IndeksFAQSzukajRejestracjaZaloguj

Share | 

Komnaty gościnne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Cedrik Arryn

PisanieTemat: Komnaty gościnne   Pon Paź 26, 2015 11:32 am

11 lipca 226 AC (wieczorem)

Cedrik udał się do przydzielonej mu komnaty, zadbawszy wcześniej o to, żeby przed drzwiami mieć dwóch strażników- nie ufał miejscowym... a także Frey'owi. Ponieważ już się ściemniło, pożyczył sobie pochodnię z korytarza i obejrzał sobie pokój w jej blasku. Pomieszczenie było niewielkie, ale utrzymane w dobrym stanie. Z okna widać było dziedziniec zamku.
Nawet podobna ta komnata do mojej w Księżycowcyh Bramach. Może być, zresztą i tak jest tylko na jedną noc.- skomentował. W tej chwili do komnaty wszedł jego giermek, Owen.
-Czy masz jakieś polecenia, Panie?
- Przynieś mi papier listowy, pióro, inkaust, lak i świecę., gdy chłopak wychodził, dodał jeszcze: Tylko się pospiesz, nie mam całej nocy. Owen pokiwał głową wyszedł. Chwilę potem Arryn również wyszedł z pokoju, żeby odstawić pochodnię na miejsce, przy okazji rzucił do żołnierzy: -Nie wpuszczać nikogo oprócz Owena i mojego wujka. Gdyby ktoś przyszedł z pilną sprawą, najpierw spytajcie się mnie o zgodę.- po czym wrócił do pokoju. Na chwilę położył się na łóżku i tak leżał z otwartymi oczyma, nie myśląc o niczym. Po chwili wrócił jego giermek z żądanymi przedmiotami, przynosząc wszystko na tacce. Położył wszystko na stole , zapalił świecę i spojarzał pytająco na Cedrika.
-To wszystko, możesz iść do siebie. Dobrej nocy.- odpowiedział uczniowi. Kiedy giermek wyszedł, Cedrik usiadł przy biurku. Najpierw obejrzał sobie kopertę od Frey'a, chwilę pomyślał, po czym wziął sztylet i zaczął wycinać papier dookoła pieczęci. Kiedy to mu się udało, otworzył list i pogrążył się w jego lekturze...
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci

PisanieTemat: Re: Komnaty gościnne   Pon Paź 26, 2015 4:03 pm

List od Freya miał następującą treść:

"W imieniu rodu Freyów oraz rojalistów z Dorzecza, zgadzam się na przekazanie Domowi Arrynów pieczy nad jednym wozem jednokonnym, łącznie z koniem pociągowym i zapakowanymi na niego czterema koszami ryb. Niech będzie to dowód naszej wdzięczności za nieopisaną pomoc otrzymaną od dzielnych ludzi z Doliny, którzy powstrzymali się od bardziej bezczelnych roszczeń za plecami Jego Miłości.

Lord Otto Frey
Pan Bliźniaków
Powrót do góry Go down
Mistrz Gry
Pan życia i śmierci

PisanieTemat: Re: Komnaty gościnne   Pią Lis 06, 2015 9:44 pm

Cedrik Arryn postanowił wyrzucić list Lorda Freya i zastąpić go własnym, który całkiem przyzwoicie podrobił. Później włożył nową wiadomość do koperty, zalakował i przybił wyciętą wcześniej z listu pieczęcią. List podrobiony!
No... może nie do końca. Młody Arryn nie pomyślał, że odcisk pieczęci nie ma tego samego kształtu co sama pieczęć. Przede wszystkim dlatego, iż jest wklęsły tam, gdzie ona jest wypukła. Masz teraz list z odwrotną pieczęcią Bliźniaków i na dodatek trochę rozmazaną.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Komnaty gościnne   

Powrót do góry Go down

Komnaty gościnne
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Komnaty Rhaegara Targaryena(R.I.P.) i Myrielle Targaryen
» Komnaty Lorda Kosiarza Pyke