IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 

Ogrody miasta

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Rhaenor Vaelar

PisanieTemat: Ogrody miasta   Nie Cze 14, 2015 12:17 am

W Lys znajduje się wiele pięknych ogrodów, w któych można ogląda cudowne zachody słońca. Ścieżki w nich pokryte są białymi, polerowanymi kamieniami, a na uboczach, pod egzotycznymi drzewami stoją dębowe ławki. Znajduje się w nich także wiele małych altanek, w których schowani przed słońcem spotykają się grupki ludzi.
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci

PisanieTemat: Re: Ogrody miasta   Nie Gru 20, 2015 4:49 pm

8 sierpnia 226AC

Przydatne NPC

Miasto szybko obiegły plotki o powrocie jednego z najbardziej uznawanych szermierzy Lys oraz posiadacza valyriańskiego ostrza zwanego Prawdą. Młody Lysaro Rogare powrócił z dalekich stron, gdzie służył u boku Obdartego Sztandaru, a teraz odpoczywał w miejskich ogrodach w towarzystwie swojej narzeczonej, pochodzącej z innego z kupieckich rodów miasta. Taki wojownik na służbie z pewnością byłby dobrą inwestycją. Szczególnie, że młodzieniec był niezwykle honorowy i o dobrym sercu, więc zdrada z jego strony byłaby wątpliwa.
Powrót do góry Go down
Rhaenor Vaelar

PisanieTemat: Re: Ogrody miasta   Nie Gru 20, 2015 9:48 pm

29 lipca 226 AC

Ostatnimi czasy sporo myślał na temat komety i tego, co mogło spowodować jej pojawienie, bądź co może zwiastować. W tym celu przejrzał chyba wszystkie biblioteki Lys. Niestety nic nie znalazł, jedynie pogłębił swą ciekawość na temat Zagłady Valyrii. Z tego co pamiętał, to był tam jego brat i chyba nawet przywiózł sobie całkiem fajny miecz... Już długo siedział w tym mieście, czas wyrwać się i zażyć trochę przygody. Postanowił stanąć na czele wyprawy do serca Valyrii. Widział, że będzie ona bardzo niebezpieczna, toteż przygotowania do niej miały potrwać kilka dni. Zaplanował podróż czterema galerami i jednym dromonem. Wszystkie wypełnione w połowie strażnikami miasta przeszkolonymi przez Plewy a w połowie wszystkimi chętnymi. Dodatkowo zamierzał zabrać ze sobą piętnastu medyków i zielarzy, aby trzymali pieczę nad zdrowiem podróżników. Wypłynięcie zostało zaplanowane na dziewiątego sierpnia. Pieczę nad miastem do swojego powrotu pozostawić miał w rękach magistrów i brata - Aegona, który niebawem powinien powrócić.

8 sierpnia 226 AC

Gdy tylko dowiedział się, iż do miasta zawitał sławny Lysaro, natychmiast udał się na spotkanie z nim. Nie mógł przepuścić takiej okazji. Po odszukaniu go, podszedł i przedstawił się.
- Jestem Rhaenor Vaelar Archont Lys. A Ty Lysaro Rogare, jeden z najlepszych szermierzy tego miasta - w krok za nim stanęło dwóch osobistych strażników. - Chciałbym Ci zaproponować stanowisko dowódcy części z nowo tworzonych legionów - przedstawił ofertę i zamilkł w oczekiwaniu na odpowiedź...
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci

PisanieTemat: Re: Ogrody miasta   Nie Gru 20, 2015 10:20 pm

Lysaro oraz jego narzeczona wstali, gdy Archont stanął przed nimi i pokłonili się lekko.
- Zdaję sobie sprawę kim jesteś, Panie. Dziękuję również za słowa uznania, widzę, że moja sława mnie wyprzedza.
Po usłyszeniu oferty Lysaro wyprostował się i spojrzał pytająco na swoją towarzyszkę, która kiwnęła tylko głową.
- Będzie to dla mnie zaszczyt. Zapewniam, że nie zawiodę pokładanych we mnie nadziei. Pozwól też Panie, że przedstawię moją narzeczoną - Nissa Ormollen.
Powrót do góry Go down
Rhaenor Vaelar

PisanieTemat: Re: Ogrody miasta   Nie Gru 20, 2015 10:51 pm

Uśmiechnął się ciepło do mężczyzny, po czym ujął dłoń jego narzeczonej i pocałował ją.
- Miło mi Cię poznać, pani. Zapraszam Was na ślub mojego brata Aegona z lady Dyanną Baratheon z Westeros. Co prawda jeszcze nie ma konkretnej daty, lecz gdy tylko takowa się pojawi, nie omieszkam Was powiadomić. Dzisiaj tymczasem zapraszam na kolację... - wyraźnie rozweselił się. Miał zwyczajnie dobry humor...
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Ogrody miasta   

Powrót do góry Go down

Ogrody miasta
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Brama do północnej części miasta
» Strumień przecinający ogrody.
» Ruiny miasta - "Limbo".