IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Wody Reach

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Wody Reach   Pią Cze 12, 2015 9:24 pm

Wody otaczające ziemie Reach.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Wody Reach   Pią Cze 12, 2015 9:30 pm

12 maja 226AC


Dwie armie wysłane przez Lorda Greyjoya spełniły swoją rolę i stosując sprytny manewr polegający na wypłynięciu daleko na Morze Zachodzącego Słońca, wyminęły patrole Reach. Zaskoczenie zapewne byłoby spore, gdyby nie "genialny" plan dodatkowego wabika. Wysłani kapitanowie pojawili się przy ujściu Manderu po prostu znikąd, czym zaskoczyli ludzi z Reach. Jednak akcja zakończyła si... klęską. Wysłana dzień wcześniej grupa kapitanów została pokonana i wybita przez patrole z Wysp Tarczowych, które natychmiast popędziły do domu, dając tym samym swoim panom więcej czasu. Ledwie kilka godzin... ale zawsze. Teraz jednak zbliża się tam sto drakkarów Victariona Greyjoya, a kolejne osiemdziesiąt ruszyło na Stary Dąb, który w przeciwieństwie do Tarcz nic nie wie o zagrożeniu. Zdobyte drakkary odesłano do Wysogrodu, aby rozebrać je na budulec.
Powrót do góry Go down
Victarion Greyjoy

avatar


PisanieTemat: Re: Wody Reach   Pią Cze 12, 2015 10:02 pm

Victarion stał u steru swojego drakkaru, Żelaznej Zemsty. Okrzykiem wezwał swojego przydupasa, Hadvara Żelaznego Stolca. - Przekażesz moje rozkazy kapitanom innych drakkarów, zapamiętaj wszystko i powtórz im słowo w słowo. Zaatakujemy o godzinie sowy, rozdzielimy siły na cztery części i spalimy okręty cumujące w ich portach, okręty z Szarej Tarczy spali grupa dwudziestu drakkarów, na pozostałe porty płyną grupy po dwadzieścia pięć drakkarów. Następnie wszyscy wylądujemy na Dębowej Tarczy i zdobędziemy zamek, następnie kolejno zrobimy to samo z Południową Tarczą, Zieloną Tarczą i Szarą Tarczą. Wykonać - w tym momencie zbliżyli się do sąsiedniego drakkaru, a Victarion krzykiem nakazał im się zbliżyć. Hadvar przeskoczył na drakkar obok. Wkrótce cały Mander, aż do Gorzkiego Mostu stanie przed nami otworem...
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Wody Reach   Pią Cze 12, 2015 10:07 pm

O wyznaczonej porze wojownicy Żelaznych Ludzi uderzyli i podpalili statki lordów z Tarcz. Panowie okolicznych włości pochowali się w zamkach, kiedy dowiedzieli się o przybyciu wroga i głupio zostawili statki na wybrzeżu. Gdy galery Wysp Tarczowych płonęły, przyjemna dla oka łuna rozświetliła noc. Następnie wszyscy najeźdźcy zaczęli lądować na Dębowej Tarczy...
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Wody Reach   Czw Cze 18, 2015 2:59 pm

16 maja 226AC - noc

Po drodze na Arbor do Victariona Greyjoya dołączyły okręty jego brata Robina, który poza siłą drakkarów przyprowadził również dziewięć galer. Żelaźni Ludzi próbują zaskoczyć wyspę tak jak zrobili to jeszcze kilka dni temu, jednak tym razem ludzie z Reach są przygotowani. W porcie szybko podniesiony zostaje alarm, a Lord Redywne każe zmobilizowanym ludziom wskakiwać na okręty i wypływa zaatakować najeźdźców.
Powrót do góry Go down
Victarion Greyjoy

avatar


PisanieTemat: Re: Wody Reach   Czw Cze 18, 2015 3:17 pm

A więc lord Redwyne chce zginąć na morzu... Odważny człowiek, życzyłbym mu, żeby ucztował po śmierci w podwodnych komnatach Utopionego Boga, gdyby nie to, że wierzy w fałszywych bogów z zielonych krain...
W krótkich, prostych zdaniach przekazał innym rozkazy. Żelaźni mieli się przesiąść na okręty tak, żeby były maksymalnie obsadzone, na pozostałych zostaną minimalne możliwe załogi. Kazał obsadzić ludźmi wszystkie galery. Plan ataku był prosty, drakkary podzielił na dwie równe grupy, które poruszając się po łuku uderzą z dwóch stron na flotę Redywyne'a. Galery przypłyną od frontu, ale to później. Drakkary będą miały za zadanie unieruchomić galery wroga, w tym celu będą się rozpędzać i bez wioseł przepływać obok galer, burta w burtę, żeby pozbawić wroga wioseł. Przy okazji sami chowając się za tarczami będą ostrzeliwać załogi statków wroga. Następnie, kiedy galery wroga będą unieruchomione, do walki włączą się galery żelaznych, które staranują obrócone bokiem, unieruchomione galery wroga. Galery wroga, których się nie uda unieruchomić zaatakują po trzy drakkary, przeprowadzając abordaż. Victarion liczył, że ciężkie zbroje żelaznych ludzi zapewnią im przewagę nad lekko uzbrojonymi, bojącymi utopić się ludźmi z zielonych krain. Monolog zakończył słowami:
- Co jest martwe, nie może umrzeć, lecz odradza się ponownie, twardsze i silniejsze! - krzyczał Victarion, a Żelaźni Ludzie razem z nim.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Wody Reach   Czw Cze 18, 2015 5:48 pm

Lord Redwyne (+0,5 za um.) obserwował zbliżającą się flotę Żelaznych Ludzi, którzy jak zauważył mieli nawet kilka statków większych niż drakkary. Chyba dziewięć... Na długie okręty najeźdźców mieli jedno skuteczne lekarstwo - tarany. Admirał przyglądał się spokojnie poczynaniom piratów, po czym zabrał się za wydawanie rozkazów. Galery wciąż płynęły na nich, a za nimi niewielka liczba drakkarów, pozostałe próbowały ich okrążyć... Jak kraken łapiący ofiarę w macki... Żelaźni Ludzie rzeczywiście są jak zwierzęta, jednak to doświadczony żeglarz wyławia ośmiornicę z wody.
- Szesnaście galer naprzód, rozwijać maksymalną prędkość. Reszta podzielić się i zająć tymi mackami... Staranować mi te drakkary, my zajmiemy się ich galerami... - Na koniec admirał uniósł rękę. - Wszystkie balisty ładuj! A teraz strzelać bez rozkazu! Zatopić mi to ścierwo! Łucznicy i zbrojni na pozycje!
Szykował się ostrzał.

Żołnierze Greyjoyów również ładują swoje machiny i strzelają (55%), aby odpowiedzieć ogniem ostrzałowi z galer Redwyne'a (35%). Łucznicy z Arbor (65%) wypuszczają pierwszą salwę, a odpowiadają im strzały najeźdźców (50%). Strzały obydwu załóg padają na pokłady przeciwnika niosąc śmierć. Najgroźniejsze są jednak wystrzały z balist. Płynące na szesnaście okrętów z Arbor galery Żelaznych Ludzi zatapiają dwa okręty Redwyne'a, większość ludzi ginie, jednak część dostaje się na pozostałe statki. Obsługa maszyn z Arbor radzi sobie gorzej... jednak ma dziesięć razy tyle balist co przeciwnik, przez co posyła na dno sporo drakkarów. Żelaźni Ludzie dzięki swoim pancerzom mają przewagę walcząc na pokładzie, ale kiedy ich statek leci na dno... zbroje ciągną ich razem z nim.

Początek:
Victarion - 9 galer; 275 drakkarów; 11 794 ludzi
Redwyne - 90 galer; 6 300 ludzi

Straty:
Victarion - 0 galer; 27 drakkarów; 1361 ludzi
Redwyne - 2 galery; 297 ludzi

Pozostało:
Victarion - 9 galer; 248 drakkarów; 10 433 ludzi
Redwyne - 88 galer; 6 003 ludzi

Strzelcy (75%) z Żelaznych Wysp wypuszczają salwę w stronę statków ludzi z Arbor. Łucznicy z Arbor (90%) są jednak celniejsi, a także bardziej zawzięci. Wyspiarze kontynuują ładowanie balist (20%) i strzelają w zbliżające się galery, ale statki z Arbor również nie ustają w ostrzale (50%). Okręty (10%) Żelaznych Ludzi próbują wykonać plan swego dowódcy, jednak galery Admirała z Arbor radzą sobie lepiej (20%). Łucznicy ponownie zasypują się salwami i ponownie łucznicy z Arbor okazują się lepsi. Żelaznych Ludzi przy balistach coś chyba rozproszyło, ponieważ tracą formę i posyłają na dno tylko jeden okręt Redwyne'a, podczas gdy jego ludzie szyją teraz z machin o wiele skuteczniej w nadpływające drakkary. Wielu Żelaznych Ludzi zostaje pociągniętych na dno przez swoje pancerze, jednak część, która wolała ubrać się lżej daje radę wspiąć się na inne jednostki. Drakkary Victariona próbują wykonać manewr swojego dowódcy, jednak galery wysłane przez Redwyne'a są lepsze i wpływają w okręty Żelaznych Ludzi z boku, taranując część jednostek. Galery Lorda Redyne'a oraz Victariona spotykają się po chwili i siedem już statków Żelaznych Ludzi rozpoczyna walkę z trzynastoma statkami Admirała Arbor. Wojownicy (45%) łupieżców przeskakują na statki z Rech, gdzie przyjmują ich zbrojni z Arbor (20%). Lord Redwyne (95%) walczy jak prawdziwy król mórz, posyłając w odmęty każdego najeźdźcę, który próbuje wskoczyć na statek w jego pobliżu. Dobrze, choć nie aż tak radzi sobie Victarion Greyjoy (55%), a także jego brat Robin (60%). Drakkar wysłane na skrzydła za chwilę spróbują unieruchomić statki i przejść do abordażu, podczas gdy ich załogi postarają się zdobyć miejsce i ponownie taranować. Balisty nieustannie pracują.

Straty:
Victarion - 2 galery; 55 drakkarów; 2685(109) ludzi
Redwyne - 1 galera; 793(197) ludzi

Pozostało:
Victarion - 7 galer; 193 drakkarów; 7 748(381) ludzi
Redwyne - 87 galer; 5 210(673) ludzi
*w nawiasach podane są straty w walce na pokładach galer Victarion-Redwyne

W czasie walki na pokładach Lord Redwyne (110%) nadal daje z siebie wszystko, nie ustępuje mu tym razem Victarion (115%), a dobrze radzi sobie też Robin (80%). Żelaźni Ludzie (70%) zyskują niewątpliwą przewagę nad zbrojnymi (10%) z Reach w czasie walki na statkach. Galery (60%) radzą sobie dobrze, jednak szybkie drakkary (85%) unieruchamiają je ostatecznie i wkrótce wojownicy z Wysp przejdą do abordażu. Łucznicy (15%) Redwyne'a dają marny popis, przytłoczeni salwami wyspiarzy (85%). Balisty oddają najpewniej ostatnią salwę (60%).

Straty:
Victarion - 0 galer; 37 drakkary; 1669(91) ludzi
Redwyne - 0 galer; 787(287) ludzi

Pozostało:
Victarion - 7 galer; 156 drakkarów; 6 079(290) ludzi
Redwyne - 87 galer; 4 423(386) ludzi

Wojownicy (70%) z Żelaznych Wysp wdzierają się powoli na okręty bronione przez wojaków z Arbor (55%). Robin (60%) i Victarion (70%) wciąż prowadzą swoich ludzi. Nie można tego niestety powiedzieć o Lordzie Redwyne (35%), który ginie, trafiony toporem w bark, a później klatkę.

Straty:
Victarion - 0 galer; 0 drakkarów; 901(58) ludzi
Redwyne - 0 galer; 979(79) ludzi; Lord Redwyne

Pozostało:
Victarion - 7 galer; 156 drakkarów; 5 178(232) ludzi
Redwyne - 87 galer; 3 444(307) ludzi

Widząc dostających się na pokład wojowników z Żelaznych Wysp żołnierze z Arbor (92,5%) mobilizują się, aby odepchnąć napastników (45%). Mężnie walczy Robin Greyjoy (110%), który posyła na tamten świat wielu nieprzyjaciół, jednak kłopoty ma jego brat - Victarion (40%), który ostatecznie pada ugodzony mieczem jednego z obrońców galery. Kilka statków obu stron staje w ogniu.

Straty:
Victarion - 1 galera; 14 drakkarów; 1361(104) ludzi; Victarion Greyjoy
Redwyne - 4 galery; 811(39) ludzi;

Pozostało:
Victarion - 6 galer; 142 drakkarów; 3 817(128) ludzi
Redwyne - 83 galery; 2 633(268) ludzi

Robin (105%) Greyjoy prowadzi swoich ludzi po śmierci brata. Wyspiarze (100%) z furią wdzierają się na okręty z Arbor (30%).

Straty:
Victarion - 0 galer; 2 drakkary; 761(35) ludzi;
Redwyne - 1 galera; 1381(129) ludzi;

Pozostało:
Victarion - 6 galer; 140 drakkarów; 3 056(93) ludzi
Redwyne - 82 galery; 1 252(139) ludzi

Młody Greyjoy (110%) i jego wojownicy (70%) nie odpuszczają ludziom z Reach (40%).

Victarion - 0 galer; 0 drakkarów; 961(39) ludzi;
Redwyne - 0 galer; 1121(87) ludzi;

Pozostało:
Victarion - 6 galer; 140 drakkarów; 2 095(54) ludzi
Redwyne - 82 galery; 131(52) ludzi

Po chwili Greyjoy (85%) ze swoimi wojownikami (75%) dobijają resztki wojsk Redwyne'a (60%).

Victarion - 0 galer; 0 drakkarów; 21(6) ludzi;
Redwyne - 0 galer; 131(52) ludzi;

Pozostało:
Victarion - 6 galer; 140 drakkarów; 2 074(48) ludzi
Redwyne - 82 galery; 0(0) ludzi

Robin Greyjoy zaokrętował swoich ludzi na pięćdziesiąt galer, które na pewno przydadzą się jego ojcu i wyruszył w drogę powrotną na Żelazne Wyspy. Flagi Redwyne'ów powiewające nad statkami stanęły w płomieniach, podobnie jak wszystkie okręty, których nie mogli ze sobą zabrać.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Wody Reach   Sro Cze 24, 2015 6:46 pm

21 maja 226AC

Syn lorda Tarly'ego wraz z oddaną pod jego komendę flotą przybył na Tarcze. Została tam garstka Żelanych Ludzi, którzy pływali sobie na drakkarach i czaili w zdobytym zamku. Piraci odrzucili ofertę kapitulacji i wybrali walkę. Ostatecznie Żelaźni Ludzie (100%) zginęli, jednak zadali spore straty oddziałom Tarly'ego.

Straty:
- 200 Żelaznych Ludzi, 4 drakkary
- 490 ludzi Tarly'ego
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wody Reach   

Powrót do góry Go down
 
Wody Reach
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Bimber

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieśń Lodu i Ognia :: Archiwum :: Archiwum :: Sesja I :: Reach-
Skocz do: