. Wygram? Ok. Nie wygram? Trudno, to tylko forum, wyluzujcie ludzie.
Żaden z MG nigdy nie skarżył się jak przegrał w turnieju lub gdy jego postać zginęła. Za to gracze skarżą się cały czas i nigdy nie zwracają uwagi na porażki MGów, za to każdy sukces im wytykają sugerując oszustwa. Warto by wziąć na to poprawkę.
3. Rozumiem, że obie dziewczęta miały na turnieju faworytów/postaci, więc mogą być lekko zawiedzione, ale to nie usprawiedliwia oskarżania ludzi o machlojki. Ktoś wkłada sporo pracy w to forum i prowadzenie wszystkiego, ale jak widać bardzo łatwo zapomnieć i poobrzucać błotem. Jak prowadzę turniej siedzę sobie i rzucam kostkami, niestety nie umiem ich zaklinać żeby wypadały jak chcę, a jakbym mógł to wykorzystałbym takie umiejętności w zabawniejszych celach niż wygrywanie turniejów na forum.

Droga Marysiu, MG też mają swoje postaci i jeżeli postać jest lubiącym turnieje rycerzem to trochę nie pasowałoby do niej stwierdzenie "A olać ten wielki turniej organizowany pod zamkiem, w którym akurat jestem.", nie sądzisz? Dlatego takie wymagania są dość nierealne i dość krzywdzące dla wszystkich MG.
Powrót do góry Go down
Aerys Targaryen

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 12:56 am

To ja wytknę jeszcze coś. Spieszenie się z Lys do Lannisportu, żeby dostać questa, żeby móc wygrać w finale walki na kopie. Według mnie bardzo niefair zagranie, szczególnie biorąc pod uwagę, że modyfikatory na turniej były nieznane nam, graczom, a Ty wiedziałeś, że takie precyzyjne trafienie będzie okej, żeby dać Ci ten +1 modyfikator.

Na temat zbiorowej już się nie będę powtarzał. Pisałem Ci na PW, zdecydowałeś się ze mną nie zgodzić - wciąż uważam, że dokonałeś złego wyboru (fair-play'owo, jak i dla Twojej reputacji), ale co ja mogę na to poradzić.

Gratuluję wygranej, Mistrzu.
Powrót do góry Go down
Marion Tully

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 1:02 am

Ale nikt nie napisał wprost oskarżając Cię o machlojki. Napisałam, że to pozostawia duży niesmak, nikt nie powiedział, że kantujesz.
I uwierz mi wiem jak to jest prowadzić niejedno forum i zarywać noce żeby dogodzić użytkownikom a potem nie dostać za to wdzięczności Very Happy I tak, też wiele razy admini/mistrzowie gry godzili się na wyrzeczenia, nie branie udziału w eventach czy konkursach właśnie po to żeby umilić grę userom. Bo forum jest dla graczy, nie dla adminów - bez użytkowników forum się nie utrzyma.
Nie chcę Cię pouczać, ale proszę Cie nie bierz każdej uwagi jako hejt na Twoją osobę.

Umiejętności:

Powrót do góry Go down
Pan Światła

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 1:38 am

Aerysie, nigdzie się nie śpieszyłem, a questa zacząłem zanim zacząłem robić walki turniejowe, więc nie miałem pojęcia jaka różnica będzie w modyfikatorach. Łatwo można sprawdzić datę pierwszego rzutu i datę posta w mieście po prośbie o questa. A modyfikatory są znane, każdy z was ma swoje umiejętności i dostęp do umiejętności innych graczy w kartach postaci. W temacie z Umiejętnościami jest również punktowanie modyfikatorów na walki zbiorowe oraz kopie.

Marion, nie oszukujmy się, gdy mówisz, że nie oskarżasz kogoś, ale to wszystko podejrzanie wygląda, to ostatecznie bądź co bądź jest to jak oskarżenie. Myślenie inaczej jest jak myślenie, że po słowach "Nie obraź się, ale..." możesz mówić co chcesz i rozmówca nie może się obrazić, ponieważ się go grzecznie uprzedziło.

Natomiast mówienie, że "forum jest dla graczy, nie dla adminów" jest bardzo wygodne z perspektywy graczy, ale w rzeczywistości forum jest dla wszystkich. Admini prowadzą forum poświęcając swój czas, nikt im za to nie płaci. I prawda, bez użytkowników forum się nie utrzyma, ale bez mistrzów gry również.

Durran nie dało się, ponieważ pojawiły się już posty graczy odnoszące się do wyników, w przeciwnym razie bym poprawił. Następnym razem postaramy się żeby określanie drużyn na zbiorowe było bardziej zorganizowane i jaśniejsze, teraz pierwszy raz ludzie wyszli z takim pomysłem, więc zdarzyły się pewne przeoczenia.

Podsumowując "poświęcanie się MG". Po to stworzyliśmy uniemożliwiający oszukiwanie system, żeby MG nie musieli się poświęcać w czasie turniejów. Eventy - w których modyfikatory sytuacyjne MG przyznaje wedle własnej woli - są już z drugiej strony zawsze prowadzone przez innego MG, żeby ktoś nawet podświadomie nie próbował sobie pomóc. Ja mam do wszystkich moich MGów zaufanie i nie przeszkadza mi jeżeli którykolwiek z nich prowadzi turniej/walkę, w której bierze udział jego postać. Po pierwsze jest dobry system, a po drugie nie wierzę, że choćby spróbowaliby oszukać mając szansę bo to porządni ludzie.
Powrót do góry Go down
Aerys Targaryen

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 2:01 am

"A modyfikatory są znane, każdy z was ma swoje umiejętności i dostęp do umiejętności innych graczy w kartach postaci. W temacie z Umiejętnościami jest również punktowanie modyfikatorów na walki zbiorowe oraz kopie."

Wartości modyfikatorów w umiejętnościach są od czasu naszej ostatniej (przed turniejem) kłótni, gdy udało mi się wyperswadować na Tobie dodanie ich. Tak samo wtedy pojawiła się informacja, jak punktuje się modyfikatory na turnieju. Oprócz paru, które były podstawione jako "X". Nie wiem czy dalej są iksem, czy już liczbą, ale warto to zauważyć. Więc uważam, że nie masz racji mówiąc, że gracze mają wgląd. Bo mają dopiero teraz. Wcześniej nie mieli.

Nie mówię, że quest zacząłeś po rozpoczęciu rzutów na turniej, ale że podejrzewam, że ustaliłeś graczom modyfikatory, doszedłeś do wniosku, że ten 1 punkt przewagi nad drugim najlepszym w kopiach graczem to dla Ciebie za mało i postanowiłeś sobie "podbić" szanse. Biorąc pod uwagę, że nie wiem kiedy pojawiła się ostateczna mechanika pojedynków na kopie, mogę spokojnie podejrzewać, że przy ustalaniu mechaniki świadomie lub nie kierowałeś się poniekąd swoimi szansami na wygraną. Słowo klucz - podejrzewać. Nie twierdzę, że tak było, ale informuję, że mam odpowiednie przesłanki do podejrzewania czegoś takiego.
Nie mówię już o tym, że niektóre z tych modyfikatorów są albo źle zbalansowane do pojedynków na kopie, albo w ogóle ich nie powinno być. Taka siła na przykład nie powinna grać roli. Precyzyjne trafienie też, jeśli już cokolwiek ma zmieniać, nie powinno dawać całego punktu, a max pół. Tak według mnie. Zanim jeszcze wiedziałem, jak to dokładnie zrobiłeś i zanim dowiedziałem się, że w finale będę walczył z Tobą i dzięki tej umiejce właśnie wygrasz.

---

"Natomiast mówienie, że "forum jest dla graczy, nie dla adminów" jest bardzo wygodne z perspektywy graczy, ale w rzeczywistości forum jest dla wszystkich. Admini prowadzą forum poświęcając swój czas, nikt im za to nie płaci. I prawda, bez użytkowników forum się nie utrzyma, ale bez mistrzów gry również."

Forum jest po to, żeby wszyscy się bawili. Żeby wszyscy byli zadowoleni. Rola MG w RPG polega na tym, by zapewnić graczom zabawę. Jeśli gracze się dobrze nie bawią, to MG jest do dupy, za przeproszeniem. Myślę, że można tę zasadę z papierowego RPG przywołać tutaj. MG powinien starać się tak prowadzić rozgrywkę, by gracze byli zadowoleni. Jeśli gracze są niezadowoleni, to należy zastanowić się co można zrobić, żeby to zmienić, a nie obrażać się "Phf, ale my admini też się chcemy pobawić i jak możecie mieć nam za złe, jak może wam coś nie pasować". Zdecydowałeś się na prowadzenie forum, na MGowanie. To nie jest tylko zabawa, ale też i obowiązek. MG ma sprawić, by gracze dobrze się czuli w świecie i z tego czerpać satysfakcję. A narzekania od czasu do czasu jak najbardziej mogłeś się spodziewać, bo to było pewne. Fakt, że bardzo ciężko przyjmujesz krytykę i jesteś skłonny bronić się zawsze, a ostatecznie też przyjmujesz bardzo często swoją rację za pewną i korzystasz często z przywileju admina "To ja tu jestem władzą" sprawia tylko, że gracze częściej znajdują powody do narzekań. Choćby i były już według Ciebie absurdalne.

---

"Durran nie dało się, ponieważ pojawiły się już posty graczy odnoszące się do wyników, w przeciwnym razie bym poprawił. Następnym razem postaramy się żeby określanie drużyn na zbiorowe było bardziej zorganizowane i jaśniejsze, teraz pierwszy raz ludzie wyszli z takim pomysłem, więc zdarzyły się pewne przeoczenia."

Jak mówiłem, dało się. Były dwa posty. Można było poinformować graczy o tym, że zaszła pomyłka, poprawić ten błąd i gracze edytowaliby swoje posty w zależności od wyniku. Jestem pewien, że jakbyś z czymś takim wyszedł, to by było to bardzo mile przyjęte przez użytkowników.
Powrót do góry Go down
Pan Światła

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 2:05 am

Wartości modyfikatorów dyplomacji/zastraszania/handlu... chciałeś powiedzieć, bo te rzeczywiście były wcześniej niesprecyzowane. Wartości modyfikatorów w walce były od zawsze.

Ponadto Aerysie dla ciebie źle zbalansowane jest wszystko przez co przegrywasz i tylko kiedy zdarzy ci się przegrać. Tuż po walce pieszej z Aaronem pierwszego dnia turnieju, gdzie Ian przegrał z Martellem, źle zbalansowane stały się tarcze, a o dziwo Ian używa tarczy i akurat przegrał.
Powrót do góry Go down
Aerys Targaryen

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 2:22 am

To prawda. Poniekąd. Manipulujesz teraz. Przegrałem, zobaczyłem te rzuty, zobaczyłem, że mam minusy do trafienia ZARÓWNO PRZY ATAKU jak i PRZY OBRONIE, doszedłem do wniosku "ej, to jest głupie", zapytałem Belta o to i ostatecznie poszedłem z tym do Ciebie. Przy wybieraniu umiejętności byłem pewien, że to jest modyfikator utrudniający unik, a nie utrudniający także celne machanie mieczem. Ty potwierdziłeś, że to faktycznie JEST takie głupie jak się okazało, że to nie był błąd. I wtedy doszedłem do wniosku, że w takim razie wydawanie trzech punktów na umiejętność, która zwykle będzie albo odrobinę obniżać skuteczność postaci, albo będzie wychodzić na zero jest nieopłacalne. Powiedziałem Ci o tym, że według mnie jest to źle zbalansowane w takim razie, że jest nieopłacalne. Wzruszyłeś ramionami, ja też pomyślałem "No okej. Skoro tak zrobiłeś, skoro ci tak pasuje, to trudno". Nie żądałbym powtórzenia pojedynku gdybyś poprawił te modyfikatory.

Doceniam trzy linijki jako odpowiedź. Mam nadzieję, że wziąłeś sobie do serca resztę spośród tego, co napisałem.
Powrót do góry Go down
Pan Światła

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 2:27 am

Nie wzruszyłem ramionami. Wytłumaczyłem jak działa mechanika tarczy, wytłumaczyłem dlaczego tak działa i podsumowałem mówiąc, że jest dobra, i nie będzie z niej tego powodu poprawek. Ty jednak uważałeś nadal, że jest zła. Co miałem zrobić? Tłumaczenie tego samego jeszcze raz byłoby bez sensu, ponieważ i tak cię nie przekona, więc powiedziałem ci, że jak najbardziej możesz mieć swoje zdanie i na tym zakończyłem.
Powrót do góry Go down
Aerys Targaryen

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 2:57 am

Odszedłeś od tematu.
Powrót do góry Go down
Naerys Targaryen

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 1:01 pm

Sorry, ale muszę się wtrącić.
Prawda jest taka, że postaciom Aeriona zawsze się udaje i nie wierzę, że jest to przypadek. Zwłaszcza, że jest głównym administratorem, zarazem MG. Śmiem twierdzić, że większość jego postaci to tzw. Mary Sue (czyt. przystojny młodzieniec idealnie władający mieczem, nie posiadający wad, dodając do tego rzeszę dam gotowych oddać mu cnotę. w skrócie: postać bez wad). Dlaczego? Widać to na pierwszy rzut oka. Spójrzmy chociażby na Daerona Blackfyre'a - nie dość, że pojął we władanie Dorne, wykluł smoka, to na dodatek stworzył nowe królestwo, które w stolicy (Daeronporcie; jednym mieście) ma 35 tysięcy żołnierzy, czyli mniej więcej tyle, co całe Ziemie Burzy. Całe Stopnie mają natomiast 118 tysięcy, co jest delikatnie mówiąc przesadą. Nie wspominając już o tym, że jak Lucas napisał, królestwo ma dobre stosunki z Westeros. A rządzą nim Blackfyerowie, którzy winni zostać co najmniej wygnani. Według mnie każdy Targaryen gotów byłby zapłacić każdą cenę, aby się ich pozbyć (w końcu prawa do tronu). Dlaczego to teraz wywlekam? Ano dlatego, by dać dowody na których idealnie widać, że pan admin lubi sobie stwarzać takie rzeczy (dochodzi do tego też niejaka stronniczość, bo to oczywiste że większość MG się na to zgodziła, bo są kolegami i tyle). Dlatego między innymi nie dziwię się, że w przypadku turnieju jest identycznie. To nie jest pierwszy i zapewne nie ostatni raz, gdy Aerion ustawia wszystko pod siebie. Śmiem również twierdzić, że na forum toczy się kółko adoracji. Kumaci załapią o co chodzi, a ja nie chcę rzucać imionami. Ale nie oszukujmy się, wczoraj każdy zobaczył, że mówienie co się myśli (nieszczególnie przychylnego dla administracji forum) = stajesz się "wrogiem administracji", cytując. Takie myślenie jest absurdalne i najprościej w świecie niemądre. Na tym przykładzie widać, że administracja nie szanuje zdania innych osób, gdyż "och, to nasze forum, my sobie na nim robimy co chcemy i jak chcemy, a wy nie wtykajcie w to nosa". Chamstwo też jest problemem i niestety widać je na forum, jak większość zdążyła zauważyć. Dlatego też podzielam zdanie większości osób: jeden z MG nie powinien brać udziału w takich eventach, czyli po prostu się poświęcić. Wtedy nie byłoby dyskusji na temat kantowania i niesmaku. Jeśli nie da rady, to najwidoczniej macie za mało osób pełniących tę funkcję, jak Marion wspomniała na CB.

PS napisanie "koniec dyskusji" to jeszcze większe chamstwo, bo każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania. tak na przyszłość.
Powrót do góry Go down
Roger Bittersteel
Śmieszna Noga

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 4:13 pm

Naerys Targaryen znowu wyciągasz potencjał wojskowy? Widać do Ciebie nie docierają jasne argumenty, takie jak:

- Jedno miasto Nowej Valyrii (są tam 4 miasta, przypominam) jak jest oficjalnie podane, ma przynajmniej 2 razy więcej mieszkańców niż KP (stolica ma ponad 500 000 ludzi), czyli mniej więcej 1 000 000 - 1 500 000 + jak podają na stronach, średnio w tych miastach przypadało 3 niewolników na jednego wolnego mieszkańca. Jako, że niewolnictwo zniesiono to dolicz do liczby mieszkańców jakieś 3 000 000 byłych niewolników. Łącznie daje to w samym Lys dla przykładu około 4 000 000 - 4 500 000 ludzi. A tak jest w każdym mieście.
Śmiem twierdzić, że to populacja CAŁYCH Ziem Burzy. Mając tylu mieszkańców w swoim mieście czemu miałbym nie zrekrutować sobie 35 000 wojsk? Ta liczba jest śmiesznie niska w mieście, gdzie zdatnych mieszkańców do walki może być ponad 500 000.

- Po drugie KAŻDE z czterech miast w Nowej Valyrii jest jak krainy w Westeros. Jak Blackfyre wypowie wojnę komuś to np Lys nie musi go poprzeć, tak jak Baratheon nie musi poprzeć Targaryena. To od gracza zależy co zrobi.

Potrafisz patrzeć tylko w bardzo wąskiej perspektywie, bo oczywiście nie potrafisz zauważyć, że Żelazny Tron wypowiadając wojnę Nowej Valyrii, ma oficjalnie niemal 400 000 wojsk, bo przecież każde z dawnych królestw (prócz Dorne) jest jego wasalem i w myśl prawa powinno wesprzeć swojego króla.

Przy tych argumentach powiedz mi czemu takie Lys ma mieć mniej armii?
Powrót do góry Go down
Marion Tully

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 6:09 pm

Jak to jest Roger że wypowiedziałeś się na temat zarzutów Naerys a na temat calej poprzedniej dyskusji nie wyraziłeś ani jednej opinii?
Dlaczego żaden administrator sie nie wypowiedział w temacie oprócz Dae? Nie macie swojego zdania w tej kwestii czy was to nie interesuje? Very Happy

Umiejętności:

Powrót do góry Go down
Naerys Targaryen

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 6:18 pm

Rogerze, ja sobie doskonale zdaję sprawę na temat wielkości NV. Po prostu uznałam to za dobry haczyk, bo gdybym nie zawarła czegoś co przykułoby uwagę administracji, to zapewne nie pojawiłaby się od Ciebie żadna odpowiedź. Dlaczego? Ano dlatego, że w swojej wiadomości zawarłeś tylko argumenty na temat tego, że w Lys może być ileśtam tysięcy osób. Rozumiem, że reszta może być dla ciebie niewygodna, ale takie są realia. Całkowicie zmieniamy tok dyskusji, więc pozwolisz, że wprost poproszę cię o to, byś odpowiedział na inne moje zarzuty, wymianę zdań Aerysa z Aerionem + swoją opinię na temat tego wszystkiego. Jako, że jesteś moderatorem, to chyba mogę cię o to poprosić Smile
Powrót do góry Go down
Viserys Targaryen
Smok Czerwony

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 6:37 pm

Ludki kochane.

Po pierwsze. Kostnicy nie da się oszukać. Nie da się. MG jest tylko pośrednikiem, który przekazuje cyferki jakie wyskoczą na wirtualnych kostkach. Tak jak już było pisane wyżej - wszystkie próby mataczenia widać na pierwszy rzut oka, a rzuty przecież może sprawdzić sobie każdy. Nie są ściśle tajne.
System walki jest instrukcją dla MG według której musi prowadzić starcia. Tak więc nie ma znaczenia kto mistrzuje. To się robi mechanicznie, bez żadnych widełek, bez żadnych możliwości manipulacji wynikiem. Tutaj rządzi wyłącznie los i umiejętności postaci (które to przecież wybierają sami gracze).

Event przed turniejem wydaje się podejrzany? Mnie również, ale przecież nikt innym graczom nie zabraniał udziału w eventach. Każdy mógł przed turniejem poprosić MG o jakąś krótką sesję i tym samym podbić swoje umiejki (pewnie opóźniłoby to turniej o jakiś czas, no ale ja bym o to pretensji nie miał).

Co do sprawy z Durranem... To był pierwszy tak wielki turniej na tym forum. Nigdy wcześniej aż tyle postaci oraz NPC nie brało udziału w takim wydarzeniu, a jak wiemy wszyscy - Pan Światła jest człowiekiem a nie maszyną (choć czasami mam wątpliwości) i może czasem przeoczyć jakąś pierdołę. Na szczęście MG posiada moc, którą może zrekompensować ten mały błąd postaciom poszkodowanym.

Co do modów na tarczę - nie ma tu co dyskutować. Zostają jakie są. Żelazna zasada RPG mówi, że raz przygotowanego systemu walki się nie zmienia. Przynajmniej nie w trakcie gry.

Teraz sprawa Naerys.
W poprzedniej fabule każdy mógł stworzyć postać piękną, młodą i dobrze walczącą ponieważ system na to pozwalał. Właśnie po to wprowadzone zostały umiejętności, aby takich sytuacji uniknąć.
Daeron stworzył NV korzystając z okazji, które każdy mógł przecież wykorzystać. Przejął nieskalanych metodą Daenerys z książki. Każdy mógł tak zrobić.
Przyłączył Dorne do NV bo Nymeria się zgodziła - a zgodziła się bo było to korzystne dla obu stron.
Zdobył smocze jaja bo wykorzystał okoliczności wojenne w ŻT - ktoś inny zapewne zrobiłby podobnie na jego miejscu.
Praktycznie cały jego sukces to korzystanie z okazji. We wszystkim pomogły mu kości. I tyle. Każdy z nas mógł zrobić to samo.
Przy tym wszystkim ludzie zapominają o jego postaci Króla za Murem, który był przecież o krok od wielkiego zwycięstwa i sukcesu swojej długiej kampanii. To się nie udało. Wygrał Stark. A dlaczego? Bo kości tak chciały. Miały taki kaprys. Dostały focha na Rudobrodego, albo polubiły Berona. Nie wiem. Po prostu takie cyferki pokazały i tyle.

Ludki kochane. Forum tworzyliśmy też dla siebie. Chcemy, żeby istniało jak najdłużej. Żeby istniało muszą być na nim gracze. Wszelkie oszustwa i kombinacje odstraszają graczy. Tak więc mataczeniem i krętactwem działalibyśmy wyłącznie na naszą niekorzyść. Chyba nie macie nas za jakieś dzieci grające w monopol, które robią wszystko żeby wygrać? Naprawdę mamy lepsze zajęcia niż marnowanie czasu na jakieś oszukiwanie wyłącznie w celu poczucia ulotnej satysfakcji.
To się po prostu nie opłaca.

http://plio.forumpolish.com/t334-komnata-viserysa#4562
Roger Bittersteel
Śmieszna Noga

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 6:40 pm

Co tu się mam wypowiadać?

Jeżeli byście czepiali się o event, gdzie robi go jeden MG i jego postać bierze w nim udział to rozumiem, bo zazwyczaj w takich eventach gracze mają do wyboru A lub B i dalsze ich losy zależą od tego wyboru. A jeżeli postać MG brałaby w nim udział to oczywiście wiedziałaby co najlepiej wybrać.
Jeżeli chodzi o turniej to sory, ale dla mnie ten ból jest żenujący i nie na miejscu.

- Po pierwsze każdy gracz ma umiejki dostępne w kartach postaci, zaś w dziale informacji są opisane wszystkie umiejętności i modyfikatory jakie dają, więc nie wiem czemu ktoś mówi, że nie wie jakie były modyfikatory?

- Po drugie nie widzę problemu, żeby MG robił turniej, w którym występuje jego postać, bo nie wiem jakim cudem miałby tutaj oszukać. Niech jakiś MG zrezygnuje z udziału w turnieju, żeby poprowadził go? Haha dobre, tylko dlaczego ma rezygnować? To może MG powie też innemu graczowi, żeby zrezygnował z turnieju bo już za dużo osób? Nie będzie wtedy to dla gracza miła gra? A może nie pomyśleliście o takim adminie, który według Was teraz ma nic nie robić, bo oczywiście on nie może się dobrze bawić, tylko gracze mają się dobrze bawić.

- Po trzecie jeżeli zamierzacie oskarżyć kogoś o oszukiwanie w rzutach to proszę bardzo, każdy zna stronę kostnicy. http://kostnica.eu/user/8fb7cab3/0/ niech wejdzie tutaj, znajdzie sobie u Aeriona odpowiednią stronę i poszuka jakichś kanciarskich rzutów na tym turnieju.

Serio, jak można oszukać w rzutach, gdzie macie podane w KARCIE POSTACI umiejętności każdego gracza, więc modyfikatory każdy może sobie policzyć jakie kto ma. Dodatkowo na turnieju na początku konkurencji podawane są modyfikatory jakie i za co każdego uczestnika. Macie rzut na skuteczność jednej postaci, potem rzut na skuteczność drugiej postaci i w końcu rzut na to co się stanie postaci z mniejszą skutecznością. Jak tu można oszukać? Jest schemat do każdego rzutu, według którego tak samo postępuje każdy MG podczas walk.

Aerion wygrał większość? No cóż, kostki tak chciały. Ludzie... gdybym to ja albo Belt prowadził ten turniej i byłyby takie same rzuty - więc wyniki, to założę się, że zaraz pojawiłyby się głosy, że też oszukiwaliśmy, bo postaci jednej osoby wygrały.

Skoro tak to co, jeśliby taki dajmy na to Ian miał szczęście w kościach i wygrał trzy konkurencje? Pewnie powiedzielibyście też, że oszukiwaliśmy na jego korzyść. Jakby nie zrobił, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie narzekał, dlatego nie lubię się wypowiadać na takie bezsensowne zarzuty.

Podpinam się pod słowa Viserysa^
Powrót do góry Go down
Aerys Targaryen

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Lip 11, 2016 7:25 pm

Po pierwsze, nikt nie mówił, że ktoś oszukuje w rzutach. Natomiast pomyłki w interpretacji czy w opisaniu rzutów się zdarzają, tak samo jak i z odpowiednim rozdzieleniem modyfikatorów, często zostają dostrzeżone zanim post pójdzie w świat, ale w dobrym tonie jest przyjąć to, że jakieś przeoczenie się popełniło i naprawić, zamiast się bronić i mówić "tak będzie, bo
Viserysie, sprawa z Ianem niekoniecznie była "małym błędem". Mogła mieć duże skutki.

Mody na tarczę wyciągnął Dae. Mam wrażenie że po to, bo wolał zejść na inny temat, gdyż ten był niewygodny dla niego. Co nie zmienia faktu, że byłem ogromnie zaskoczony, że tarcza utrudnia trafienie przeciwnika. Z tematu z umiejętnościami wyszedłem z przekonaniem, że chodzi tylko o utrudnienie uników.

Wpadł mi jeszcze do głowy sposób, w jaki Aerion nauczył się precyzyjnego ciosu, który dał mu wygraną. To było strasznie... Sztuczne i głupie? Skończył quest, poszedł na pole treningowe i napisał, że ćwiczył precyzję trafień. I okej, w dziesięć dni nagle wyrobił sobie umiejętność, której wcześniej nie miał. W dziesięć dni, jeden post i samemu. Nie mówię już o tym, że przez część tego czasu był chory, co mogło odrobinę spowolnić jego naukę. Ale tutaj pewnie już uznacie moje słowa za czepianie się. W sumie jak zapewne wszystko.

Co do ostatniego, Viserysie - czasem mam wrażenie, że nie każdy wychodzi z tego założenia.

Nie mam nic przeciwko drobnym oszustwom MG, o ile Mistrz robi to po to, by gracze dobrze się bawili. Ale bycie Mistrzem Gry daje możliwości do oszukiwania za kurtyną, niewidocznie. Interpretacją sytuacji, ustawianiem widełek, zachowaniem NPC, opracowywaniem zależności mechaniki w szczegółowych przypadkach, interpretacji rzutów w bitwie etc. Świadomie lub nie. Chcąc czy nie. MG powinien dążyć do tego, by jego gracze byli jak najbardziej zadowoleni grą z nim i z ich radości czerpać satysfakcję. Jeśli ktoś prowadzi jako MG i nie bawi go tworzenie innemu człowiekowi przygody, to może jego powołaniem nie jest bycie MG. Po co robić coś, co komuś radości nie sprawia?
Powrót do góry Go down
Elaena z Volantis

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   Pon Sie 01, 2016 5:12 pm

Porozmawiajmy więc o systemie umiejętności!
Dopiero ostatnio zauważyłam jego wady; chodzi m.in. o to, że system nie jest dopasowany do postaci graczy. Dlaczego? Ano dlatego, że występują w nim bezsensowne i nielogiczne umiejki, na które tak czy siak trzeba wydać punkty. Przykładowo ktoś tworząc postać 40-letniego lorda nie da w karcie umiejętności pisania i czytania, bądź też kultury i historii, albo nawet jazdy konnej. Będzie to znaczyć, że nie umie on pisać, czytać, nie zna wydarzeń z przeszłości w których sam brał udział, nie umie utrzymać się na koniu i jest tępy? Podobnie jest z walką - szesnastoletni młodzik może umieć tyle samo, co trzydziestolatek i to nie jest okej. Identycznie jest z magią - tworzę postać stuletniej wielkiej kapłanki R'hllora, niemniej jednak będę umiała tyle, co początkujący. Trudno jest to uzasadnić w historii, a argument "trzeba było stworzyć młodszą postać" nie jest argumentem (pozdrawiam Viserysa). Proponowałabym rozwiązanie tego problemu, gdyż sprawia on niemałe kłopoty. Chociażby nałożyć limity na młode (przed 30 rokiem życia) postaci, a większą pulę punktów dla postaci starszych (gdzieś po 30stce). Nie uważam, że ktoś uznałby to za niefair, gdyż to logiczne, że starsi potrafią coś lepiej ze względu na doświadczenie. Postaci sprzed przeskoku otrzymują bonusy, gdyż to oczywiste, że przez 40 lat zdążyły wyćwiczyć lepiej walkę mieczem, czy też nawet wyrobili sobie lepszą umiejętność manipulacji. Ale co z postaciami 40, 50, 60, 70 latków, którzy są tworzeni podczas trwania tej edycji? Wink
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Propozycje i zażalenia   

Powrót do góry Go down

Propozycje i zażalenia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Dyskusje i propozycje
» Mini propozycje