IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Przybytek " Jagoda "

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Przybytek " Jagoda "   Wto Paź 04, 2016 10:37 pm

First topic message reminder :

W okolicy Czerwonej Twierdzy, na zboczu wielkiego wzgórza Aegona znajduje się pewien przybytek. Względem sąsiednich budynków jest cofnięty nieco w tył. Gości wabią czarne, drewniane krzesła ustawione wokół czterech, małych stoliczków nakrytych ciemnofioletowymi obrusami. Bezpośrednio przy drzwiach i pod oknami z - a jakże! - ciemnofioletowymi firankami - znajdują się doniczki z najprawdziwszymi jagodami. Kiedy owoce opadną, na ich miejsce przyczepiane są małe kamyczki, imitujące jagody nawet w zimie. Stoliki są ustawione po obu stronach wejścia, między sąsiednimi budynkami; nad nimi znajduje się balkon ze stalowymi, kutymi barierkami o zawiłych kształtach. W czasie zimy stoliki chowane są do środka, by goście mogli cieszyć się sprzedawanymi produktami w cieple emanującym z kominka. Po wejściu do środka natykamy się na przedsionek w którym miły pan zajmuje się przechowaniem odzieży oraz broni gości - ta bowiem jest w środku zakazana. Po przejściu dalej  można zwrócić uwagę na zapach kwiatów znajdujących się w kącie oraz na stolikach, nieco przyciemnione oświetlenie, kominek, ściany z czerwonej cegły, kamienną podłogę, stoły - jeden ciągnący się po lewej przez całą ścianę z dostawioną ławą oraz sześć kwadratowych po prawej z krzesłami obitymi miękkim materiałem - z obrusami, jak na zewnątrz oraz nisko położony sufit. Całość nadaje miejscu specyficznego klimatu, którego dopełnia grajek w dobrze skrojonym stroju zajmujący miejsce na niewielkim podwyższeniu w końcu pomieszczenia. Obok niego znajduje się także krótka lada, za którą urzęduje miła i profesjonalna piękność w służbowym stroju lub jej męski zmiennik. Pomaga im dwóch kelnerów ubranych w białe koszule z kamizelkami i czarne spodnie krążących zawsze z tacą, notatnikiem i białą szmatką przerzuconą luźno przez rękę. Za ladą znajduje się kuchnia (w której jest także zejście do piwniczki). Na końcu sali, zaraz przy podwyższeniu znajduje się długi na dwa metry korytarz, a na jego końcu drzwi zamknięte na klucz. Jest to jedynie widoczne dla wprawnych obserwatorów, bowiem ściany wykonane z cegły zlewają się w jedną płaszczyznę i maskują przejście. Gdzieś musi znajdować się przejście na piętra - są bowiem aż cztery - oraz jest tu przejście do sąsiedniego budynku, który jest zamknięty z zewnątrz i ze swoimi czterema piętrami tworzy miejsce dostępne jedynie dla wtajemniczonych.

Uświadczyć tu można najlepszych win, łącznie z wytworami winnic właścicielki, dań oraz deserów najprzedniejszych kucharzy z różnych regionów świata, a raz w tygodniu odbywa się wieczorek poetycki. Trzeba też powiedzieć, że poza oryginalnym smakiem dech zapierają również wygórowane ceny.
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Znachor Albert
Pierwszy Grasant Westeros
avatar


PisanieTemat: Re: Przybytek " Jagoda "   Sob Lis 12, 2016 9:45 pm

Zatrzymał jego rękę, czyli jego dawny refleks nie zgniął, to dobrze. Jednak chwile po tym bez gwoli wyjaśnienia Ned zaczął odchodzić, Albert nie mógł na to pozwolić. Zastawił mu drogę i powiedział. Gdzie się wybierasz? Możemy obić mordy razem, jak dawniej. W sumie to nie był zły pomysł i zrekompensowałby ten wybryk. Jednak co powie na to Et? Oby nie była zła. Jeżeli się zgadzasz, to odeślij kolegów. Jednego wyślij do Willa, żeby Kamil nie musiał iść.
Powrót do góry Go down
Ned "Herold" Low
Sprzedawczyk
avatar


PisanieTemat: Re: Przybytek " Jagoda "   Nie Lis 13, 2016 4:12 pm

Albert stanął Nedowi na drodze. Zaproponował wspólne obicie paru mord. W sumie? Czemu nie?
-Zaraz wrócę. Co chcesz przekazać Willowi?- powiedział Albertowi. Kiedy usłyszał odpowiedź skierował się do uliczki nieopodal, wkrótce dołączyli do niego jego ludzie. Kazał 3 iść do domu, jednemu przekazać wiadomość dla Willa. Ostatni z nich miał dyskretnie obserwować Jagodę i gdyby Ned za długo się nie pojawiał, pójść do kryjówki i sprowadzić pomoc. Po wydaniu dyspozycji dołączył do Alberta.
-Prowadź.- powiedział i skierował się za Znachorem.
Powrót do góry Go down
Znachor Albert
Pierwszy Grasant Westeros
avatar


PisanieTemat: Re: Przybytek " Jagoda "   Nie Lis 13, 2016 4:20 pm

Zgodził się, super. Albert chwilę zaczekał na kolegę, a kiedy ten był już gotowy to poprowadził Neda do środka. Odstawił broń tam gdzie zwyklę, i polecił Nedowi zrobić to samo. Tylko podkreślił, żeby oddał wszystko. Kiedy znaleźli się w środku, wskazał Nedowi stół. Sam podszedł do Konstantego i wyjaśnił mu sytuację. Następnie szybko zniknął w tamtym korytarzu, pobiegł do Etain. Kiedy ją znalazł zaczął wszystko wyjaśniać. Odwołałem ich, stary przyjaciel już tu czekał. Ma zwyczaj przychodzić wcześniej. Wziąłem go ze sobą, bo się trochę na mnie wkurzył. A zdolny człowiek, zawsze jest potrzebny. Ręczę w razie czego za niego... I mam prośbę... Przedstawiłem mu Ciebie jako Cersei... Nie chciałem Ciebie zdradzać. Zaczął się drapać po głowie w zawstydzeniu.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Przybytek " Jagoda "   Czw Lis 17, 2016 9:45 pm

W pokoju było zdecydowanie mniej ludzi, gdyż rozeszli się do innych miejsc, zajmując różnymi sprawami. Etain wysłuchała Alberta, kiwając na koniec głową.
- Ano zdolny zawsze się przyda, tu masz rację. Biorąc pod uwagę Twoje zachowanie na ulicy oraz cierpliwość u Aluma, chyba nikogo odpowiedniejszego nie znajdę.
Pochyliła się nad stołem i rozwinęła na nim rulon, przedstawiający mapę.
- Edward dzisiaj to naszkicował, jest chyba dość dokładne. Wszystko co musisz zrobić to wejść do środka i zabrać papiery z tego pomieszczenia - tu namalowała na nim krzyżyk - pewnie będą do tego potrzebne klucze. Głowy nie dam, ale jeden powinien mieć pracujący tam urzędas, a drugi.. albo gdzieś leży, albo jakiś ochroniarz ma go przy sobie, sama nie wiem. Trochę ich jest, więc załatwię Ci coś w czym będziesz mógł je przenieść. Poza tym postaram się, by w obrębie kilku ulic nie znalazł się żaden patrol, a przed wejściem będzie na Ciebie czekał kryty wóz. Daj znać ile osób bierzesz, bo mogą się przydać dwa wozy. Nie ręczę też, jak długo mogę powstrzymywać straż miejską, ale lepiej, gdybyście ich nie spotkali. Chyba nie muszę mówić, że dobrze by było, gdyby nikt Cię nie zapamiętał? - wprowadziła na mapie kilka elementów, po czym zwinęła ją i dała Znachorowi.
- Sprawa jest pilna i najlepiej, gdybyś zajął się tym najpóźniej dziewiętnastego. Do tego czasu dasz chyba radę wszystko sobie przygotować, prawda? - przedstawił ją jako Cersei, żeby jej nie zdradzić, mimo, że teraz co najmniej jeden oprych wiedział, gdzie szukać jej teoretycznie łatwej do porwania osoby. Cóż się temu facetowi łomocze po głowie, że nie myśli jasno? Etain chwyciła go za koszulę, przyciągnęła do siebie i pocałowała krótko. Może to w czymś pomoże?
- A teraz idź, nie ma czasu do stracenia. Postaraj się nie wylądować w lochu!
Już blondynka biegła do stolika z jakimś listem, popiskując - Proszę pani, proszę pani, list od niego!
Albertowi nie dane było jednak poznać jego zawartości.

Mapa:
 
Powrót do góry Go down
Znachor Albert
Pierwszy Grasant Westeros
avatar


PisanieTemat: Re: Przybytek " Jagoda "   Czw Lis 17, 2016 10:05 pm

Całe szczęście Etain nie ochrzaniła Alberta, a nawet uznała to za dobry pomysł. Znachor zamienił się w słuch, uważnie przysłuchiwał się 'rozkazom'. Dawno nie działało to w ten sposób, że Albert kogoś słuchał. Kiedy podała mu mapę, wziął ją i wrzucił do torby.
-Zrobię to, te papiery są już twoje. Grasant uśmiechnął się szarmancko i miał odchodzić, kiedy piękna niewiasta go pocałowała. Był w szoku. Niespodziewał się że może być to możliwe. W myślach podziękował tylko bogom i wrócił do rzeczywistości.
-Pamiętaj przyjść za moją egzekucję, w razie czego.
Powiedział i wybiegł, chciał się z tym uporać jak najszybciej.

Ned nadal siedział na miejscu i czymś się tam zajmował. Znachor podszedł do niego energicznym krokiem i wskazał na wyjście.
-Idziemy już, wyjaśnię Ci wszystko u Willa. Był całkowicie poważny, nie miał zamiaru zawieść Etain. Odebrał Anabelle i już kierował się do przyjaciela. Jeżeli Ned coś mówił to Albert go ignorował. Determinacja, to słowo było wypisane na jego twarzy.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Przybytek " Jagoda "   Sro Lis 30, 2016 5:15 pm

Tego samego dnia w Jagodzie wrzało. Przygotowania trwały pełną parą. W nocy zaś wszyscy opuścili lokal, zmierzając do przeróżnych kryjówek. Rozpoczęła się nijako wojna i trzeba było poczynić wszelkie starania, by wynieść z niej jak najwięcej. Nawet obsługa restauracji w całości się wyniosła, a do tygodnia jacyś nowi ludzie mieli zająć ich miejsca. Etain opuszczała budynek jako ostatnia, niczym kapitan ewakuujący się z tonącego statku jako ostatni. Była rozerwana. Szukać Alberta i powiadomić go o tym co się dzieje? A co, jeśli ktoś wyśledzi gońca? Nie, nie można było ryzykować. Jeśli pisane jest im się kiedyś spotkać, to tak się stanie, ale nie dziś i raczej nie jutro.
Powrót do góry Go down
Znachor Albert
Pierwszy Grasant Westeros
avatar


PisanieTemat: Re: Przybytek " Jagoda "   Sro Lis 30, 2016 5:22 pm

21 marzec, 266 AC


Albert wstał rano i nie wiedział co ze sobą zrobić. Krążył po domu i nagle, trzasnął drzwiami. Nie mógł wysiedzieć w spokoju. Poszedł na targ, jego uszom aż miło się zrobiło, kiedy słyszał najnowsze plotki. Przy okazji rzucił parę miedziaków żebrakom. Po jakiejś godzinie szlajania się, poszedł do Jagody. Kiedy yam dotarł, budynek okazał się być zamknięty na cztery spusty. Może dziś nie czynne? Pomyślał i wrócił do domu, potrenować z Bertem.


22 marzec, 266 AC

Tak jak było poprzedniego dnia, tak i dzis. Alberta zastała pustka. Obszedł budynek do okoła próbując zajrzeć do jakiegoś okna. Nieszczęśliwie były zasłonięte z drugiej strony. Próbował się też włamać, ale brakło mu umiejętności. Zrezygnowany wrócił do domu i zaczął się pakować do domu. Dziesięciodniowa nieobecność to wystarczające wakacje, a i sam Znachor zaczął się przejmować tym co się dzieje w domu podczas jego nieobecności.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Przybytek " Jagoda "   

Powrót do góry Go down
 
Przybytek " Jagoda "
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieśń Lodu i Ognia :: Archiwum :: Archiwum :: Sesja II :: Królewska Przystań-
Skocz do: