IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Komnata Starszego nad Monetą

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Bilbo z Lys

avatar


PisanieTemat: Komnata Starszego nad Monetą   Nie Gru 04, 2016 5:57 pm

***
Powrót do góry Go down
Bilbo z Lys

avatar


PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Monetą   Nie Gru 04, 2016 6:02 pm

6 marzec, 266 AC


Po pozytywnej odpowiedzi króla, Bill szczerze się uśmiechnął. Poszedł następnie za urzędnikiem, a w jego obecności się już tak nie stresował. Kiedy byli w jego komnacie, Bilbo zaczął wymieniać potrzebne maszyny, narzędzia, materiały i tym podobne. Ostatnią kwestią została kadra. Bilbo nie miał żadnych znajomości, toteż poprosił o pomoc Starszego nad Monetą. Ten w końcu może skonsultować się z tym sławnym Vernonem.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Monetą   Nie Gru 04, 2016 9:20 pm

Starszy nad Monetą uważnie słuchał tego, co mówił Bill, a także zapisywał wszystkie wymienione przez niego rzeczy. Kiedy młodzieniec skończył, mężczyzna podrapał się po brodę, spoglądając na listę i szacując, ile wyjdzie za to przedsięwzięcie. Następnie, od razu z przyzwyczajenia poinformował Billa o prawdopodobnej cenie. Kiedy ten poprosił Starszego nad Monetą o pomoc w znalezieniu kardy, zgodził się. Miał za zadanie zorganizować wszystko, więc musiał się do tego dobrze przyłożyć, aby ubytek w skarbcu zabliźnił się jak najszybciej i to z korzyścią. Kiedy wszystko zostało omówione, Starszy nad Monetą postanowił zabrać się za to od razu. Na koniec jeszcze podał dokładną lokalizację budynku, który wybrał król i wyszedł.
Powrót do góry Go down
Hary Flowers
Śmieszna Noga
avatar


PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Monetą   Nie Lut 05, 2017 8:01 pm

8 kwietnia 266 AC

Poprzedniego dnia Starszy nad Monetą odprawił go i kazał przyjść następnego dnia w południe. Tak też Flowers zrobił. Tuż przed południem pojawił się w Czerwonej Twierdzy, skąd strażnicy zaprowadzili go do komnaty członka Małej Rady.
- Witam Panie. Jestem sir Hary Flowers, zgłaszałem się wczoraj, lecz odesłał mnie Lord i kazał wrócić dzisiaj. - przywitał się i przedstawił. Jeżeli Starszy nad Monetą wskazał mu usiąść, poczynił to.
- Jak wiesz może Panie jestem nauczycielem szermierki w Fincie. W ostatni tygodniach także otworzyłem kuźnię w mieście. Mam niezłego kowala. Interes idzie nawet dobrze, potrzebujemy jednak czegoś więcej. I właśnie tutaj przychodzę z propozycją kontraktu. - mówił wolno i wyraźnie, akcentując kluczowe słowa. Starał się nie wykazywać żadnych emocji, zachowywać się jak profesjonalny kupiec. Zamilkł na moment. - Nie jest niczym tajemniczym, iż Jego Wysokość król Viserys powołuje ostatnimi czasy więcej ludzi pod broń. Wiadomo więcej ludzi, większe zapotrzebowanie na broń czy pancerze. tutaj widzę swoją szansę Panie. Chciałbym podpisać długoterminowy kontrakt na dostarczenie broni i pancerzy do królewskich zbrojowni. Jeżeli Bogowie pozwolą, być może w najbliższym czasie otworzę kolejną kuźnię, dzięki czemu będę mógł zwiększyć wytwarzanie. Co na to powiesz lordzie..? - zakończył swoją wypowiedź pytaniem i z nijakim wyrazem twarzy oczekiwał odpowiedzi...
Powrót do góry Go down
Pan Światła
R'hllor, Serce Płomieni, Bóg Ognia i Cienia
avatar


PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Monetą   Pon Lut 06, 2017 5:29 pm

Starszy nad Monetą słuchając Hary'ego sięgnął po jedną z grubych, oprawionych w skórę ksiąg, które trzymał w gabinecie i zaczął powoli kartkować tom. Widać było, że kartki zapełnione są równo zapisanymi rzędami cyfr oraz skrupulatnie dopisanymi do nich komentarzami. Mężczyzna w końcu znalazł pożądaną stronę i zagłębił się w liczby, od czasu do czasu mrucząc i kiwając głową na znak, że wciąż słucha Flowersa.
- Złote Płaszcze będą potrzebowały dodatkowych kolczug, aby uzupełnić zbrojownie - oznajmił, kiedy Hary skończył. - Możemy złożyć równie niewielkie zamówienie na miecze. O ile twój kowal podoła, Ser.
Zamówienie nie było duże, tak samo zresztą jak i kuźnia, jednak Starszy nad Monetą widział w tym możliwość na załatanie małym nakładem ostatnich, niewielkich luk w stanie królewskich zbrojowni.
Powrót do góry Go down
http://plio.forumpolish.com
Hary Flowers
Śmieszna Noga
avatar


PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Monetą   Pon Lut 06, 2017 7:58 pm

Zastanowił się przez chwilę, uśmiechając w duchu. Czyli jednak będą mieli stały przypływ gotówki. Czyli plany otworzenia drugiej kuźni stały się bardziej realne. Pozostało tylko pozyskać fundusze.
- Zgadzam się Panie na taki kontrakt. Myślę, że mój kowal podała temu zadaniu, wszak ma ze sobą dwóch pomocników. - zamilkł na pół uderzenia serca. - Skoro doszliśmy do porozumienia w tej kwestii, chciałbym teraz poruszyć Lordzie temat ceny. Ostatnimi czasy rynek stali stał się chwiejny, co skutkiem jest wzmożonych rekrutacji i zapotrzebowania na uzbrojenie. Dochodzi do tego wynagrodzenie dla kowala i jego pomocników... Myślę, że czterdzieści smoków za każdy miesiąc dostarczanych wyrobów jest sprawiedliwą ceną. - zaryzykował. Oczywiście stal równie dobrą kupował po nieco niższej cenie od swego przyjaciela przemytnika, dzięki czemu mógł zyskać. Miał nadzieję, że Starszy nad Monetą zgodzi się na propozycję i wszystko będzie załatwione...
Powrót do góry Go down
Pan Światła
R'hllor, Serce Płomieni, Bóg Ognia i Cienia
avatar


PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Monetą   Sro Lut 08, 2017 1:47 pm

Szczerze mówiąc, Starszy nad Monetą nie był ani człowiekiem charyzmatycznym, ani ponadprzeciętnie inteligentnym. Na handlu i zarządzaniu również znał się w dość podstawowym stopniu, ale jednak się znał. Książę Maekar przyjął go zapewne na służbę zmylony tym jak starannie prowadzi księgi rachunkowe, zapisując wszystko dokładnie w równych kolumnach... Oferta Hary'ego była jednak korzystna dla Korony i mężczyzna dostrzegał to nawet ze swoim podstawowym poziomem wiedzy.
- Dobrze, może być - powiedział. - Oczywiście tak długo, jak długo będzie nadążał z produkcją... W pierwszym miesiącu niech skupi się na tych mieczach, sto sztuk powinno zostać dostarczone do koszar Złotych Płaszczy, później może zająć się kolczugami.
Powrót do góry Go down
http://plio.forumpolish.com
Hary Flowers
Śmieszna Noga
avatar


PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Monetą   Sro Lut 08, 2017 2:08 pm

Starszy nad Monetą zdaniem Hary'ego zgodził się zbyt szybko i zbyt łatwo. Zaczął podejrzewać, iż zażądał zbyt niskiej sumy za taką pracę. Kiedy mężczyzna powiedział o pierwszej partii, zamyślił się. Może rzeczywiście zbyt nisko wszystko wycenił.
Być może będzie musiał dopłacić... Stop! Odgonił złe myśli i uśmiechnął się. Trzeba być dobrej myśli. Przy okazji będzie musiał dowiedzieć się od kogoś bardziej doświadczonego ceny takiej pracy. Być może w przyszłym miesiącu zmieni warunki umowy powołując się na cięższą pracę, niż to było przewidywane.
- W takim razie natychmiast ruszam powiadomić go o nowym kontrakcie. Bywaj Panie. - pożegnał się i ruszył do wyjścia...

zt.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Komnata Starszego nad Monetą   

Powrót do góry Go down
 
Komnata Starszego nad Monetą
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Mała Komnata
» Komnata Daeny
» Komnata Królewska

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieśń Lodu i Ognia :: Archiwum :: Archiwum :: Sesja II :: Królewska Przystań :: Czerwona Twierdza-
Skocz do: