IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 

Dar Króla

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Bill z Lys

PisanieTemat: Dar Króla   Sro Gru 28, 2016 8:09 pm

Warsztat różnych rzemieślników, uczący dzieci z biedniejszych rodzin na cieśli, kowali, inżynierów.
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Sro Gru 28, 2016 8:23 pm

21 marzec

Bilbo już po powrocie z wioski odwiedził budynek. Był bardzo duży i napewno nie będzie problemów z miejscem. Po ponad tygodniu wrócił do budynku i wszystkie prace były na wykończeniu. Dwa dni później kadra została przedstawiona szefowi- Bilbowi. A już 21 marca, pierwsze zastępy młodych uczniów napłyneły do szkoły. Każdy z nich opowiedział nieco o sobie i powiedział na jakim stanowisku chce pomagać. Do fachu Bilba dołączyło czterech chłopaków, fachem tym była inżynieria. Bowiem to na niej młodzieniec się najbardziej znał. Pokazał młodym swoje dotychczasowe wynalazki i kazał im je odtworzyć. Taki test wstępny. Prawie wszystkim się nie udało, przez co Bill wiedział na czym stoi. Pokazał im co do czego w tworzeniu podtrzymywacza i tak skończył się pierwszy dzień.
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata
Dobry Ziomek Jaing, Położna

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Pon Sty 02, 2017 8:48 pm

22 Marzec 266 AC

Skirata korzystał z czasu w stolicy jak tylko mógł. Od jakiegoś już czasu myślał o pewnym problemie. Jest sam, ma kuszę i dużo przeciwników. I co wtedy? W kuszy nie ma przecież pięciu cięciw, więc teoretycznie jest w sheebs. Ładowanie, celowanie. Czas! Trzeba było czegoś innego. Czegoś, co mógłby przygotować wcześniej, mieć zawsze przy sobie i w razie problemów użyć. Bo w zasadzie cóż mu z całego arsenału noży, kastetów, garoty i tak dalej, jeśli ma tylko dwie ręce. Poza tym, jeśli zostałby pokonany, prawdopodobnie, wszystko zostanie mu zabrane i co wtedy? Walka na pięści. Wspaniale. Może być jednak ciężko wygrać ze zbrojnym trzymającym miecz i tarcze, używając rąk w rękawicach i karwa.. właśnie, karwasze! Jeśli przeciwnicy nie byli wyjątkowo pazerni, to mogło się zdarzyć, że zostawią ekwipunek przy swym jeńcu. Można by schować tam jakiś nóż, ale.. ile można tych noży. Skirata poszukiwał czegoś bardziej... finezyjnego, lecz jednocześnie skutecznego. Może jakaś składana kusza? Hmm. Naciąg byłby znikomy, ramiona mogłyby nie wytrzymywać, ale w sumie.. jeśli ktoś jest bez pancerza? Może się jeszcze nad tym zastanowi.

Przechadzając się miastem spostrzegł szyld. Czyżby jakiś warsztat? Idealnie w temacie. A co mi szkodzi?
Pchnął drzwi i uderzyło go ciepło. Warsztat był spory, a widać, że kowalstwo było też praktykowane, bo piec w oddali był rozpalony. W środku Skirata zauważył kilka dzieciaków i mężczyznę. Dość młodego. Na razie mógł stwierdzić tylko tyle, że to ewidentnie ktoś z Essos, więc zapytał swoim średnim Valyriańskim:
- Witam pana. Jaing Skirata - wyciągnął prawicę, jeśli młodzik był dość blisko - Może się zdarzyć, że miałbym dla pana zlecenie.
Ze skrywaną ciekawością obserwował kątem oka poczynania dzieciaków. Ciekawe, czy tamten brunet się przełamie i faktycznie dotknie tego czerwonego z temperatury kawałka żelastwa?
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Pon Sty 02, 2017 9:01 pm

Bilbo właśnie pokazywał młodzikom jak skutecznie rozgrzać metalowe pręty w błyskawicznym tempie. Stał na stanowisku kowala, bo już drugiego dniatutejszy mistrz postanowił zachorować. No pięknie. Bill jako dziekan połączył więc dziś zajęcia dla jednych i drugich. W momencie kulminacyjnym do warsztatu wkroczył jakiś zakuty w żelazo jegomość. Bilbo przystąpił do niego i chciał się witać we wspólnym, ale wielkim zdziwieniem było że usłyszał piękny i od dawna nie słyszany dźwięk valyriańskiego. Łamanego, ale zawsze.
-Witam w Darze Króla, Sir. -po przywitaniu, wyciągnął swoją dłoń dla Jainga i mocno ścisnął.
-Jest to nowy warsztat, ale posiadamy wykwalifikowaną kadrę rzemieślników. Najlepszych w mieście, dlatego też uczymy tutejsze dzieci. Czego konkretnie Pan oczekuje? -zapytał, miał badzieję że będzie to coś ciekawego. Dawno nie robił takich rzeczy.
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Pon Sty 02, 2017 10:11 pm

- Dar Króla? Akurat byłem w Fincie, także z królewskiej kiesy. Muszę przyznać, że tamtejsi instruktorzy byli świetni w tym fachu, więc jestem spokojny o talent i kunszt zapewne świetnych rzemieślników, którzy tu pracują. - dłoń Skiraty nieco ucierpiała, choć zrobił co mógł, by odwzajemnić równie silny uścisk. Typowy kowal. Zaśmiał się w myślach. Chłopaczek odsunął się od prętów, lecz widać było, że kwestią minut było, kiedy znów skusi się o próbę kontaktu ze stalą.
- Widzi pan, ciężko dokładnie stwierdzić. Chwilowo mogę powiedzieć, że chciałbym wyposażyć się w jakąś dyskretną, ale skuteczną broń. Na szlakach ostatnio sporo bandytów. Byłem ostatnio w Dorzeczu, mówię panu, tam to dopiero jest patologia. Rycerze napadają na wioski, rabują i gwałcą. Powiedziałbym, że świat schodzi na psy, ale obraziłbym psy. - znów zaczął pleść swoje opinie, zamiast przejść do sprawy, więc odchrząknął.
- No cóż, mam pewien pomysł, aczkolwiek nie wiem, jakim sposobem można osiągnąć jakie skutki oraz jak obrabiać różne materiały, więc może opowiem panu, co i jak, a faktyczne projekty i wykonanie zostawię już profesjonalistom?
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Pon Sty 02, 2017 10:23 pm

Finta? Choć tyle czasu mineło, Bilbo nawet nie skusił się żeby tam pójść. Chociaż to dzięki temu przybytkowi teraz tu jest. Uścisk klienta też nie był słaby, więc Bill nie miał się czym chwalić.
-Tak tak.. -potakiwał i analizował wszystko co usłyszał. Nagle coś mu się przypomniało.
-Skuteczna i dyskretna? Proszę zaczekać. -oddalił się do swojego pokoju, skąd po chwili wrócił niosąc pudło. Otworzył je na stole przed klientem i zaczął szukać. Było tam wiele różności wynalezionych przez Lyseńczyka. W końcu znalazł to czego szukał.
-Aha, mam. Proszę. -podał Jaingowi metalowe gwiazdki i zaczął je opisywać. Jest to bardzo skuteczna broń miotana. Może nie przebije ciężkiej zbroi ale skórzaną jak najbardziej. Jest zbudowane ze stopu.. -i zaczął wymieniać. Lecz nagle się ogarnął.
-Przepraszam, Pan miał swój własny pomysł. Wciągnąłem się. -Bilbo się zarumienił i wytłumaczył.
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Pon Sty 02, 2017 10:45 pm

Skirata wziął w dłoń gwizdkę i zważył ją. Dość lekkie do noszenia, wystarczająco ciężkie, bo poczynić szkody. Gwiazdka wyglądała ciekawie, jednak jaką miała przewagę nad nożami, których Skirata używał do miotania? Czym taka gwiazdka wygrywa? Wygląda niecodziennie, więc pewnie będzie przyciągała uwagę. Z drugiej strony były dość cienkie i w kieszonce powinno się ich sporo zmieścić. Hmm. W gwiazdkach były otwory. Jakby się zastanowić, to można by przez nie przeciągnąć linkę. Po co? Tego jeszcze Jaing nie wiedział. Może... nie, jednak nic nie przyszło mu do głowy.
- Ciekawy przedmiot, muszę przyznać, lecz to, że jeszcze nigdy takiego nie wiedziałem ma plusy i minusy. Zwłaszcza to, że ktoś mógłby się do mnie przyczepić, a chyba nie dostrzegam jego wyższości nad nożami. Proszę mnie poprawić, jeśli plotę głupoty. Niech się pan nie frasuje, zachwalanie swojego towaru to nic niezwykłego. Zastanawiałem się nad czymś ukrytym w elemencie zbroi. Można by wkomponować broń białą w jakiś kawał pancerza, ale to byłaby już przesada z mojej strony - potrząsnął ramionami, a sprzęt nieco zagrzechotał, świadcząc o swojej obecności.
- Widzi pan, nie przepadam za kontaktem z szemranymi typami, więc wolę trzymać się od nich z daleka, a jak tacy uparcie się przypieprzają, to chciałbym mieć możliwość zatrzymania ich na dystans. To pan tu jest konstruktorem, dałoby się zamontować w karwaszach coś umożliwiającego wystrzał? Byle to było małe, skuteczne i niezawodne w działaniu. Raz zacięła mi się kusza i myślałem, że dostanę zawału, kiedy męczyłem się ze spustem. Dobrze więc, by zasada działania była możliwie prosta. Zależy mi też na bezpieczeństwie - nie wyobrażam sobie siedzenia w karczmie przy kuflu i przypadkowego wystrzału, który wyłupi komuś oko, albo jeszcze gorzej. Od razu powiem jeszcze, że nie musi się pan zbytnio śpieszyć, bo będę w Przystani co najmniej przez dwa tygodnie, a może i nieco dłużej.
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Pon Sty 02, 2017 10:57 pm

W czym gwiazdka przeważa nad nożami? Oczywistość.
-Gwiazdy te są lekkie, poręczne i idealnie wyważone. Są też szybsze i jest ich więcej. W zasadzie małe plusy, ale zawsze jakieś. -pośpieszył z wyhaśnianiem. Może przez ostatni miesiąc jego śmiałość wzrosła, ale nadal nie był zbyt dobry w przekonywaniu innych. Potem dane mu było usłyszeć to czego żąda klient. Hmm może wysuwane ostrza z karwaszów? Ahh cczyli chce jednak coś na dystans.
-Rozumiem. Będę musiał zasięgnąć rady i pomocy naszego łuczarza. -Bill zapatrzył się gdzieś w dal już wymyślając nowy projekt.
-Mam pewien pomysł, który zdecydowanie zwiększy wagę twego rynsztunku, Sir. Mianowicie w karwaszach moglibyśmy umieścić zminiaturyzowaną wersję kuszy, która zawleczkami jest zabezpieczona przed wystrzałem. -zaproponował. W zasadzie to pqńskie karwasze ważyłyby dwq, może trzy razy tyle co teraz.
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Pon Sty 02, 2017 11:15 pm

Jaing machnął ręką, pozwalając nożowi w rękawie wylecieć w powietrze, po czym złapał go w dwa palce, obrócił i na powrót skrył w rękawie. Wszystko w mniej niż sekundę.
- Wierzę, że jest to sprzęt najwyższej jakości i włożył pan w niego sporo pracy, ale chyba jednak nie dam się przekonać. Hmm. Zminiaturyzowana kusza wydaje się dość ciekawa, ale nie wydaje się należeć do dyskretnych. Chodzenie po ulicy z kuszą - jakkolwiek mała by ona nie była - na ręce pewnie by jakoś przeszła, ale w jakimkolwiek lokalu miałbym zaraz tłum na głowie. Sam pocisk nie musi być tak duży jak bełt, aczkolwiek podłużne kształty dość dobrze zachowują się w locie i sięgają celu.
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Pon Sty 02, 2017 11:40 pm

Sztuczka na Bilbie zrobiła bardzo duże wrażenie. Aż zakladkał. Zawsze lubił chodzić na popisy kuglarzy, żonglerów czy innych artystów. Chwile po tym jak Jaing zaczął mówić Bilbo się ogarnął.
-No tak..tak, hmm to może coś takiego.. w karwaszu bez większych problemów dałoby się wykonać otwór. Zwykłe wiertło i trochę czasu. Znalazłby się zamiennik dla łoża kuszy. Trzeba jednak nadać jakoś pęd. No wie pan, żeby to jednak poleciało kawałek i trafiło gdzie trzeba z dużą mocą. Nie chce pan kuszy, to mechanizm załatwimy inaczej. Ostatnio zastanawialiśmy się nad użyciem takiego ustrojstwa - wyciągnął z szafki najzwyklejszą sprężynę - Wystarczyłoby zamontować taką na stałe lub wymiennie w tym otworze. Pocisk wsuwając od przodu naciskałby na to, gromadząc siłę. Po zwolnieniu blokady ten poskręcany kawałek by się rozwinął, jednocześnie wypuszczając bełt. No właśnie, bełt. Jeśli ma być mały, to musi być ciężki. W takim razie powinien być stalowy. Taka jakby igła, tylko dłuższa, gruba gdzieś na pół palca i cholernie ostra na końcu. -zaproponował, na tę chwilę to był już jego ostatni pomysł. A strasznie nie lubił nie mieć żadnego planu.
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 5:58 pm

Rozmówca nieco go zdziwił przechodząc z jakichś dziwnych projektów do faktycznego konkretu. Może go testował, czy skusi się na fantazyjne wymysły tych młodzieńców, z których jeden właśnie się poparzył i starał się nie dać tego po sobie poznać, tuląc rękę do ciała za plecami konstruktora.
- Wspaniale, właśnie tego typu innowacji poszukiwałem. Proszę dać znać kiedy będę mógł zobaczyć prototyp. No i oczywiście wszystko jest też kwestią ceny. - Skirata czekał, aż któryś chłopak zdejmie mu miary z rąk, by wyrób mógł być odpowiednio dopasowany.
- Byłoby mi też miło, gdyby ten projekt pozostał wykonany w dwóch egzemplarzach i na tym koniec. Wie pan, o co mi chodzi.
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 6:36 pm

Bilbo usłyszał cichy jęk, odwrócił się do uczniów i zgromił oparzonego chłopca wzrokiem.
-Idź do Berta, niech opatrzy. -polecił dla fajtłapy, a na nowy pomysł klient bardzo się ucieszył. Najwidoczniej o to mu chodziło. Wy dwaj! Wziąć miary od Pana Jainga. Tylko się nie pomylić. -rozkazał i poszedł do swojego gabinetu obliczyć wszystkie koszta. Po chwili wyszedł i dał rycerzowi świstek, na jtórym był widoczny koszt całego przedśięwzięcia: 6 Złotych Smoków i 140 Jeleni.
-Dość drogo, ale zapewniam że warte swojej ceny.
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 6:50 pm

Chłopcy wzięli Skiratę w obroty, kiedy konstruktor zniknął w gabinecie. Wszystko trwało dość krótką chwilę, by Skirata mógł zobaczyć papier z jakąś dziwną ceną. Może chodziło o 140 jeleni i 6 gwiazdek? Zwykła zbroja była kosztem kilku smoków, a głównie był to napierśnik i naramienniki, nagolenniki i tak dalej i tak dalej. Wiadomo, praca konstruktora ma swoją cenę, ale.. materiał wart kilkadziesiąt, może kilkaset jeleni, jeśli byłby jakiejś wspaniałej jakości i pokryty zdobieniami, może sięgnąłby smoka. Mężczyzna sam stwierdził, że praca ta jest dość prosta, jak i sam mechanizm, więc... 5 smoków za chwilkę pracy? Jaing czuł się naciągany. Warte każdej ceny, jeśli użyte właściwie, ale kto powiedział, że za wszystko trzeba przepłacać tylko dlatego, że ma się trochę grosza.
- Wie pan co? Cholernie drogo. Niebagatelnie drogo powiedziałbym. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takimi cenami. Jestem ciekaw ilu znajduje się klientów na tak kosztowny rynsztunek, ale ma pan pewną przewagę, pewnie sam pan wie, jaką. Wracając. Licząc ile materiału na to pójdzie oraz sporą sumę dla pana jestem gotowy dać cztery Smoki za dwie sztuki tych karwaszy, jeśli prototyp mi się spodoba. Jeśli okażą się wspanialsze, niż myślałem, to pomyślimy o premii.
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 7:02 pm

Taka jest cena krolewskich rzemieslinkow, bo wszystko co robią jest perfekcyjne. Przewaga? Bill chwile sie zastanowił i zrozumial o co chodzilo.
-Wie pan co? Przypadkiem przechodził Pan przy warsztacie który zwie się "Dar Króla". Przypadkiem pracujący tu rzemieślnicy są najlepsi z tych których wybrał król. Jako że najlepsi to nieużywamy byle materiału. Zakładam że Pańska kusza zacieła się z winy powstałej podczas konstrukcji, a może zwyczajnie jest stara. Nie wiem. Wiem natomiast że to co chce dla Pana zbudować, nigdy nigdzie wcześniej nie powstało. Reasumując, nasza praca, wysiłek, pomysł, staranność i materiał ma cenę równo 7 Smoków. Jest pan zainteresowany? -odprł na argumenty klienta, aż sam się zdziwił że nabrał takiej pewności siebie przez ostatni czas. To musiało być chyba spowodowane uwięzieniem..
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 7:11 pm

No cóż, konstruktor nie trafił. Nie był nawet blisko.
- Moja kusza zacięła się, bo wcześniej jakiś idiota chciał mnie zaskoczyć i dostał nią przez łeb. On skończył z rozgniecioną czaszką, a ja ze zwichrowanym spustem, ale spokojnie, od jakiegoś czasu mam nową. On niestety nie. Nie wierzę, by materiały mogły wynieść więcej, niż smoka, ale niech będą i dwa, bo dwa karwasze. Smok dla pana, ale zakładam, że ktoś panu pomaga, więc i smok dla niego. Jeszcze jeden za wasz kunszt. Do tego sto jeleni dla małych pomagierów. Pięć smoków i sto jeleni.
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 7:18 pm

No no, klient się uczy. A to że Bilbo nie trafił to nic nieznaczy, przecież tylko założył. Rozdysponowanie kosztami było prawie celne, jednak nie do końca. Bilbo nadal jednak postanowił wykorzystać przewagę na swoją korzyść. Szybko poprawił liczbę na papuerku i ponownie ją podał.
-Przepraszam bardzo, zaszła mała pomyłka. -widniało tam teraz 8 Smoków i 140 Jeleni.
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 7:26 pm

Skirata oddał karteczkę, by po chwili znów ją otrzymać.
- No tak, nastała pomyłka. Piątkę piszę się tak - palcem narysował ją w powietrzu - to zaś jest ósemka. Widzę, że pan się dopiero uczy, ale spokojnie, nauka przychodzi łatwo z takimi podstawami. - może by tak za tą cenę kupić sobie dwie zbroje i nosić trzy sztuki jedna na drugiej? Daleko by w tym nie pobiegł, ale na bitwy jak znalazł! Z tego konstruktora mógł też być po prostu niezły żartowniś.
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 7:38 pm

Bilbo nie cierpial na brak poczucia humoru, takżeu się gromko roześmiał. Ale nie miał w zwyczaju cofać swoich postanowień.
-Tak, to był żart nadal oczekuję 6 smoków i 140 jeleni. Ale jeżeli pan na to przystać nie może to mogę polecić dwie inne wspaniałe kuźnie. Choć wątpie że mają tam i łuczarza.
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 7:44 pm

Jaing został wprawiony w ogromne zdumienie.
- A po co do tego łuczarz? Przecież wszystko będzie z metalu, a jeśli tak, jak pan mówił, to są to dwa, może trzy elementy. Właściwie to wygląda mi na robotę dla jednego na maksymalnie jeden wieczór. - przewagą konstruktora było to, że Skirata nieco się napalił na taką ciekawą nową zabawkę, ale cóż.
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 7:48 pm

Po co łuczarz, hmm Bilbo po prostu go potrzebował. On bardziej by się na tym znał i radą wspomoże.
-Przykro mi, zdania niezmienię. Niech Pan wybierze Dar Króla, Płomyk lub Cztery Młoty.
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 7:53 pm

Skirata ostatecznie wzruszył ramionami i poszperał w kieszeniach.
- Oto trzy smoki zaliczki. Wrócę za jakiś czas zobaczyć postępy i zapłacić resztę. Zobaczymy co z tego wyjdzie i oby było świetne jakościowo.
Jaing spojrzał po chłopakach. Byłoby szkoda, gdyby wszyscy skręcili na ulicy karki tego samego dnia. Z uśmiechem na ustach pożegnał się z konstruktorem i wyszedł na chłód ulicy. Zapach też nie był fenomenalny. Cholerna stolica. Z tymi myślami zgarnął resztę i poszedł przed siebie, uważnie się rozglądając. Mogło się też zdarzyć, że po drodze zakupił jakieś ładne ubranko.
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Wto Sty 03, 2017 7:56 pm

W końcu Bilbo postawił na swoim i dostał to czego chciał. Wprawdzie nie oczekiwał nawet zaliczki. Ale to dobrze, przyjął pieniądze i pożegnał klienta. Po jego wyjściu odrazu poszedł powiadomić pozostałych (potrzebnych) konstruktorów.
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Sro Sty 04, 2017 6:32 pm

Skirata zamyślił się jeszcze, a będąc w mieście wpadł na jeszcze jeden pomysł. Po jakimś czasie, tego samego dnia był u człeka z Essos.
- Miły panie, przypomniało mi się coś jeszcze. Potrzebowałbym brzeszczotu do piły, ale nie byle jakiego. Musi być jak najcieńszy, o krótkich ząbkach. Nie ukrywam, że zależy mi, by móc nosić go przy sobie. Tacy wspaniali rzemieślnicy pewnie nie będą mieli problemu, ale prawdopodobnie jest to praca wymagająca dużo skupienia, cierpliwości i precyzji. Liczę na pana. To chyba wszystko, miłego dnia. - jeśli były jakieś pytania, to odpowiedział i wyszedł.
Powrót do góry Go down
Bill z Lys

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Sro Sty 04, 2017 6:58 pm

Bilbo właśnie rozmawiał z rzemieślnikami i czekadnikami, którzy mieli pomóc w wyprodukowaniu karwaszów i myśleli jak by to zrobić, wtemczas rozległ się ponowny dźwięk dzwonka nad drzwiami. Nowy klient? zastanowił się i wyszedł do gościa. Okazał się to być ten sam człowiek co wcześniej. Przyjął dodatkowe zlecenie i wrócił do pracy.

23-26 marzec, 266 AC

Rzemieślnicy jak i ich parobkowie, od trzech dni próbowali stworzyć karwasze. Doszli do punktu w którym mini Belt miał być wystrzeliwany, jednak nikt nie wiedział jak to zrobić. Łuczarz próbował zrobić coś podobnego jak w kuszy, tylko że to się odrazu rozleciało. Jeszcze kilka godzin twardy umysł Lyseńskiego inżyniera myślał i się poddał. Poległ.
-Jaing Skirata nie dostanie swojej broni, zawiedliśmy. -zawiadomił pracowników. Odrazu ogłosił też koniec dnia.

27 marzec, 266 AC

Skoro klient nie dostał jednej rzeczy, należałoby wykonać choć tę drugą. Cały dzień skupił na stworzeniu kilku takich linek o jakie był poproszony. Ostatecznie wyszły mu dobrej jakości. Kiedy klient zawitał do Daru Króla, ten się wytłumaczył, oddał zaliczkę i przekazał zamówienie. Resztę dnia poświęcił na naukę uczniów.
Powrót do góry Go down
Jaing Skirata

PisanieTemat: Re: Dar Króla   Pią Sty 06, 2017 11:19 pm

29 Marca 266 AC

Skirata po spędzeniu kilku godzin w gnieździe zdał sobie sprawę, że to jeszcze nie koniec prezentów na ten dzień. Co rusz zabrał ośmiu chłopa i ruszył do swego kochanego konstruktora. Jak zaśpiewa o jakiejś dodatkowej kwocie, to będzie ciekawie. Okazało się, że.. no cóż, klapa na całej linii. No, może nie do końca. Dla najemnika ciacha i skuteczna broń, na którą nikt nie zwróciłby uwagi była czymś wartym o wiele więcej, niż kilka smoków, ale przybysz z Essos jasno wytłumaczył mu, że pozostanie to tylko w sferze jego marzeń. Z nutą nostalgii Jaing odebrał trzy smoki - gdyż po targowaniu się jakoś nie sądził, by odpowiednim byłoby je pozostawiać - oraz tym razem niespodzianka. Nie dość, że brzeszczot był wykonany to w kilku egzemplarzach! Wspaniale, aż pięć! Lekkie, cienkie, różnej długości, a gdy wyciągnął pojedynczy kruczy szpon i przejechał po nim brzeszczotem dosłownie ze sześć razy, jedna z odnóg upadła na podłogę z brzdękiem. Robota godna pogratulowania, więc wychwalił kunszt rzemieślników i zostawił im nieco monet. Wyszedł z myślą o informowaniu znajomków. Przecież nie umawiali się, gdzie się dokładnie spotkają, a zrobić to muszą.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Dar Króla   

Powrót do góry Go down

Dar Króla
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1