IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Alaina Beesbury

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Alaina Beesbury

avatar


PisanieTemat: Alaina Beesbury   Sro Lut 08, 2017 11:09 pm

Godność: Alaina Beesbury
Ród: Beesbury
Wiek: 16 dni imienia
Miejsce urodzenia: Honeyholt
Stanowisko/Zawód: Córka lorda Beesbury

Wygląd:
Już na pierwszy rzut oka widać, że Alaina odziedziczyła po swojej lyseńskiej matce typowo valyriańską urodę.  Swoje długie, srebrne włosy zazwyczaj zaplata w warkocz. Gdy wzrok rozmówcy prześlizguje się po jej obliczu jako pierwsze zauważa jej duże oczy w kolorze ciemnego fioletu, następnie mały, kształtny nos i ładnie wykrojone usta.
Twarz o delikatnych rysach nadaje dziewczynie pozornie niewinnego wyglądu panienki ze szlachetnego rodu, absolutnie niegroźnej, skupionej wyłącznie na doskonaleniu się w hafcie i dbaniu o urodę.
Dziewczyna jest drobna, ledwie przekracza pięć stóp wzrostu i szczupła niczym trzcina. Przy jej niemal chłopięcej figurze, wąskich biodrach i ledwie zarysowujących się pod suknią piersiach nadaje jej to wygląd dziewczęcia o dwa trzy lata młodszego niż w rzeczywistości.

Alaina zazwyczaj nosi suknie o prostym kroju, barwione na zimne kolory takie jak zieleń i błękit.

Osobowość:

Alainę można określić jako osobę twardo stąpającą po ziemi. Trudno nawiązuje przyjaźnie i rzadko pozwala sobie na spontaniczność, w swoich działaniach zazwyczaj nie pozwala ponieść się emocjom stosując chłodną kalkulację zysków i strat.
Dziewczyna nie cierpi na typowy dla wielu szlachetnie urodzonych dziewcząt „syndrom zbuntowanej księżniczki”, wręcz przeciwnie; jest w pełni świadoma swoich obowiązków wobec rodu. Nawet gdyby miały oznaczać zaaranżowane małżeństwo. Gardzi ideą romantycznej miłości, uważając ją za nielogiczną i niebezpieczną, wszak do ilu tragedii doprowadziły nagłe porywy uczuć? A jeśli małżonek przestanie jej odpowiadać? Cóż, trucizna jest równie dobra dla prostaczka jak i wielkiego pana.
Nie da się powiedzieć by Alaina traktowała niżej urodzonych z okrucieństwem czy pogardą. Po prostu postrzega ich jako zmieniające się liczby na pergaminie, czy pionki na szachownicy, które można dowolnie przesuwać by zrealizować jakiś większy plan.

Historia:

