IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Rowena Arryn

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Rowena Arryn

avatar


PisanieTemat: Rowena Arryn   Wto Cze 28, 2016 11:21 pm
Godność:
Rowena Arryn

Ród:
Arryn - przed ślubem Grafton

Wiek:
39 dni imienia

Miejsce urodzenia:
Gulltown

Stanowisko/Zawód:
Żona lorda Orlego Gniazda

Wygląd:
Jej tajemniczość i charakter odbijają się nawet na jej wyglądzie. Od razu widać po niej, że jest prawdziwą kobietą z charakterem. Jest kimś, kto nie posiada w sobie zwykłego, przeciętnego umysłu zwykłej przeciętnej dworskiej damy. I to po niej widać.
Jest osobą o jasnej cerze. Tylko teraz, już w wieku 39 lat pojawiły się na jej szczupłej, kwadratowej twarzy, oznaki nadchodzącej - bardzo powoli - starości. Kilka zmarszczek, bardziej wystające kości policzkowe. Jednak to nie zniszczyło jej urody, a czasem nawet wręcz przeciwnie. Dodało jej kobiecości, ponieważ dalej jest uważana za jedną z najurodziwszych kobiet w Dolinie.
Swoje pełne usta często ukazuje w delikatnym uśmiechu, dodając do tego uniesienie lewej wyraźnie zarysowanej brwi, regularnej do prawej. Ten wyraz twarzy ukazuje jej tajemniczość i zmusza do obserwatora do rozmyślań „Co ona ma na myśli?”. Nos ma delikatnie zadarty, proporcjonalny do jej twarzy, ponieważ nie jest on ani za duży, ani za mały. Jej włosy są gęste i ciemnobrązowe - a czasami wręcz czarne - układane każdego dnia w najróżniejsze fryzury.
Oczy są jasnoszare w kształcie migdałów. Enigmatyczne, pełne spokoju spojrzenie jest dla wielu większą zagadką niż sam wyraz jej twarzy. Często potrafi swoim spojrzeniem sprawić, że nawet największym twardzielom zmiękną przed nią kolana.
Rowena posiada figurę w kształcie klepsydry. To znaczy posiadała, ponieważ od urodzenia kilkoro dzieci, ma ciut szersze biodra, niż wtedy, kiedy była młodą dziewczyną. Pomimo takiej gromadki dzieci, jest szczupła i nie brakuje jej kobiecych kształtów. Szyję posiada wąską i długą, obojczyki wystające, jej biust nie jest mały, ale też nie jest zbyt duży. Jest akurat. Nogi ma szczupłe i zgrabne, tak samo jak ręce, a dłonie posiada delikatne.
Garderobę posiada dość obszerną. Mieści się w niej co najmniej kilkanaście sukien w najróżniejszych kolorach. Znajdą się tam suknie białe, niebieskie, czerwone, żółte, czy nawet fioletowe bądź czarne. Chociaż i tak większość jej sukien posiada więcej niż jeden kolor.
Rowena nie miałaby nic przeciwko, żeby założyć męski strój. Otóż zdarzało jej się w wieku młodzieńczym założyć wiele razy ubiór nie pasujący do damy. W czasie podróży zakłada skórzane spodnie, białą koszulę i czarną kamizelkę, a na to zarzuca granatowy płaszcz z wyszytym sokołem, czyli ubiera typowy podróżniczy strój.


Osobowość:
Jest osobą bardzo inteligentną, pewną siebie i zaradną. Potrafi przybrać wyraz twarzy taki, jaki pasuje do danej sytuacji. Czy to „szczery” uśmiech, łzy płynące z oczu ze szczęścia lub rozpaczy, czy kamienny wyraz twarzy - to wszystko przychodzi jej z łatwością.
Rowena swym niewinnym uśmiechem z pozoru jest dobrą i skromną osobą. Dla swoich podwładnych i prostego ludu jest życzliwa i miła. Robi wiele, aby pokazać się z dobrej strony i uzyskać przychylność, a także ich miłość, pomimo tego, że są tylko prostym ludem. Takim sposobem też – a ma kilka swoich sposobów - uzyskała kilkoro szpiegów do swojej tajemnej siatki szpiegowskiej.
Dla osób swojego pokroju także jest przyjazna. Umie ułożyć zdanie z odpowiednich słów i zachować się jak prawdziwa dama, gdyż zna bardzo dobrze zasady etykiety i dworskiego zachowania. Nie okazuje nienawiści i niechęci, którą kryje głęboko pod maską skromnej i dobrej osoby. Nawet oczy tego nie pokazują. Widać w nich aby tajemniczość i skromność, jaka równa się z jej spokojem ducha i opanowaniem.
Kocha całą swoją rodzinę. Wszystkich swoich synów i obie córeczki, które bardzo po cichu faworyzuje. Jedyną osobą, której nienawidzi, jest jej mąż, z którym rzadko potrafi się zgodzić. Pomimo wszystko, niechęci nie okazuje publicznie, ani na ucztach, turniejach, czy tego typu podobnych rzeczach. Nawet przy dzieciach stara się tego nie okazywać.
Jest nieufna, a także potrafi być bezwzględna i mściwa. Planując wiele intryg włącza jak najmniejszą ilość osób do tego i stara się dopracować każdy możliwy szczegół. Cechuje się także spostrzegawczością, przez co jest wnikliwa i stara się wyczytać prawdziwe emocje innych z twarzy, a czasem nawet zobaczyć to, czy ten ktoś czasami nie kłamie.
Pomimo swojego kamiennego serca, Rowena ma ogromną słabość do przyrody. Kocha kwiaty, szczególnie śnieżnobiałe lilie, a także czerwone róże. Uwielbia spacerować i dumać w ogrodach między kwiatami o wszelakich kolorach, wdychać ich piękny zapach, siadać w cieniu drzew, napawać się pięknem zielonej przyrody i zasłuchiwać się w odgłosy ptaków i innych zwierząt. Przez to, jej ulubioną porą roku jest wiosna i lato, chociaż jej prawdziwy charakter pasuje do najmroźniejszej zimy.

Historia:
Urodziła się w 227 roku AC w mieście portowym Gulltown, siedzibie rodu Graftonów, jako jedno z dzieci Lorda Graftona. Odziedziczyła więcej cech wyglądu i osobowości po swojej matce, do której w późniejszym okresie życia była porównywana, niż po ojcu, po którym posiada tylko jasną cerę i tajemniczy wyraz twarzy, a także zdolność do dyplomacji i ponadprzeciętny intelekt, albo raczej: bycie geniuszem.
Od samej małości miała wpajane właściwe dworskie wychowanie, a także elokwencję. Uczono ją wyszywania, malowania, śpiewania, tańca i innych typowych zajęć dla wysoko urodzonych kobiet. Kiedy wystarczająco podrosła, nauczyciele zauważyli u niej zdolność do dyplomacji, a także byli zadziwieni jej szybkim przyswajaniem nauki i kojarzeniem faktów. Twierdzono, że gdyby była mężczyzną miałaby zadatki na dobrego lorda. Nie uszło to także uwadze jej rodziców, jednak pomimo takich talentów, na lorda Gulltown uczony był jej brat.

W wieku 14 lat, wraz z ojcem i bratem wyruszyli w dwuletnią podróż. W jej trakcie zwiedziła Smoczą Skałę, Królewską Przystań, w której miała zaszczyt spotkać króla Viserysa Targaryena, a także jego żonę Aurorę Arryn – czyli siostrę jej przyszłego teścia. Ze stolicy wyruszyli w stronę Wysogrodu, gdzie poznała młodego Mace’a Tyrella będącego w wieku Roweny. Młoda dziewczyna była zachwycona zamkiem. Miejsce to wypełnione oliwnymi gajami i fontannami, cienistymi dziedzińcami i kolumnami z marmuru było idealne do spacerów, samotnych odpoczynków od reszty świata i do marzycielstwa, dumania. Rowena często spacerowała tam rozmyślając nad wieloma realnymi i nierealnymi rzeczami. Po dwóch miesiącach pobytu tam, wyruszyli w stronę Casterly Rock - na niezadowolenie Roweny, ponieważ chciała zostać w Wysogrodzie dłużej.

W Casterly Rock miała okazję poznać szanowanego Robba Reyna i jego drugą żonę Daenę Targaryen, a także ich potomstwo z obu rodów – Reyne-Lannister i Whitefyre. Zamek z Zachodu diametralnie różnił się od zamku w Reach. Dużo mniej ogrodów, kolorów, gajów. Rowenie brakowało cudownego labiryntu stworzonego z głogów, a także urzekającej architektury, w której skład wchodziły między innymi cudowne obrobione mury z białej cegły. Jednak Casterly Rock też miało swój ogromny urok. Ta twierdza wybudowana we wnętrzu skały, wyrastającej ponad morze zachodzącego słońca zapierała dech w piersiach i przypominała każdemu człowiekowi, przyglądającemu się zamkowi, jaką jest to on małą istotką, nic nieznaczącą w tym upływającym życiu. Zamek posiadał swoją tajemniczość i swój klimat, który zatrzymywał człowieka na dłużej, więc Rowena wraz z rodziną zostali na Zachodzie tyle samo czasu, co w Wysogrodzie, a może nawet i dłużej. Po wyruszeniu w dalszą drogę, dziewczynie został w głowie - na dość długi czas - najpiękniejszy widok zachodzącego słońca, jaki widziała w swoim życiu.

Następnym celem Graftonów było Riverrun, w którym przebywali zaledwie miesiąc. Tak samo było z Bliźniakami, w których Rowena gościła niechętnie z powodu swojej „drobnej” niechęci do panującego tam rodu. Po kilku miesiącach Graftonowie znaleźli się na Północy, która nie spodobała się Rowenie. Było tam za zimno i brakowało piękna, jakie widziała w innych częściach Siedmiu Królestw. Aż bladła, mając na myśli powoli nadchodzącą zimę, którą zwiastowała jesień w 242 roku.

Przez całą podróż dziewczynę coraz bardziej uświadamiano w tym, jaką rolę będzie miała we władzy, polityce, dyplomacji, pomimo tego, że już to wiedziała od wielu lat. A jaką rolę będzie miała? Oczywiście żadną. Oburzyło ją to, jednak nie dała po sobie tego poznać. Nie dała po sobie poznać również tego, jak bardzo chciałaby być na miejscu Lorda. Według niej, kobiety powinny mieć podobne prawa do władzy, co mężczyźni. Nie powinno się ich omijać w sukcesji. Dlatego postawiła sobie pewien cel. Nie chciała być tylko kobietą nadającą się aby do rodzenia dzieci i zaspokajania potrzeb mężczyzny.

Następnym ich przystankiem, w trakcie powrotu do domu, było Orle Gniazdo. Młoda dziewczyna oczywiście wtedy doznała największych emocji. Nie z powodu architektury, przez którą zamek był uważany przez wiele osób za najpiękniejszy w całym Westeros, czy cudownego krajobrazu, który można było z wież Orlego Gniazda oglądać. Najwięcej emocji doznała wtedy, kiedy poznała cztery lata starszego od siebie Ronnela Arryna. Emocje były oczywiście negatywne, bo nie polubiła chłopaka. Wydawał jej się dziwny, jednak swojej niechęci do niego dziewczyna nie okazywała. Była do niego miła i życzliwa, czyli taka, jaka powinna być każda dama do każdego przyszłego lorda. Pomimo wszystko, jeszcze więcej emocji wzbudziła w niej wiadomość, że młody Arryn zostanie jej mężem…

Słysząc te słowa od ojca, oburzyła się. Nie chcąc wyjść za Arryna, zbuntowała się i nie wychodziła ze swojej komnaty w Orlim Gnieździe przez dobrych kilka dni. Wszystkim tłumaczyła, że źle się czuje. Tylko jej ojciec wiedział jaki jest prawdziwy powód nie wychodzenia dziewczyny z pokoju, jednak ślubu niestety nie odwołał…
Rowena, w trakcie swojego protestu, miała dość czasu na rozmyślania i poważne zastanowienie się. Zauważyła wiele korzyści, jakie przyniesie dla jej rodziny to małżeństwo. Przecież Arrynowie są najbardziej szanowanym rodem w Dolinie i są nawet powiązani z rodziną królewską! Rowena zaakceptowała w końcu wszystko i jeszcze tego roku odbył się ślub z Ronnelem Arrynem.
Od tamtej pory nie była już Roweną Grafton, ale Roweną Arryn.

Od samego początku małżeństwa zapragnęła mieć córkę. Po niecałym roku, świeżo upieczonemu małżeństwu, narodziło się pierwsze dziecko – chłopiec. Rowena rozczarowała się trochę, ponieważ chciała niezmiernie córkę. Pomimo jej ogromnej chęci, dwoje następnych dzieci było również płci męskiej. Już zaczęła tracić wszelką nadzieję na dziecko, które okaże się dziewczynką, jednak – ku jej zaskoczeniu i wszelkiemu uradowaniu – w 250 roku urodziła jej się córeczka, a zaledwie rok później, urodziła się druga. Pomimo wszystko kochała wszystkie swoje dzieci niezależnie od płci (chociaż u władzy bardziej wyobrażała sobie najstarszą córkę, niż najstarszego syna). Od czasu, kiedy Alyssa nauczyła się chodzić i mówić, Rowena zauważyła, jak bystrym dzieckiem była. Zobaczyła u niej wiele swoich cech charakteru, jak i - okazawszy się później – wyglądu.

Przez wszystkie lata małżeństwa poszerzała swoją z początku małą siatkę szpiegowską. Rozpoczęła się ona od jednej służki, która usługiwała jej od pierwszego pobytu Roweny w Orlim Gnieździe. I tak z czasem siatka stworzona z jednej osoby zmieniła się w siatkę złożoną z kilkunastu, lub nawet kilkudziesięciu osób w całej Dolinie. A może i nawet w dalszych, innych ważniejszych miejscach? Kto wie...

W 258 roku, całą rodziną wybrali się na turniej do Wysogrodu. Rowena była uradowana. W końcu mogła wrócić do swojego ulubionego zamku. Miejsce było cały czas takie, jakie je zapamiętała, jednak zafascynowana była jeszcze bardziej niż lata temu. Nie tylko samym zamkiem, ale i turniejem. Pełno emocji było w niej samej, kiedy wciągnęła się w oglądanie starć przystojnych rycerzy, a także emocje osiadły w całym kibicującym tłumie. Po trzech latach Rowena, wraz z rodziną, odwiedziła Casterly Rock i Lannisport, w którym odbywał się w tym czasie Wielki Jarmark. W obu tych zamkach - Wysogrodzie i Casterly Rock - Rowena zawarła wiele ciekawych znajomości, nie tylko wśród wielkich rodów, ale także tych pomniejszych. Czasem były to nawet osoby należące do zwykłego pospólstwa.

W 261 roku jej mąż Ronnel Arryn postanowił wysłać ich córkę Alyssę pod wychowanie do Starków. Rowena pobladła, kiedy to od niego usłyszała, i zdenerwowała się na męża. Nie chciała jej wysyłać do obcych ludzi, jeszcze w dodatku na Północ, za którą nie przepadała, pomimo tego, że do Starków nie pałała nienawiścią i niechęcią. Nie obyło się więc bez poważnej kłótni między małżonkami, ale chcąc nie chcąc, Rowena w końcu się zgodziła. Na szczęście Alyssa wróciła po dwóch lat do domu.

Rowena zobaczyła córkę dopiero, gdy dotarła do Księżycowych Bram, aby z resztą rodziny spędzić całą zimę. Po kilku miesiącach Rowena niestety znowu musiała pożegnać się z córką, która wraz z ojcem wyjechała w kilkutygodniową podróż, w której Rowena nie uczestniczyła...
Kobieta w czasie spędzonym w Księżycowych Bramach powiększała swoją skromną siatkę szpiegowską, czytała wszelkiego rodzaju książki – głównie zaciekawiły ją te na temat alchemii, w której dowiedziała się co nieco na temat trucizn. Poza tym kilka razy zaprosiła lordów Doliny na obiady lub małe uczty, aby polepszyć z nimi relacje polityczne, a nawet zdobyć w nich własnych sojuszników.

W 265 roku wybrała się z całą rodziną do Królewskiej Przystani. Pierwszą rzeczą, jaką tam zrobiła, było odwiedzenie swojego dawno niewidzianego syna, który wstąpił do Gwardii Królewskiej. Później wiele godzin spędziła z rodziną królewską, dzięki której mogła zobaczyć po raz drugi prawdziwe i żywe smoki. Pomimo okropnego zapachu, jakie niosło to miasto, Rowena chciała ukazać swoje dobre serce, więc pokazała się kilka razy ludziom w mieście, rozmawiała z nimi kilka razy przy Sepcie Baelora, albo przy innych trochę skromniejszych miejscach w Królewskiej Przystani. Wszystko to głównie po to, aby zdobyć przychylność ludzi.
W drodze do domu zwiedzili kilka znanych jej rodzinie miejsc, a następnie w 266 roku wyruszyli wspólnie do Casterly Rock na turniej, który tam zorganizowano.


Umiejętności:
Geniusz
Dar przekonywania
Słabeusz

Blef III
Dyplomacja III
Zastraszanie II
Uwodzenie I
Kultura i historia I
Spostrzegawczość I
Jazda konno I
Alchemia I

Dworskie wychowanie
Elokwencja
Kamienna gęba


Wyposażenie:
Sztylet dobrze schowany pod suknią
Sakiewka z pieniędzmi
Naszyjnik z herbem Arrynów
Pierścionek z herbem rodowym Graftonów
Perfumy - słodko-cierpki aromat śliwki i czarnej dalii.
Ostatnio zmieniony przez Rowena Arryn dnia Wto Lip 26, 2016 11:47 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Pan Światła
R'hllor, Serce Płomieni, Bóg Ognia i Cienia
avatar


PisanieTemat: Re: Rowena Arryn   Wto Lip 26, 2016 11:32 pm

Akcept (+5pkt.)
Pan z Tobą!
Powrót do góry Go down
http://plio.forumpolish.com
 
Rowena Arryn
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Alyssa Arryn

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieśń Lodu i Ognia :: Archiwum :: Archiwum :: Sesja II :: Karty Postaci-
Skocz do: