IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 

Sokola Szkoła

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Viserys Targaryen
Smok Czerwony

PisanieTemat: Sokola Szkoła   Sob Lip 30, 2016 3:10 pm

Szkoła łucznicza założona 30 lat temu przez królową Aurorę. Spory budynek znajduje się w centralnej części miasta. Obok niego roztacza się plac do ćwiczeń z rozstawionymi celami. Budynek z granitowych bloków ma dwa poziomy i piwnicę, która służy głownie za magazyn łuków, strzał i wszystkiego co szkole potrzebne. Na samej górze znajduje się kwatera zarządcy szkółki, który pełni również rolę nauczyciela.
Dzieciaki z całej Królewskiej Przystani mogą uczyć się tu strzelectwa za darmo - jedynym ograniczeniem jest liczba miejsc. Obecnie wynosi ona dwie setki. Nauka trwa sześć lat. Co roku część najlepszych adeptów kończy naukę dostając w nagrodę stalową monetę z wybitym sokołem i łukiem.

http://plio.forumpolish.com/t334-komnata-viserysa#4562
Aurora Arryn
Królowa Królików i Pierwszych Ludzi, Władczyni Doliny, Tridentu oraz Zatoki Czarnego Nurtu

PisanieTemat: Re: Sokola Szkoła   Sob Lip 30, 2016 4:02 pm

ranek, 9 Luty 266 AC

Po słowach męża pocałowała go na pożegnanie jeszcze i potwierdziła, że będzie uważać. Od śmierci Maekara każdy tutaj dbał bardziej o bezpieczeństwo rodziny królewskiej. Ruszyła w drogę. I o czym rozmyślała? Oczywiście, że o ostatnim strasznym wydarzeniu. Nic nie mogło tego odgonić.
Kierowała się najpierw do swojej szkółki, która była bliżej niż sierociniec. Chociaż to w Bezpiecznej Przystani miała zamiar spędzić więcej czasu. Razem z nią ciągle kroczyła ochrona. Mimo to, że naprawdę chciałaby zostać sama.
Kiedy dotarła do szkoły, razem z tą wielką bandą weszła do niej i kroczyła do pokoju, w którym miała zastać jednego z zarządców. Nie pukała, po prostu weszła do pokoju. Większość straży zostawiła na zewnątrz, tylko sir Jaimego Arryn postawiła w pokoju przy drzwiach. Mężczyzna, którego oczekiwała właśnie siedział przy biurku, na końcu pokoju. Podeszła do niego i uśmiechnęła się, ale na niewiele było ją stać.
- Witaj - powiedziała. - Mam tu dla Ciebie listę przedmiotów, które masz kupić dla szkoły - podała mu ją, jak i worek z pieniędzmi. Mam nadzieję, że niczego nie zapomniałam. Jeśli by tak było, to daj znać. Przez to całe zamieszanie nawet nie skonsultowałam się z mężem - westchnęła. - No, nic. Muszę pójść do sierocińca. Ech... Mimo żałoby, tak dużo spraw do załatwienia...
Wymienili jeszcze kilka słów między sobą dotyczące tego, jak prosperuje szkoła, a następnie pożegnała się i ruszyła do wyjścia.
- Maekar kochał to miejsce. Nawet pobierał tu ode mnie nauki. To były piękne czasy - powiedziała do swojej straży, przemierzając budynek.

Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci

PisanieTemat: Re: Sokola Szkoła   Sob Lip 30, 2016 6:04 pm

Bruno ucieszył się na przybycie królowej. Od czasu, gdy zobaczył na niebie smoki wiedział, że jego Pani przybędzie w najbliższych dniach, toteż przygotował wcześniej raport dotyczący działalności szkoły. Nie było tego dużo, ale zarządca traktował swoje obowiązki poważnie, więc podszedł do tego profesjonalnie - jak zawsze.
Gdy królowa pojawiła się w jego komnacie, Bruno powitał ją i złożył kondolencje z powodu śmierci syna, po czym przeszedł do raportu. Potem dostał w swoje ręce listę przedmiotów. Przeleciał szybko oczami po zapiskach jednocześnie wbijając je sobie w pamięć, po czym spojrzał na królową i kiwnął głową porozumiewawczo.
- Nie ma problemu Wasza Miłość. - Powiedział. - Zdobędę je jeszcze dzisiaj. A jeśli czegoś zabraknie to oczywiście dam znać.
Potem pożegnał królową, a gdy wyszła - wrzucił kartkę to paleniska i patrzył przez chwilę jak płonie.
Po kilku chwilach ruszył na miasto zdobyć przedmioty z listy.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Sokola Szkoła   

Powrót do góry Go down

Sokola Szkoła
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1