IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 

Strefa Uprzywilejowana

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Aventus Aretino*

PisanieTemat: Strefa Uprzywilejowana   Pon Maj 29, 2017 10:37 pm

Strefa w której zasiadać mogą jedynie ci wyżej urodzeni, chcąc zjeść dobrze i mając spokój od ludzi, to właśnie ten lokal - poza kuchnią zamkową - wybierają. Mogą tutaj liczyć na dyskrecję i spokój, centralnie z tej stefy jest jedno wejście na górę gdyby ktoś potrzebował. Z tej strefy jest też inne wyjście, goście nie muszą wtedy przechodzić przez resztę pomieszczeń.
Ceny w tym miejscu są nieporównywalnie wyższe, ale to chyba logiczne.
Powrót do góry Go down
Malcolm Lannister*

PisanieTemat: Re: Strefa Uprzywilejowana   Pią Cze 02, 2017 11:06 pm

10 czerwca Wczesny wieczór

Spacer okazał się doskonałym pomysłem. Wreszcie trochę spokoju, nikt nic od niego nie chciał, mógł się po prostu cieszyć towarzystwem swej żony. Szli, a w jakiejś odległości za nimi postępowali strażnicy, czuwający nad bezpieczeństwem dziedzica i jego żony. Dźwięki miasta i obecność ukochanej działały uspokajająco na Malcolma. Chyba mógłby tak spacerować bez końca. Niestety, ten błogostan zakłóciło uciążliwe uczucie głodu, jakie zaczął odczuwać młody Lannister.
-Późno już, chyba robię się głodny.- powiedział z uśmiechem do ukochanej. -Co sądzisz o tym, abyśmy przeszli się do jakiejś karczmy?- zapytał Jenny. Jeśli się zgodziła, to zaczął szukać w myślach jakiejś karczmy, do której mogliby pójść. Chyba „Pod czujnym okiem” była odpowiednim miejscem. Skręcili w odpowiednią uliczkę i udali się w kierunku karczmy. W końcu stanęli przed okazałym budynkiem. Malcolm czasem tu jadał, ale chyba nigdy nie brał tu jeszcze swojej żony. Strażnikom rzucił parę monet i kazał wypić trochę, ale, niech mają trochę radości. Najpierw pomógł zająć miejsce swojej żonie, a następnie sam usiadł.
-Co powiesz na trochę wina kochana?- zapytał, po czym zamówił jedzenie dla siebie i Jenny, jeśli wyraziła na to chęć.
-A jak podoba ci się w Casterly Rock moja droga? Życie tu bardzo różni się od życia w Orlim gnieździe?- zapytał, ciekaw czy jego małżonka bardzo odczuwa zmianę otoczenia.
Powrót do góry Go down
Aventus Aretino*

PisanieTemat: Re: Strefa Uprzywilejowana   Pią Cze 02, 2017 11:18 pm

Edmund musiał przerwać swoje rysowanie, bo do Aventusa zgłosił się jeden z ochroniarzy, który oznajmił że przybył dziedzic Lorda Casterly Rock. Aretino w ogóle się tego nie spodziewał, zazwyczaj był wcześniej poinformowany, musiała być to najzwyczajniejsza w świecie spontaniczna decyzja.
Aventus wytarł ręce, odchrząknął i pewnym i wyprostowanym krokiem udał się do gości. Gdy stanął przed ich obliczem ukłonił się.
-Panie. Pani. To zaszczyt dla mnie że mogę gości już nie pierwszy raz tak ważne osobistości. Pozwólcie że to ja was obsłużę, czego pragniecie zjeść tego pięknego wieczora? - zapytał się jak najbardziej grzecznym tonem, nie chciał popełnić żadnej gafy, to właśnie Lannisterowie najwięcej kładli na jego karczmę swoim pobytem tutaj, a poza tym nie chciał narobić sobie biedy.
-Osobiście mogę polecić pasztet z królika lub ozorki. Te drugie wprowadziłem dopiero nie dawno, ale już zyskały poważanie i zainteresowanie klientów. Nawet sam cechmistrz krawców jadł to i zachwalał. Zaprawdę, moje ozorki to rewolucyjne danie, które może odrzucić swoją nazwą, ale na pewno nie smakiem i wyglądem. - oznajmił, te ozorki rzeczywiście były jego daniem specjalnym, wymyślił je jakiś czas temu, kiedy potrzebował mięsa a jego dostawca miał tylko główki na stanie.
-Do picia mogę zaoferować Dornijskie wino, lub co polecam Złote Arborskie,
wydałem cały tygodniowy dochód żeby móc kupić jedną beczkę, specjalnie na taką okazję. Jako przekąskę przed daniem głównym mogę podać paluszki mięsne, jarzyny lub jakieś warzywa. Wszystko wyhodowane w domenie Twego Pana Ojca, wspieram lokalny rynek.
Powrót do góry Go down
Jenna Lannister*

PisanieTemat: Re: Strefa Uprzywilejowana   Sob Cze 03, 2017 9:57 am

Nie żałowała wyprawy poza mury, potrzebowała tego. Osobiście mało kiedy opuszczała pałac, wiedząc że mąż byłby niezadowolony z jej samowolki. Mało tego, niepokój jaki nim targał nie pozostawał jej obcym. Ona sama panicznie się martwiła gdy nie wracał do niej każdego wieczora gdy bywał poza miastem. Gotowa ruszyła z mężem prosto przed siebie, ale w końcu i jej zaczęło burczeć w brzuchu. Czułą również pragnienie jak i głód. Dla tego skinęła ochoczo na propozycję męża.
- Z chęcią mój drogi mnie również pragnienie złapało.
Przyznała by po chwili znaleźć się w karczmie, w której jeszcze nie była z mężem, w której prawdę mówiąc nie bywała w ogóle sama. Ale jeśli spodoba się jej tutaj, pewnie znajdzie miejsce dla siebie na samotne wieczory gdy męża nie będzie miała u boku. Spędzenie czasu w miejscu, gdzie bywali razem był dla Jenny bardzo kojącym. Uśmiechnęła się lekko zasiadając.
- Poproszę.
Uśmiechnęła się lekko taksując wzrokiem całość otoczenia. W milczeniu obserwowała wszystko dookoła. Kolejne pytanie męża sprawiło, że wróciła z rozmyślań do rzeczywistości.
- Owszem kochany, różnica jest powalająca. Chociaż Orle Gniazdo jest równie piękne i majestatyczne to jednak, tutaj jest zupełnie inaczej. Księżycowy Zamek nawet nie umywa się do tego miejsca kochanie.
Uśmiechnęła się lekko a gdy nagle pojawił się gospodarz karczmy Jenna uniosła wzrok na mężczyznę i uśmiechnęła się lekko.
- Ja poproszę w takim razie Arborskie i ozorki. Skoro jak Waść twierdzisz, są godne zachwalania z chęcią skosztuję.
Uśmiechnęła się do męża.
- Nigdy nie opuszczałam na dłużej niż dobę Orlego Gdniazda. Dla tego wszystko jest dla mnie takie...inne.
Przyznała z powagą.
Powrót do góry Go down
Malcolm Lannister*

PisanieTemat: Re: Strefa Uprzywilejowana   Sob Cze 03, 2017 1:58 pm

Z zainteresowaniem słuchał co też Jenna ma do powiedzenia o Casterly Rock. Nie wątpił, że jest różnica, tylko nie wiedział jak duża. W końcu była z dala od rodziny, w nowym miejscu. Chciał zapytać, co właściwie ma na myśli, gdy nagle jakby spod ziemi pojawił się właściciel przybytku. Malcolm znal go z widzenia, ale jego pojawienie się nieco zaskoczyło młodego Lannistera. Widać był mocno rozkojarzony albo za bardzo skupiony na swojej żonie, by patrzeć, co się dzieje wokół. Musiał bardziej uważać na otoczenie. Jenna zamówiła jedzenie dla siebie, a Malcolm postanowił zaufać wyborowi żony i tylko kiwnął głową, że chciałby to samo. Aventus zniknął, a Malcolm znowu popatrzył na ukochaną. Nigdy nie opuszczała Orlego gniazda? Sam Malcolm nieco w swoim życiu podróżował. Pokiwał tylko głową, nie bardzo wiedział co powiedzieć.
-Mam nadzieję, że podoba ci się u nas.- powiedział z uśmiechem. -Tęsknisz czasem za domem?- zapytał.
Powrót do góry Go down
Jenna Lannister*

PisanieTemat: Re: Strefa Uprzywilejowana   Sob Cze 03, 2017 2:28 pm

Uśmiechnęła się lekko spoglądając na twarz męża. Wszystko zaledwie kilka miesięcy temu zmieniło jej życie tak, że mogła opuścić dom, rodzinę a teraz...owszem, miała wszystko czego potrzebowała, kochającego męża, dom, spokój. Jednak brakowało jej bliskich nie mogła temu zaprzeczyć dla tego na wzmiankę o domu skinęła lekko głową.
- Minęło zaledwie kilka miesięcy od kiedy opuściłam rodzinny dom a pozostałam Twoją na dobre i złe. Choć tęsknota jest męcząca, to jednak mam Ciebie, sprawiasz że ta tęsknota za krewnymi jest o wiele mniej bolesna i dotkliwsza najdroższy.
Uśmiechnęła się łagodnie spoglądając na ukochanego. Zastanawiała się również jak wyglądać będą ów ozorki. Czy ich wygląd zachęci ją do skosztowania czegoś nowego? A może na ich widok skrzywi się i zrezygnuje z posiłku? Nigdy nie wiadomo co nią pokieruje.
- Podoba kochany, podoba się jeszcze bardziej gdy jesteś obok, gdy wiem że nic Ci nie grozi, gdy nie muszę się lękać o to czy za kilka dni nie otrzymam wiadomości o Twej śmierci.
Przyznała cicho ze strachem w oczach.
- Obiecaj mi, że nigdy takowej wiadomości nie otrzymam. Obiecaj.
Mówiąc to była tak bardzo spanikowana, tak bardzo naciskała by na siebie uważał.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Strefa Uprzywilejowana   

Powrót do góry Go down

Strefa Uprzywilejowana
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1