IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Pałac magisterski

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Rhaenor Vaelar

avatar


PisanieTemat: Pałac magisterski   Nie Cze 14, 2015 12:12 am

Duży, pięknie ozdobiony budynek, w którym zbiera się rada złożona z 43 magistrów miasta, aby przeprowadzać obrady
Powrót do góry Go down
Rhaenor Vaelar

avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Pon Cze 15, 2015 11:16 pm

5 maja 226 AC

Po południu została zwołana narada magistrów. Gdy wszyscy się zebrali, Rhaenor ogłosił im co zaplanował razem z bratem.

Zmieniliśmy dowódcę straży miasta i zwiększyliśmy liczbę dowódców. Zlecam budowę fortecy w mieście, w której będą mogli schronić się mieszkańcy w razie oblężenia. Na dniach wskażę miejsce pod budowę. Poczyniłem kroki w sprowadzeniu z Braavos szkutników, którzy zbudują stocznie wojenną i same okręty. Ostatnio piraci są dość zuchwali. Kolejnym zadaniem, jakie zostało rozpoczęte to dyplomacja. Aegon udał się do Wolnych Miast i Westeros aby poprawić nasze stosunki i przyciągnąć nowych kupców. On popłynął na północ, trzeba także wysłać naszych ludzi na zachód. Ogłoście także, że rozpoczniemy remont sierocińca, którego tak skutecznie unikaliście na naradach.


Gdy przedstawił już wszystko, wysłuchał jeszcze magistrów. Po około dwóch godzinach narada została zakończona. Rhaenor zabrał swoich dwóch strażników i udał się w miasto szukać idealnego miejsca pod budowę...
Powrót do góry Go down
Rhaenor Vaelar

avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Nie Paź 11, 2015 10:05 am

19 lipca 226AC

Ogromne, zdobione drzwi do sali narad otworzyły się z głośnym skrzypnięciem. Do komnaty wszedł Rhaenor a za nim dwóch strażników, pozostałych dwóch zostało przy drzwiach, zamykając je. Stukot butów o kamienną posadzkę rozchodził się po sali. Podszedł do stołu i walnął w niego pięścią, po czym oparł się o niego na wyprostowanych rękach.
- Niech tylko się dowiem, że któryś z was z nim współpracował! - krzyknął. Magistrzy widocznie przestraszeni zaczęli zapewniać, że żaden nie miał nic wspólnego z tym planem.
- Cisza! - warknął... - Następny, który choćby pomyśli o czymś podobnym nie będzie miał już tak dobrze. Następnym razem skażę całą rodzinę, a jego zetnę na końcu - dopóki nie zobaczy śmierci swojej rodziny! - opadł na swoje krzesło i spróbował się uspokoić.
- Oto co mam do ogłoszenia. Wkrótce w mieście rozpoczniemy formowanie legionów na wzór tych w Ghis. Ponadto jeden z was uda się do Qohoru aby sprowadzić budulec w jak najlepszej cenie, drugi zajmie się dopilnowaniem rozbudowy stoczni i budową okrętów - przedstawił sytuację radzie i rozdzielił zadania.
Powrót do góry Go down
Aegon Vaelar

avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Sob Paź 24, 2015 3:11 pm

Ten sam dzień, kilka godzin później


Wysłani przez Aegona ludzie ruszyli do posiadłości wszystkich magistrów oraz innych znaczniejszych rodów valyriańskiego pochodzenia. Ogłosili, że kapitan Plew na Wietrze poszukuje trzynastu ochotników do elitarnego oddziału. Mieli być inteligentni, w miarę obeznani z bronią, żądni przygód i lojalni na tyle, aby wyrzec się jakichkolwiek roszczeń do rodowego majątku. Płeć ochotników nie miała znaczenia. Mieli się stawić 26 lipca w twierdzy.
Powrót do góry Go down
Rhaenor Vaelar

avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Sro Gru 16, 2015 11:29 pm

21 lipca 226 AC

Od czasu śmierci Vea, Rhae miał dużo czasu do myślenia. Tym bardziej, kiedy Aegon wraz z Dyanną wypłynęli na podróż. Doszedł w końcu do wniosku, iż był zbyt dobry. Zdobyli władzę i umocnili ją. Czas zacząć działać, tak jak planowali. Zwołał zebranie magistrów na dwudziestego pierwszego lipca.
Udał się na nie po krótkim treningu z młotem zmarłego brata narzeczonej starszego Vaelara. Wszedł do środka z ponurą miną i zajął swoje miejsce. Uciszył wszystkich uderzeniem dłonią w stół!
- W przeciągu dwóch tygodni rozpoczynamy formowanie legionów w mieście. Jednak potrzebujemy miejsce, gdzie formacja ta będzie ulokowana. Tym zajmiesz się ty - wskazał jednego z magistrów. - Rozpoczniesz budowę dziesięciu koszar w całym mieście - Następnie zwrócił się do kolejnych dwóch. - Wy zajmiecie się ogłoszeniem naboru. Na początek będzie to dziesięć tysięcy rekrutów spośród mieszkańców miasta w wieku od siedemnastu do dwudziestu sześciu lat, podzieleni na dziesięć oddziałów po tysiąc ludzi. Najpierw chętni i bezrobotni, potem sami wybierzcie. Każdy, kto będzie próbował się wymigać, zostanie ukarany - napił się wina ze swojego kielicha i kontynuował. - Każdy legionista zapewniony będzie miał żołd i uzbrojenie. Podstawowa służba będzie trwać dwanaście lat, oczywiście chętni mogą służyć ponad podstawowe lata lub też dożywotnio. Każdy kolejny rok służby poza podstawowym będzie skutkował dodatkowym żołdem w wysokości 50% podstawowego za rok. Ty. - wskazał kolejnego magistra. - Zajmiesz się nadzorowaniem budowy kolejnych dziesięciu dromonów i dwudziestu galer To wszystko jak na razie, ogłaszam koniec narady! - po tych słowach wstał i wyszedł. Nie zamierzał wysłuchiwać ich sprzeciwów i argumentów. Koniec z dobrym i przyjaznym Archontem...

Planowane:
 
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Czw Gru 17, 2015 12:12 am

Wyznaczeni ludzie zajęli się swoimi zadaniami. Magistrzy byli trochę niezadowoleni z nowego nastawienia Archonta i nie do końca wiedzieli co mają o tym sądzić, jednak opór miał mały sens.W końcu wiedzieli jak skończyła się ostatnia próba morderstwa... Ludność nie zareagowała na legiony źle, była to neutralność i to bliższa zadowoleniu niż niechęci. W sumie mieszkańcy nawet lubili swojego władcę.
Powrót do góry Go down
Aegon Vaelar

avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Czw Gru 24, 2015 2:46 am

10 sierpnia 226AC

Po wspólnym śniadaniu z narzeczoną oraz treningu z Plewami, Aegon udał się do pałacu magisterskiego, aby zobaczyć ilu ochotników się do niego zgłosiło. Miał nadzieję, że będzie miał co najmniej wymaganych trzynastu, w końcu postawił przed nimi spore wymagania. Kapitan Plew na Wietrze usiadł wygodnie w sali głównej, obok niego usiadł Uller, Vaelar chciał poznać jego opinię o kandydatach. Dał gestem znać, aby wpuścić pierwszego.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Czw Gru 24, 2015 2:51 am

Ochotników* przybyło aż pięćdziesięciu ośmiu. Niestety po dłuższych rozmowach dało się stwierdzić, że obecnie przybyli są mierni. Trening mógłby wyciągnąć z nich coś dobrego, jednak trzeba by nad nimi popracować. Ciekawe czy zostaną przyjęci, czy może poszukiwania będą trwać dalej jeszcze jakiś czas..._____________________________________________________________________________
*-35
Powrót do góry Go down
Aegon Vaelar

avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Czw Gru 24, 2015 3:09 am

11 sierpnia 226AC

Aegon był mocno zawiedziony poziomem ochotników. Chciał elity miasta, a dostał jakieś nędzne wywłoki po prostu... Rozkazał heroldom ponowić ogłoszenia, może przez wyjazd wielu zapomniało o jego poszukiwaniach, lub trafiły one do mniej utalentowanych mieszkańców. Następnego dnia ponownie czekał z Ullerem w sali obrad, miał nadzieję, że kolejni ochotnicy będą zdolniejsi... Jeśli nie, trzeba będzie zadowolić się tym co mają.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Czw Gru 24, 2015 3:12 am

Niestety... Kolejnych ochotników nie było. Najwyraźniej trzeba będzie wytrenować tych specjalnych wybrańców, a nie oczekiwać geniuszy na sam początek. Chociaż i tak... Była to miernota spośród tych najlepszych, więc mieli pewien potencjał...


Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Czw Gru 24, 2015 3:20 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Aegon Vaelar

avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Czw Gru 24, 2015 3:14 am

Aegon nie był zadowolony... W ogóle nie był zadowolony... Nie spodziewał się, że w tym mieście będzie tak mało zdolnych ludzi. Postanowił zarządzić kolejne spotkanie następnego dnia. Tym razem gońcy mieli odwiedzić wszystkie rodziny valyriańskiej krwi, nie ważne jak znaczące... To jedno zapodziane słówko - "znaczące" - sprowadziło mu samych idiotów. Po co w ogóle to powiedział?
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci
avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Czw Gru 24, 2015 3:27 am

12 sierpnia 226AC

Gońców rozesłano teraz po innych rodach niż magisterskie i największe z potomków krwi Valyrii. Chociaż z tych mniej znacznych rodzin stawiło się mniej
ochotników, bo tylko pięćdziesięciu dwóch, to okazało się, iż są to ludzie o wiele lepszej jakości. Jeden z nich był wart wszystkich tych bogatych pajaców. Czyżby poszukiwania elitarnej trzynastki zostały zakończone? A może więcej kandydatów załapie się do gwardii?
Powrót do góry Go down
Aegon Vaelar

avatar


PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   Pią Gru 25, 2015 8:54 pm

I to było to o co Aegonowi chodziło! Ci ludzie byli wspaniali, z Ullerem po dłuższej rozmowie wybrali w końcu trzynastu najlepszych, których wysłali ze zbrojnymi do twierdzy. Tam mieli przydzielić im kwatery w przygotowanej dla nich części zamku. Następnego dnia mieli złożyć przysięgę i rozpocząć swój trening. Poza trzynastką wybraną do ujeżdżania wiwern, Aegon wybrał jeszcze dziesiątkę, która miała zostać osobistą strażą Archonta. Ci ludzie byli zbyt zdolni, aby ich marnować.
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Pałac magisterski   

Powrót do góry Go down
 
Pałac magisterski
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pieśń Lodu i Ognia :: Archiwum :: Archiwum :: Sesja I :: Essos :: Tereny Trzech Córek :: Lys-
Skocz do: