IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 

Komnata Starszego nad Szeptaczami

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Pan Światła
R'hllor, Serce Płomieni, Bóg Ognia i Cienia

PisanieTemat: Komnata Starszego nad Szeptaczami   Nie Lip 31, 2016 11:00 pm

Powrót do góry Go down
http://plio.forumpolish.com
The author of this message was banned from the forum - See the message
Pan Światła

PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Szeptaczami   Pon Sie 01, 2016 6:22 pm

Vernon Roche uniósł wzrok znad papierów, które właśnie przeglądał. Nie przypominał sobie żeby powiedział "proszę", nie przypominał sobie również, aby był z Rhaenys Targaryen na "ty". Rzeczywiście stary szpieg już wiedział o złapanych służkach, zdążył już nawet powiadomić o tym króla. Starszy nad Szeptaczami słuchał monologu Rhaenys bez żadnych emocji na twarzy. Emocje podczas takiej rozmowy byłyby... nieprofesjonalne. Oskarżenia były poważne i chociaż wydawały się prawdopodobne, to nie można było działać bez dowodów przeciwko samej królowej. Gdy staruszka skończyła w końcu mówić, Roche zanurzył pióro w inkauście i zaczął wypełniać swoje papiery.
- Oskarżanie królowej bez jednoznacznych dowodów może być uznane za zdradę - powiedział spokojnie. - Lady Myrielle Royce jest zatrzymana pod zarzutem otrucia dziedzica tronu, a dotychczasowe dowody uniemożliwiają jej uniewinnienie. Nie ma sposobu w jaki takie zabójstwo mogło jej pomóc.
Vernon skończył pisać i odłożył kartkę na bok, pozwalając jej wyschnąć.
- Moje rozwiązanie jest proste - oznajmił spoglądając na Rhaenys. - Pozwolić Małej Radzie działać i nie przeszkadzać. Truciciele zostaną ukarani, to nie ulega wątpliwości.
Nagle rozległo się pukanie do drzwi.
- Wejść! - zawołał Roche.
Szpieg zwinął niedawno zapisany zwój i zalakował, przykładając swoją pieczęć, po czym podał papier mężczyźnie, który pojawił się w pokoju.
- Wiesz co z tym robić, a teraz wyjdź - rzucił krótko do podwładnego, wracając wzrokiem do Rhaenys. - Czy to wszystko?
Powrót do góry Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
Martyn Targaryen

PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Szeptaczami   Sob Mar 11, 2017 8:06 pm

11 kwietnia

Od poprzedniego dnia i rozmowy z jubilerem, Martyn był pewien, że musi porozmawiać ze Strasznym nad Szeptaczami. Ponoć lord na Północy nie zdąży dokończyć zdania, a Vernon już wie. Jeśli to prawda, to na pewno coś wie o moim bracie. Nie ma powodów, żeby miał coś przede mną ukrywać, myślał.
Co prawda, nie miał powodów, żeby takowe informacje miał ukrywać przed nim również dziadek, ale skoro staruszkowi zdarzało się zapominać o więźniach skazanych na egzekucję lata wcześniej, to mógł zapomnieć szczegółów raportu zdanego po powrocie z Summerhall. Warto było spróbować.

Zapukał do drzwi, a kiedy go wpuszczono, przywitał się:
-Dzień dobry, milordzie. Czy mogę zająć chwilę?- kiedy Starszy nad Szeptaczami pozwolił, książę kontynuował- wczoraj, razem z zarządcą Finty Harym Flowersem- Targaryen nie widział sensu zatajania czegokolwiek przed Vernonem- pozwoliłem sobie sprawdzić krążące po mieście plotki, jakoby mój zaginiony brat dokonał napadu na pewien zakład jubilerski. Właściciel tegoż zakładu stwierdził, że sprawców nie udało się złapać, ani też zidentyfikować. W związku z tym mam pytanie: czy wiesz coś więcej, milordzie, na temat księcia Aegona? Hary Flowers zasugerował, że plotki o Aegonie mogły być rozpowszechniane celowo. Czy wiesz coś, Panie, na ten temat?
Martyn wysłuchał odpowiedzi Mistrza Szpiegów, a po ewentualnych dopytywaniach, zagadnął jeszcze:
-Jeszcze jedno pytanie, odnośnie wspomnianego Flowersa? Ponieważ ostatnio mam z nim częściej styczność, jestem ciekaw, czy w Twojej opinii jest to człowiek... godny zaufania.
Powrót do góry Go down
Pan Światła

PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Szeptaczami   Sob Mar 11, 2017 10:37 pm

- Książę Martyn - przemówił Roche, na stare lata nie mówił już tak głośno, a energia dawniej wyczuwalna w jego głosie zmieniła się w chłodną powagę. - Mhm... To dość stara sprawa. Nic nie wiemy na temat księcia Aegona, po prostu zniknął, ze sporą dozą prawdopodobieństwa już nie żyje. Plotki natomiast rzeczywiście były rozpowszechnione celowo, ktoś zapłacił za ich rozpowiedzenie i zamieszany był jednocześnie w napad na zakład jubilera. Szybko jednak uciekł z miasta i trop prędko się urwał na kilku opustoszałych już budynkach.
Vernon pogładził swoją długą brodę, odchylając się w fotelu.
- Wiedziałeś, książę, że jego ojciec wygnał go ze Starego Dębu pod groźbą śmierci? Pozbawił swego starszego, prawowitego brata władzy w nogach. Później, czym sam chwalił się królowi, przez lata służył jako najemnik w Essos  - opowiedział Roche. - Najemnicy nie są ludźmi godnymi zaufania, książę. Ich jedyna lojalność leży w ich własnym interesie oraz złocie, a jestem pewien, że znajomość z młodszym bratem Księcia Smoczej Skały zawsze jest mile widzianym atutem.
Powrót do góry Go down
Martyn Targaryen

PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Szeptaczami   Nie Mar 12, 2017 1:07 pm

-Dziękuję- odpowiedział Martyn po chwili namysłu- -Mimo wszystko mam nadzieję, że mój brat się odnajdzie. Tymczasem pozostaje mi z rozwagą dobierać sobie znajomych- uśmiechnął się smutno. Nie zamierzał zrywać kontaltów z Flowersem. Po pierwsze, nie chciał go oceniać po jakichś dawnych, niejasnych czynach, po drugie, Hary wyswiadczył mu już dwie przysługi, a Martyn i tak sam z siebie oferował towarzyszom wykorzystanie swojej pozycji.

Hmmm, a gdyby mu tak wyjaśnić, jak to jest z tą Owcą?, zastanawiał się przez chwilę, jednak porzucił ten pomysł: A, co go to obchodzi. Pewnie wyszedłbym na jeszcze większego dziwaka.

-W takim razie już nie przeszkadzam. Jeśli kiedyś byłbym przydatny, proszę mnie od razu zawiadomić. Do widzenia, zdrowia życzę- lekko się uśmiechnął, kiwnął głową i wyszedł.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Szeptaczami   

Powrót do góry Go down

Komnata Starszego nad Szeptaczami
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Mała Komnata
» Komnata Daeny
» Komnata Królewska