Na początku roku 250 AC lady Maina Beesbury gwałtownie podupadła na zdrowiu, sprawa była tym poważniejsza iż małżonka lorda Honeyholt nosiła w łonie jego drugie dziecko.  Po trwającej kilka dni gorączce rozpoczął się przedwczesny poród. Mimo wysiłków maestera lady wydała na świat bliźnięta; chłopca i dziewczynkę, kilka godzin później oddając ducha. Na korytarzach twierdzy trwożnie poszeptywano iż ktoś pomógł pani opuścić ten świat przy pomocy trucizny, jednak nigdy nie odnaleziono dowodów jednoznacznie wskazujących na możliwość otrucia.
Noworodki, urodzone niemal dwa miesiące za wcześnie, były małe i słabe. Maester informując pana zamku o stanie dzieci nawet nie próbował ukrywać iż jego zdaniem nie przeżyją tygodnia.  Zgodnie z obawami uczonego, drugi syn lorda Beesbury po zaledwie trzech dniach podążył za matką. Wszyscy spodziewali się, że pozostała przy życiu dziewczynka wkrótce do nich dołączy, jednak z każdym kolejnym dniem prognozy dotyczące możliwości przeżycia Alainy stawały się nieco bardziej optymistyczne.
Dziewczyna odebrała wychowanie typowe dla innych córek ze szlacheckich rodów, oprócz sztuki czytania i pisania uczono ją historii i kultury Siedmiu Królestw, prawidłowego wysławiania się w obecności lordów i dam, haftowania i wielu innych rzeczy uważanych za niezbędnych młodej panience. Jednak to wszystko stanowiło jedynie przystawkę dla trawiącego ją głodu wiedzy. Na szczęście ojciec nie zabraniał jej korzystania z zamkowej biblioteki. Odebrała również stosowne wykształcenie w dziedzinie zarządzania majątkiem gdyż lord Beesbury nie życzył sobie by jego córka, którą zamierzał korzystnie wydać za mąż, była kompletną ignorantką gdy przyjdzie jej rządzić własnym zamkiem.
Alaina nie potrafiła wskazać momentu, w którym narodziła się jej fascynacja alchemią. Być może stało się to wtedy gdy dowiedziała się w jaki sposób jej rodzina pozbyła się Mullendorów? Godzinami pochłaniała opisy substancji z najróżniejszych zakątków świata i informacje o ich wpływie na ludzkie ciało, jednak tym co naprawdę ją interesowało było nie leczenie lecz trucizny. Świadoma iż ustępuje większości ludzi pod względem warunków fizycznych zdawała sobie sprawę iż jest w stanie wyrządzić więcej szkód kroplą umiejętnie wpuszczoną do cudzego kielicha niż sztyletem.
W trzynastym roku życia stała się kobietą i jej sny zmieniły się. Zamykając oczy często widziała urywki wydarzeń, które miały dopiero nastąpić. W większości przypadków widzenia były jednak zagmatwane i niejasne, dopóki zawarta w nich przepowiednia nie zaczynała się wypełniać.
Zetknięcie z mistycyzmem, którego nie sposób było zamknąć w sztywne ramy logiki, było poważnym wstrząsem dla pragmatycznego umysłu dziewczyny. Próbując ujarzmić nieznane Alaina wyrobiła sobie nawyk szczegółowego zapisywania swoich snów by po pewnym czasie móc do nich wracać i próbować odróżnić zwykłe marzenia senne od proroczych wizji.
Przez ostatnie trzy lata tylko raz użyła swojego daru by odwrócić los, gdy doświadczyła wizji własnego brata ginącego z rąk bandytów w trakcie polowania. W tej jednej z rzadkich chwil kiedy pozwoliła ponieść się emocjom zaprawiła wino mężczyzny łagodną trucizną tak, że przez cały następny dzień nie opuszczał wychodka. Nie miała problemu z pozyskaniem odpowiednich składników, wszak kto zwróciłby uwagę na młodą dziewczynę przechadzającą się po ogrodzie? Łowy się nie odbyły a kilka dni później na zamek przyniesiono wieści o rozprawieniu się z grupą bandytów od jakiegoś czasu nękającą okoliczne wsie. ‘
Od tego momentu Alaina uznała swój dar za przydatny i zaczęła wypatrywać momentu, kiedy możliwość wpłynięcia za jego pomocą na losy ludzi ponownie znajdzie się w jej zasięgu.

Umiejętności:
Geniusz
Smocze sny
Słabeusz

Wiedza Tajemna I
Zarządzanie II
Dyplomacja II
Alchemia III
Kultura i historia II
Sztylet I
Dworskie wychowanie
Żelazna wola
Elokwencja

Wyposażenie:
- Kilka sukien codziennych i wizytowych
- Szkatułka z kilkoma sztukami biżuterii
- Sakiewka z pieniędzmi
- Łatwy do ukrycia stalowy sztylet
- Odziedziczony po matce złoty naszyjnik ze szlachetnym kamieniem
Powrót do góry Go down
Pan Światła
R'hllor, Serce Płomieni, Bóg Ognia i Cienia
avatar


PisanieTemat: Re: Alaina Beesbury   Czw Lut 09, 2017 12:41 am

Akcept (+4pkt.)
Pan z Tobą!
Powrót do góry Go down
http://plio.forumpolish.com
 
Alaina Beesbury
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieśń Lodu i Ognia :: Archiwum :: Archiwum :: Sesja II :: Karty Postaci-
Skocz do: