IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Burdel "Pod złotą Podkową"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Hugh Arryn

avatar


PisanieTemat: Burdel "Pod złotą Podkową"   Sob Cze 13, 2015 12:13 am

***
Powrót do góry Go down
Hugh Arryn

avatar


PisanieTemat: Re: Burdel "Pod złotą Podkową"   Sob Cze 13, 2015 12:16 am

10 maja

Hugh opuścił samotnie Czerwony Zamek, ubrany był w niebieski płaszcz Arrynów. Zrzucił go w zaułku, przeciskając się przez portowe uliczki. Pod nim miał zwykły czarny płaszcz, a pod nim długi stalowy sztylet, nigdy nie wiadomo na kogo się tutaj trafi.
Udał się do burelu "Pod złotą podkową". Zamówił pokój na górze po lewej. Nie było w nim zbyt wiele światła. Ale może to i dobrze. Tutaj w rumorze portowym, pełnym pijaków, kurw i żebraków, nikt nie powinien usłyszeć ich małego knowania.
Stał i czekał, na przybycie Lorda Tyrela.
Powrót do góry Go down
Jerry Tyrell

avatar


PisanieTemat: Re: Burdel "Pod złotą Podkową"   Sob Cze 13, 2015 12:26 am

Jerry udał się do portu jeszcze długo przed zmierzchem. Odwiedzał po kolei burdele, zamawiając sobie najdroższe kobiety lekkich obyczajów, w królewskiej przystani. Miał ze sobą pięciu strażników, ale nie lubił się dzielić. Cała piątka zawsze musiała czekać przed budynkiem, aż ich Lord skończy zabawy.
Gdy w końcu nastał zmierzch, rozkazał im zostać w karczmie, a samemu udał się do burdelu, wspomnianego przez Arryna. Starał się nie rzucać w oczy. Gdy tylko wszedł do budynku, od razu skierował się do pokoju, w którym był Arryn.
-Cóż, mogłem od razu zaaranżować spotkanie w tak głośnym a zarazem cichym miejscu. - Zażartował, wchodząc do pokoju i zamykając drzwi.
-Przejdę do rzeczy Lordzie Arryn. Przeżyłeś poprzedniego Króla, widziałeś coś robił, a raczej czego nie robił. Był zwykłym pasożytem, pluto mu w twarz, a on nawet nie reagował. Dorne otruło mojego ojca, zamordowało Lorda Burzy, a Baelor nie kiwnął swoim smoczym palcem. Wręcz przeciwnie, zabronił Baratheonowi atakowania Dorne, zagroził własnemu Lordowi! - Jerry podszedł bliżej Hugha. Na jego twarzy widać było powagę i determinacje.
-Lordzie Arryn, nie zamierzam obalić Targaryenów i postawić mojego rodu, ani żadnego innego. Zamierzać rozwiązać siedem królestw. Mobilizacja przy granicy z Dorne to tylko teatr.Armia ruszy przez ziemie Lorda Burzy, mojego sojusznika, wprost na Królewską Przystań. Potrzebuje ciebie, abyś odciął Północ, moje pozostałe wojska mogą zająć się Lannisterami, Dorzecze również nie stanowi dla nas dwóch problemu. Większe szczegóły możemy omówić po koronacji. Młody Król może i być nawet lepszy od swojego ojca, ale brak mu doświadczenia. Zanim się zorientuje, grunt będzie płonął pod jego stopami, nie zdoła się nawet zorientować co go zabiło. - Jerry zamilknął, czekając na odpowiedź.
Powrót do góry Go down
Hugh Arryn

avatar


PisanieTemat: Re: Burdel "Pod złotą Podkową"   Sob Cze 13, 2015 12:35 am

-Tak, to prawda. Baleor nie był najlepszym królem. Targaryenowie są obcą dynastią, na pewno znajdą się lordowie, dla których nadal są niczym więcej, jak uzurpatorami zza morza. Rządzą ledwie od 226 lat. - Hugh podszedł do Jerreygo. -Dobra oferta. - Powiedział, wyciągając prawą dłoń w kierunku Tyrela. Uścisnął dłoń, na znak zawarcia umowy. Lewą rękę szybko wsunął pod płaszcz, wyciągając stalowy sztylet. Szarpnął Tyrella prawą dłonią, ciągle trzymając jego rękę. Przysunął go bliżej i energicznie dźgnął zaskoczonego Jerrego w klatkę piersiową. Dźgał go kilkukrotnie, patrząc prosto w oczy.
-Za mało wiesz, jesteś jeszcze dzieckiem i teraz umrzesz jak głupie dziecko. Nie wiesz czym było Siedem Królestw, zanim zostało zjednoczone. Wojna za wojną, mord za mordem. Każdy walczył przeciw każdemu. Krótkotrwałe sojusze i zdrady. Siedem Królestw nie przetrwa bez zwierzchnika, jakim jest Król. Dobry, czy nie, nie rządzi on sam, ma ludzi, którzy mają mu w tym pomagać. Każdy Lord ma wpływ na jakość królestwa, jeśli tego nie dostrzegasz, nie powinieneś nigdy zostawać Lordem. - Hugh wytarł sztylet o szaty Jerrego. Schował go pod płaszcz, wyszedł zamykając drzwi. Udał się szybko do Czerwonej Twierdzy. Wiedział, że to nie honorowe, jednak nie miał czasu na procesy. Nie mógł dać Tyrellowi możliwości podjęcia żadnych działań, o których wspominał. Było to brutalne rozwiązanie, jednak nagłe wypadki wymagają nagłych reakcji.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Burdel "Pod złotą Podkową"   

Powrót do góry Go down
 
Burdel "Pod złotą Podkową"
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Burdel "Pod Rozwartą Różą"
» Burdel
» Burdel "Małpi Gaj" [NEW]
» Burdel "Pod Kiecką"

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieśń Lodu i Ognia :: Archiwum :: Archiwum :: Sesja I :: Ziemie Korony :: Królewska Przystań :: Miasto-
Skocz do: