IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Theon Greyjoy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Theon Greyjoy

avatar


PisanieTemat: Theon Greyjoy   Czw Lip 14, 2016 12:40 pm

Godność:
Theon Greyjoy  


Ród:
Greyjoy


Wiek:
15 Dni Imienia


Miejsce urodzenia:
Żelazny Las


Stanowisko/Zawód:
Syn wodza Żelaznego Lasu


Wygląd:
Theon nie jest wysokim chłopakiem. Jeszcze rośnie. To sprawia że Theon polega bardziej na swojej zręczności niż na czystej sile. Na głowie nosi odziedziczone po Greyjoyach czarne włosy do ramion. Jego oczy są bardzo ciemne, z daleka może się wydawać że są prawie czarne. Na prawym oku posiada bliznę po jednym ze swoich polowań. Zazwyczaj ubiera się w luźne ale ciepłe spodnie i koszulę. Oraz skórzaną, niekrępującą ruchu zbroję. A na nogach ma buty na miękkich podeszwach. W takich butach łatwiej się skradać. A na to wszystko zarzuca bardzo ciepły, szary, skórzany płaszcz. Oprócz tego  zawsze nosi ze sobą swój długi miecz i łuk.


Osobowość:
Theon jest typem samotnika. Nie lubi przemawiać publicznie. Jednak kiedy jest do tego zmuszony potrafi przemawiać naprawdę przekonująco. Nienawidzi ludzi z południa. Uważa że wszyscy odpowiedzialni za wygnanie Greyjoyów za Mur powinni zginąć. To jest jego nadrzędny cel, dąży do niego wszystkimi dostępnymi sposobami. Jest opanowany, kalkuluje każdy swój ruch. Nie jest niehonorowy ale wykorzysta każdą okazję daną mu przez przeciwników. Nie waha się, nie okazuje litości. Taki jest dla świata. Dla rodziny jest dobry i łagodny. Kocha rodziców i siostrę za którą poszedłby w ogień. Jego ulubionym zajęciem poza planowaniem podboju południa, jest samotne polowanie. Uwielbia samemu zapuszczać się w dzicz, aby pokazać sobie że potrafi tam przeżyć.


Historia:
Theon Greyjoy urodził się w 251 roku po Podboju. Urodził się w małej wiosce za Murem. Jako syn Pierwszego Zwiadowcy Nocnej Straży Robina Greyjoya. Bękart według praw południa, ale uznany syn Greyjoya dla Żelaznych ludzi za Murem. Od najwcześniejszych lat uczył się przetrwać w tym nieprzyjaznym środowisku. Matka uczyła go czytać i pisać. A razem z dziadkiem wychodził do lasu na naukę polowania. Dziadek uczył go rozpoznawać ślady i podkradać się do zwierzyny. Szybko odkrył przyjemność jaką daje samotne polowanie. Walki na miecze uczył się pod kierunkiem ojca. Za każdym razem kiedy Robin przyjeżdżał młody Theon uczył się czegoś nowego o walce mieczem. Oprócz tego uczył się żeglowania z ludźmi z wioski. Zarówno ojciec jak i dziadek uważali że prawdziwy dziedzic Żelaznych Wysp musi umieć sterować statkiem. Lubił żeglowanie ale jeszcze bardziej lubił polować. Praktycznie cały czas który zostawał mu po wszystkich obowiązkach spędzał w lesie otaczającym wioskę, łowiąc na małą zwierzynę. W wieku 14 lat jak wszyscy młodzi ludzie z Żelaznego Lasu Theon musiał przejść Próbę Żelaza. W tym celu razem z siostrą i jeszcze 6 innymi zabrali swoją broń i udali się do lasu.

Próba rozpoczęła się spokojnie. Grupa szybko znalazła sobie dogodne miejsce na obozowisko. Zbudowali szałasy i rozlokowali się w nich. Theon szybko wcielił się w rolę myśliwego. Przez pierwszy tydzień wszystko układało się znakomicie. Niestety wszystko zepsuło się mniej więcej w połowie próby. Najpierw jeden z myśliwych nie wrócił na noc do obozowiska. Także tej nocy słyszeli wycie wilków. Następnej nocy nikt nie spał. Tuż nad ranem z ciemności wyskoczyły wilki. Było ich 9. Jeden z nich rzucił się na Theona. Co prawda  wilk wbił się na nadstawiony miecz, ale zdążył przejechać Theonowi po twarzy. Pazury o włos minęły prawe oko. Z krwią zalewającą oczy Theon wstał by walczyć dalej. Udało mu się przebić jeszcze jednego wilka ratując kompana. Potem wilki wycofały się z powrotem w noc. Zaczynało już świtać. Opatrzyli rannych i policzyli trupy. W walce zginęły 3 osoby. Ciał wilków naliczono 7. Pochowali zmarłych, zabrali ich sprzęt, oskórowali wilki. Zaopatrzeni w te zapasy udali się na poszukiwanie lepszego miejsca na obozowisko. Nauczeni trudnym doświadczeniem wybudowali platformę w gałęziach drzew.

Nowe lokum dawało poczucie bezpieczeństwa, jednak nie zaniechali ostrożności. Dalsze część próby nie nastręczała aż takich problemów. Polowali i żywili się  Po miesiącu od wyjścia z wioski 4 młodych ludzi powróciła zwycięsko. Po powrocie przyjęto ich do zaszczytnego grona wojowników.

Po Próbie Żelaza Theon większość czasu spędził w drodze. Razem z ojcem przemierzając krainy za Murem w poszukiwaniu osad żelaznych i przekonywaniu ich wodzów do swojej sprawy. Słuchał i uczył się.  Obserwował jak ojciec raz za razem wyjeżdża z różnych osad bogatszy o nowych sojuszników. W tym czasie dużo z nim rozmawiał na temat ich planów na najbliższą przyszłość. Pytał ojca o sposoby działania Nocnej Straży, aby wiedzieć jak najwięcej o mocnych stronach i słabościach swojego wroga.

Przygotowywał się do wojny i dowodzenia ludźmi na polu bitwy. Bo czas odrodzenia Żelaznych Wysp już nadszedł. I to właśnie Theon Greyjoy miał być zapamiętany jako ten który je odbije.


Umiejętności:
Wrodzone:
 

Wyuczone:
 Wyposażenie:
Ubiór. (taki jak w opisie)
Wyprawiona skóra wilka.
Miecz długi.
Łuk i kołczan z 24 strzałami.
Zapasowe cięciwy.
Długi nóż.
Mały nóż.(w bucie)
Torba podróżna z rzeczami codziennego użytku.
Hubka i krzesiwo.
Mała wiązka chrustu na podpałkę.
Koń.


Ostatnio zmieniony przez Theon Greyjoy dnia Pią Lip 15, 2016 2:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Pan Światła
R'hllor, Serce Płomieni, Bóg Ognia i Cienia
avatar


PisanieTemat: Re: Theon Greyjoy   Pią Lip 15, 2016 2:46 pm

Akcept (+4pkt.)
Pan z Tobą!
Powrót do góry Go down
http://plio.forumpolish.com
 
Theon Greyjoy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieśń Lodu i Ognia :: Archiwum :: Archiwum :: Sesja II :: Karty Postaci-
Skocz do: