IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Robin Greyjoy <zabity w pojedynku>

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Robin Greyjoy

avatar


PisanieTemat: Robin Greyjoy <zabity w pojedynku>   Nie Lip 03, 2016 6:26 pm

Godność: Robin
Ród: Greyjoy
Wiek: 46 lat
Miejsce urodzenia: Pyke
Miejsce i data śmierci: Żelazny Las, ziemie za Murem; 14 lutego 266AC
Stanowisko/Zawód: Pierwszy Zwiadowca Nocnej Straży


Wygląd: Robin Jest wysokim, chudym ale silnym mężczyzną. Ma długie ciemne włosy, jak każdy przedstawiciel jego rodu. Na twarzy ma trudno zauważalny meszek. Pomimo wieku jego twarz nadal wygląda na bardzo młodą. Na brzuchu nosi pamiątkę po buncie jego krewnego, w postaci dużej blizny.


Osobowość: Robin to przede wszystkim wojownik, dzielny, nieustępliwy, nieznający litości. Taki jaki powinien być członek rodu Greyjoy. Obowiązki zawsze stawia na piedestale, dopiero potem resztę. Pomimo swojej natury zwierzęcia, wykształciło się u niego zamiłowanie do poezji. Jest on porywającym dowódcą, którego szanuje i słucha każdy kto go zna.
 Niektórzy uważają że w jego ciele zamknięte są dwie dusze, jedna wojownika, a druga poety. Posługuje się dwoma językami, powszechnym i starą mową.


Historia:
Robin urodził się w 220 AC, od samego początku nie był podobny do swoich kuzynów, nie sprawiał tylu problemów co oni. Wolał w odosobnieniu udać się na wybrzeże i podziwiać morskie fale. Czuł że są mu bardzo bliskie, tak jakby był ludzkim wcieleniem jakiegoś morskiego stworzenia. Pewnego razu wsiadł na łódkę żeby powędkować, wtem wielka fala wywróciła jego stateczek, co wymusiło na nim natychmiastowego nauczenia pływania, miał szczęście.
Robin przechadzając się w dzieciństwie po porcie, napotykał wielu ludzi z dalekich krain. Pewnego razu napotkał wędrownego minstrela który zmierzał z północy na zachód, jego pieśni szczególnie przypadły młodzieńcowi do gustu. Trening z bronią białą na polecenie ojca rozpoczął w wieku 5 lat, miał być gotowy do wojen już jako nastolatek.  Po buncie jego stryja i straceniu większości rodziny, Robin w duchu nigdy nie pogodził się z tą stratą i zniewagą. Próbował to ukrywać, ale jego częste myśli wypowiadane na głos zostały źle odebrane, przez co został w wieku 6 lat odesłany na Mur.


Wczesna historia Robina na Murze nie była burzliwa, odebrał podstawowy trening  mieczem. Szybko stał się prymusem. Z racji iż bardzo lubił ludzi, szybko się zaprzyjaźnił z większością Braci. Trzy lata po przybyciu na Mur, ówczesny pierwszy zwiadowca mianował go swoim przybocznym. Przy boku nowego mistrza, którego bardzo szanował nauczył się podstawowych wartości, których nie dane mu było nauczyć się na wyspach. Wierność i rozwaga. Nauczył się też paru przydatnych umiejętności towarzysząc  przełożonemu za Murem. Zdobył podstawową wiedzę o pustkowiach.

Okres buntu jego kuzyna Haralda Goodbrother'a, odcisnął na nim wielkie piętno. Wyuczone wartości nie pozwalały mu zdradzić Nocnej Straży, ale miłość do Żelaznych ludzi też była silna. Ostatecznie wybrał Nocną Straż, uznając bunt na Murze za głupi i źle zaplanowany. Postanowił że tym kto przywróci dom dla Żelaznych ludzi będzie on sam. W bitwie o Wieżę Cieni, poprosił Jonathana Tyrella o zakończenie żywota swojego krewnego. W walce z Haraldem został dotkliwie raniony w brzuch, walkę za niego dokończył Sir Redwyne. Po rebelii, pierwszy zwiadowca awansował na Lorda Dowódcę. W  wieku 27 lat Robin został mianowany tytułem swojego mistrza Jonathana Tyrella.

Parę lat po awansie, obmyślił genialny plan powrotu do domu z tarczą. Zabierał ze sobą paru wiernym ideałom, żelaznych ludzi, którzy nie brali udziały w buncie na Murze.
Pod pretekstem zwiadów odnajdował osiedla Żelaznych ludzi i zdobywał ich przychylność, to grożąc, zabijając przywódców którzy nie byli skorzy do współpracy albo po prostu rozmawiając. Szczególnym przypadkiem rozmowy, był swego rodzaju mariaż z córką jednego z władców. Na Murze Brat, za Murem Greyjoy. Spłodził on ze swoją małżonką Lyanną, dwójkę dzieci. Aryę oraz Theona, którzy są bliżniakami w wieku 15 lat.

Ostatni Greyjoy w swej 19 letniej historii pierwszego zwiadowcy, nauczył się jak sprawnie dowodzić ludźmi w wielu bitwach poza Murem, zdobył obszerniejszą wiedzę o pustkowiach. Wyuczył swoich podkomendnych i niektórych żołnierzy (armii potrzebnej do odbicia wysp) za Murem stalowej dyscypliny, którą mogliby się poszczycić jedynie Nieskalani. Na samotnych "zwiadach" za Murem, zdobywał on sojuszników w starych żelaznych ludziach, którzy organizowali się wraz z plemionami dzikich. I teraz z armią, dobrą strategią, zrobionymi przygotowaniami oraz z potomstwem postara się odebrać to co zostało zagarnięte jego rodzinie. Nie po stu lecz po czterdziestu latach Kraken się budzi.
Umiejętności:
Wrodzone:
Szczególna Charyzma
Niezwykła Siła

Wyuczone:
Kultura i Historia 1
Dowodzenie 3
Wiedza o pustkowiach 2
Pływak 1
Wielki miecz 2

wyuczone (niepoziomowane)
Dyscyplina
Żeglarz
Wyposażenie:
Czarny płaszcz pierwszego zwiadowcy, miecz dwuręczny jego ojca "Sztorm", złote arborskie przy pasie, pergamin z wierszami, schowany pierścień rodu.


Ostatnio zmieniony przez Robin Greyjoy dnia Sro Lip 06, 2016 12:15 am, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Pan Światła
R'hllor, Serce Płomieni, Bóg Ognia i Cienia
avatar


PisanieTemat: Re: Robin Greyjoy <zabity w pojedynku>   Sro Lip 06, 2016 12:41 am

Akcept (+2pkt)
Pan z Tobą!


Spłoniesz wyznawco fałszywych bożków!
Powrót do góry Go down
http://plio.forumpolish.com
 
Robin Greyjoy <zabity w pojedynku>
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieśń Lodu i Ognia :: Archiwum :: Archiwum :: Sesja II :: Karty Postaci-
Skocz do: